Ahoj ženský. Mám dotaz ohledně fixních rovnátek . Nikoho takového v okolí nemám tak se nemohu zeptat na osobní zkušenost. Můj syn by měl dostat rovnátka. V pořádku. Ale asi jako většina z nás jak začala vyhledávat na netu. No našla jsem hodně diskuzí a příspěvků kde si i dospělé slečny, ženy, stěžují jak je to velká bolest, jak je to prostě nesnesitelné (dodřená pusa, nemožnost jíst, jen tekutou stravu - to si tedy u dospívajícího kluka ani neumím představit ), některé rovnátka dokonce sundala.

A tak se ptám..když je to pohroma pro velké ženské (ke všemu my ženy vydržíme té bolesti daleko víc , beru to tedy podle sebe) , zvládne to kluk v tomto věku? Nebude rozumnější počkat až třeba na ten 15-16 rok kdy bude i jeho práh bolesti a schopnost !více" vydržet trochu jinde?

Podotýkám že nejsem typ útlocitné matky , dlouho jsem rozmýšlela zda tento dotaz vůbec napsat.

Děkuji za postřehy.

P.S ano, vím, nejspíše by to vydržel, ale zajímalo by mě zda budu až tak špatnou matkou která se nestará o své dítě, když to ulehčím sobě i jemu a ještě nějaký ten rok počkám.

Omlouvám se , ale téma se založilo 2x..

Ahoj, no já osobně jsem si dala rovnátka v 19ti letech. Neříkám, že po nasazení nebo po kontrolách(kdy rovnátka utahovaly) zuby nebolely. Bolely dva, tři dny. Ukousnout ,,tužší,, rohlík třeba moc nešlo, ale že bych byla na tekuté stravě to určitě ne. Jedla jsem normálně např. rýži s masem, těstoviny.. Určitě se to těch pár dní dalo vždy zvládnout. Ukrutná bolest to vážně nebyla a jsem si jistá, že by to i tvůj syn vydržel

A taky si myslím, že je to rozhodně lepší, aby si je dal ve 12ti. Pochybuju, že by jsi ,,přemluvila,, 16ti letého puberťáka, aby si dal rovnátka. Já je v 16ti taky nechtěla, dala jsem si je v 19ti až jsem dostala rozum

arrow
profile_image
Wenuli
od 12. 11. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, myslím si, že čím dřív to půjde tím líp, já je měla kolem 15tého roku - puberta a nebylo to nic příjemného, spolužáci/čky dokážou udělat své i kvůli rovnátkům. A bolest je snesitelná 2 - 3 dny a je to.

Děkuju holky, tohle jsem chtěla vědět . Sama jsem je neměla tak si tu bolest představit nedokážu, do toho vycházím z toho že chlapi jsou větší srabi než my ženský. A taky jsem se obávala té tekuté stravy, to dítě má poslední dobou pořád hlad a tekutá strava by ho asi ještě víc dorazila.
A ano, děti dokáží být hodně zlé , tak jsem si právě říkala že čím starší, tím větší rozum? Ale asi to takhle nefunguje. Nemám ani s čím srovnat, starší dítě nemám.

arrow
profile_image
Phaeton
od 14. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Měla jsem rovnátka dva a čtvrt roku na obě patra, nasadili mi je v 23 letech. Docela jsem toho litovala, že jsem si je nedala dřív a to o dost dřív. Souhlasím s holkama, že v pubertě si je syn nasadit určitě nenechá, takže bych taky doporučila dát je raději teď - ale pozor - po sundání musí opravdu dodržovat nošení nasazovacích aspoň na noc a hlídat osmičky - při růstu můžou zkřivit už srovnané zuby. Ale pokud se to hlídá, není se čeho obávat

A bolest - nasazení "bolí", ale opravdu jen v uvozovkách. Je to nepříjemné, takový tlak na zuby, ale dá se to přežít. První tři dny jsem jedla polévky, jogurty, kaše, měkké potraviny apod., poté už normálně. Nic, co by se nedalo bez problémů přežít.

Samozřejmě otlaky od zámečků jsem měla, občas i rozedřené tváře/rty, ale na to existují výborné vosky/silikony, které se na zámeček nalepí a místo se do dvou dní zahojí. Ty tkáně si prostě musí zvyknout no. Pokud jsi někde četla, že si ženský rovnátka sundaly a nemohly to vydržet, tak to opravdu nechápu, asi nějaký citlivky )

arrow
profile_image
Audrina
od 11. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem rovnátka dostala taky asi ve 12 letech a o žádné bolesti teda nevím. Vůbec nic si dneska už nevybavuju. Je pravda, že zuby jsou po nasazení možná trošku citlivější a ty dva tři zuby cejtíš, ale žádný nevydržitelný bolesti jsem neměla. Ani rozedřený dásně.

arrow
profile_image
hambala
od 12. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Měla jsem rovnátka taky více méně v tomhle věku, ano, bolelo to hodně, ale dalo se to přežít, rozhodně to nebolelo tolik jako třeba vrtání zubu Říká se, že čím dřív si člověk rovnátka dá, tím snadněji to jde srovnat. Určitě je lepší mít je teď než pak v pubertě. A nebude je mít snad zas tak dlouho Jinak si myslím, že bys byla naopak špatná matka, kdybys synovi nechala křivé zuby (nejde jen o vzhled, ale někdy i o zdraví těch zubů)

arrow
profile_image
bejbee
od 4. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tohle je podle mě hrozně individuální. Já mám spoustu známých s rovnátky, kteří žádnou bolest necítili, zároveň to ale některým vůbec se zuby nehnulo, tak nevím. Moje zkušenost je taková, že rovnátka jsem dostala když mi bylo 14 a bolest to byla strašná. Já jsem měla opravdu hodně hodně křivé zuby, překřížené, špičáky rostly dopředu. Kolikrát jsem se budila bolestí i v noci a cpala do sebe prášky, abych aspoň mohla spát. Často jsem bolestí vůbec nemohla jíst, ani tekutou stravu, při jídle mi tekly slzy, a to si nemyslím, že jsem nějaká citlivka. Za první měsíce jsem zhubla přes 10kg, protože jsem fakt skoro nic nejedla, a vypadala jsem hrozně. Ale jak říkám, mám spoustu známých, které nic nebolelo (ovšem s jiným zubařem). Nechci tě nijak děsit, zároveň ale toto

Cituji Phaeton: Pokud jsi někde četla, že si ženský rovnátka sundaly a nