arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, víc hlav víc ví. Tak mne napadlo, zda byste mi řekli svůj názor, co byste dělali na mém místě. Před rokem jsme koupili byt, se kterým však nejsme vůbec spokojeni. Už od začátku se pořád něco řešilo - zápach z koupelny a toalety skrze větráky. To, že je zde slyšet, jak kdyby zdi byly papírové a zvukům není úniku, je to slyšet po celém bytě. Dále se mi asi po půl roce rozvinulo astma, mám chronický kašel (nikdy dříve jsem jej neměla) a dýchací problémy, což kromě přechození nachlazení kvůli práci, což jsem i dříve dělala běžně, přičítám právě bydlení v centru města a šílenému vzduchu tady (pod námi je garáž, takže ráno se nedá větrat, do bytu jdou výpary a to je hrůza). Ten špatný vzduch a mé dýchací obtíže považuji nejpalčivější problém (plus manžel má až v tomhle bytě šílenou alergii na pyly i já a oba jsme začali trpět na ekzém, přitom já ho dřív neměla vůbec a on naposledy jako dítě). Další nepříjemnost je, že sousedka si pořídila mimčo, které denodenně často a někdy dlouho v kuse křičí (teď už naštěstí ne každou noc několik hodin, ale někdy taky i v noci) a půl roku to bylo tak neúnosné a permanentní, že už na jeho pláč začínám být alergická (opět díky papírovým zdem je totiž naprosto vše slyšet). Třetí věc, která také vadí je parkování. Je problém najít místo a když, tak vám tu nějací chytráci poničí auto (mám na něm díky "ohleduplným řidičům" x nových škrábanců, některé dost výrazné, ukradli mi zadní stěrač, někdo urval kusy plastu z boku auta. Velmi ráda bych se přestěhovala, jsem teď ale v očekávání a manžel tvrdí, že by počkal tak do čtyř let věku dítěte, že do té doby se dá udělat dětský pokoj případně z ložnice, máme 2+kk (a skončí nám fixace hypotéky). Já si ale myslím, že i přes fixaci hypotéky bychom mohli byt pronajmout a jít jinam. A hlavně si to tu nedokážu ani představit nejen kvůli těm zdravotním problémům, ale i jako prostředí pro dítě. Stačí, když venčím psa a vidím všude tu špínu, vajgly atd.... A sousedi jsou taky zvláštní, tak půlka z nich ani neodpoví na pozdrav a je tu jedna sousedka, která si dělá privilegia a nenechá mě třeba ani otevřít okno na veřejné chodbě naproti našemu bytu, dokonce napsala cedulku ať okna zavíráme s vykřičníky a nalepila ji na okno ). A ukradli nám tu i boty. Jak byste to řešili vy a máte zkušenost s tím, že jste krátce po koupi chtěli z nového bydlení odejít? Říkám si jestli nejsem jen přehnaně náročná, ale i manža tady také není extra spokojený. Ale neřeší to tak jako já. Bohužel jsme koupi řešili unáhleně, protože majitelka bytu, kde jsme byli v podnájmu nám původně slíbila, že budeme její byt moci koupit. Na poslední chvíli však změnila názor a rozhodla se ho vyměnit za menší a tak nám dala čas jen měsíc. Tudíž jsme museli s koupí rychle jednat. A pravdou je, že byt v centru se mi líbil, ale to jsem netušila ty okolnosti a bohužel si ani neobešla sousedy, abych dopředu zjistila do čeho jdeme...

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jen ještě dodám, že právě jsme si říkali, že když byt pronajmeme, tak se nám tady vnitřek začne znehodnocovat, toho se právě celkem bojíme. Kupovali jsme všechno vybavení nové. Muž tvrdí, že věci odstěhovat nemůžeme, že si nikdo holobyt nepronajme... Ale já si myslím, že by se to dalo vybavit nějakým základním nábytkem a ten nový si odstěhovat..

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nikdo neporadí ani jak je to s tou fixací?

arrow
profile_image
Althya
od 13. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

nějak nevím na co se ptáš..na náš subjektivní názor nebo právnicky, zda můžete byt pronajímat?
1) neměli jste si ho kupovat
2) pronajímat ho IMHO klidně můžete, fixace je pouze na prodej. Jde o tom, že jako těhotná budeš muset celý martýrium s koupí bytu zažít znovu. Ale pokud máte zdravotní problémy, asi bych neváhala. Přečtěte si hypoteční smlouvu nebo se běžte zeptat do banky přímo.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Althya:
Děkuji za příspěvbek.
Jinak jsi to přesně uhodla. Zajímá mě subjektivní názor ostatních a hlavně to, jak by danou situaci řešili (případně zda něco podobného také zažili a jak se s tím vypořádali). A zda by čekali - já se však obávám dalšího zhoršení zdravotních potíží - a nechali stěhování až za ty čtyři roky nebo by neváhali a šli pryč.
To, že jsme ho neměli kupovat už bohužel vím, ale na první dojem se vše zdálo v pořádku i kolega v práci bydlí ve stejné ulici a chválil si to tu. Tvrdil i, že konkrétně v domě, kde bydlíme, má příbuznou a ta si prý nikdy na nic nestěžovala. Tuhle lokalitu si chválila i kamarádka. Ale ti oba bydlí přece jen o kousek dál ne hned u frekventovanější silnice. A jak jsem se později dozvěděla, s tou příbuznou kolega nikdy pořádně nemluvil. Naopak jsem se pak od jiného doslechla, že tu bydlela jeho kamarádka a kvůli neúnosnému hluku se co nejdřív stěhovala pryč.
Uvažuji i tento byt pronajmout a sami jít do nájmu do většího (a v klidu si pak hledat něco ke koupi, ale to budu muset ještě přesvědčit manžela, kterému se na jednu stranu nechce po tak krátké době do martyria se stěhováním - ani se mu nedivím, posledně jsme vše tahali sami (těžké věci samozřejmě brali chlapi). Protože jsme byt měli zařízený od majitelky, říkali jsme si jaká je to hračka a zabralo nám to postupně týden a bylo to dosti náročné.
Původně jsme chtěli dům a měli jsme jej i vybraný (novostavba), ale v práci bylo takové blbé období, plánovalo se někoho propustit, tak jsme nechtěli riskovat vysokou výši hypotéky.
V bance si vybavuji akorát to, že paní říkala, že se dá mít i dvě hypotéky, pokud člověk byt pronajme a platí jednu z peněz od nájemníků. Třeba jeden kolega to tak myslím měl, sám měl hypo na byt a bydlel v pronájmu a k tomu ještě koupil byt rodičům na druhou hypotéku. Ale zda to musí být až po skončení fixace, jak tvrdí manžel, nebo by to šlo už nyní, nevím. Určitě se na to hodlám zeptat, ale tak mne také zajímalo, zda to někdo třeba řešil také a jak...

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Brala jsem si hypotéku nedávno...pronajmout můžeš kdykoli v rámci fixace, jen mi bylo doporučeno oznámit to bance, že hodláš byt pronajmout. Jakmile Ti končí fixace - můžeš byt prodat nebo refinancovat...proto je konec fixace důležitý. Ale na pronájem je to fuk. Prodat byt před uplynutí fixace je sice také možné,ale pak se platí poměrně velké penále bance.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Jannnie:
Moc děkuji za informaci. To jsem tušila, že by to možná mohlo jít před koncem fixace i prodat, ale muž mi tvrdil, že to podle něj spíš nejde. Nevíš, jak velké penále to mohou zhruba být? Jen tak pro zajímavost. A trochu OT - kolik mají teď úrok, slyšela jsem, že dokonce někde jen 1 procento..?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

No ona je otázka jak moc dlouho před koncem fixace byste chtěli prodávat a také jak máš postavenou smlouvu o hypotečním uvěru. Já bych třeba prodat před skončením fixace mohla,ale jsou za to sankce od banky takže se to spíš nevyplatí,ale není to nemožné. Cca půl roku před skončením fixu vás asi stejně bude kontaktovat banka bude vám nabízet nové podmínky na další fixační období....v této době ted před uplynutím fixu můžete řešit prodej,respektive ten můžete řešit i dříve, jen to musíte dobře načasovat, aby se to prodalo včas, před tím než začne další fixační období. Pokud se k tomu nijak nevyjádříte, banka vám automaticky prodloužít fixaci o např další 3 nebo 5let..záleží na tom, na jak dlouho to máte ted a použije k tomu nějaký urok,který nebývá nic moc takže i tak doporučím si to hlídat,kdybyste se náhodou rozhodli jinak.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Penále záleží na konkrétní bance a hypoteční smlouvě takže doporučím mrknout do smlouvy, kterou jste uzavírali. Podmínky jaké jsou ted mohou být jiné než třeba před rokem a více, toto se mění.

Urok opět záleží na bance, délce splácení, půjčované částce a době fixace a přidružených produktech od banky. Já mám urok 1.99%.

arrow
profile_image
Moník31
od 29. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Pokud můžete, být vámi, stěhovala bych se hned, zdraví ti už nikdo nikdy nenahradí, ani to fyzické, ani to psychické. Kdybych mohla, vezmu krabice a do 24 hodin mám sbaleno a jsem odsud pryč Papírové zdi znám velmi dobře, ale dávala bych si pozor, kam byste se stěhovali, zvláště ty novostavby typu "Nejlevnější bydlení v Praze" tam je to snad ještě horší. Nevím, odkud jsi, ale o pronájmy je dost zájem, takže určitě bych do toho šla. Čekání je blbost, člověk v životě pořád na něco čeká, čeká a čeká, ale spíš je to jen odkládání řešení daného problému. Každopádně hodně štěstí.

Ahoj Merri, z toho jak popisuješ zhoršení tvého zdraví i zdraví muže, mě napadlo jestli doma neválčíte s vlhkostí?
Podobné problémy, které popisuješ jsem měl taky. Byt mám v staré zástavbě a i přes intenzivní větrání stále válčím s vlhkostí.
Zhruba před rokem v zimě jsem v okně objevil plíseň, kterou jsem zlikvidoval, ale hryzalo to ve mě a tak jsem prohlédl celý byt.
Velké překvapení na mě čekalo za skříní u zdi. Když jsem jí otočil celá záda byly pokrytý plísní.
Skříň jsem vyhodil, prolezl celý byteček od země až po strop a nyní jsem ve vztahu s vlhkostí mnohem akčnější.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj všem, omlouvám se za prodlevu v psaní, ale bohužel jsem skončila kvůli zdravotním problémům v nemocnici, takže asi chápete, že stěhování a starosti s bytem šly stranou... A teď asi chvilku půjdou, protože ještě zdraví není dobré..
Každopádně všem, co přispěli, moc děkuji.
Jinak s tím čekáním.. Jsem téhož názoru, že než se zdraví ještě víc zhorší (i to psychické, protože ten nekomfort ve vlastním bytě, který má být útočištěm, tu prostě není a to se odráží samozřejmě i na psychice). Jen ještě přesvědčit muže. Ale jak říkám, teď musím vyřešit zdraví a jak by to bylo možné, tak chci začít řešit byt.
S vlhkostí bych právě neřekla, že by tu byl problém. Ten dům je starý cca osm let a předpokládám, že vlhkost a plíseň jsou problémy spíše starších zástaveb? Zatím jsme tu nic jako plíseň tedy neobjevili, ale je pravda, že uvažuji nad pozváním odborníka, aby to zkouknul. Připadá nám totiž, že bylo odfláknuté i velké okno spojené s dveřmi na lodžii a tudíž tudy v zimě dost protahovalo - v létě to tolik nevadí, i když to není žádná hitparáda teda. A vřele všem, co kupují nemovitost, byť vypadá nová a v pořádku, doporučuji pozvat odborníka. Původně jsme si odborníky na ty baráčky zvali, ale na byt nás to nenapadlo, když nebyl žádný starší, prostě jsme tím myslím prohloupili...
Před námi tu údajně nikdo nebydlel - i lino bylo neošoupané, neochozené. Majitelka totiž nemovitost dostala od rodičů a uschovala si v něm pomyslně peníze s tím, že ji jednou prodá. Aspoň tak to tvrdila. Myslím, že problémy mi dělají hlavně ty pachy z garáže a aut - ty mi extrémně vadí, že ráno navíc nemůžu větrat. A pak také ten hluk. Teď jak mám problém po nemocnici, trpím na migrény (zhoršený tinnitus). A je znát, že i když okna odhlučňují oproti klasicky otevřenému oknu dost, tak tu zkrátka stejně nikdy není ticho, a je to také dost nepříjemné.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Jannnie:
Děkuji za ten tip s fixací, aspoň vím, že si to mám pohlídat... To by člověka nenapadlo a hned by byl na světě další průšvih, že..

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené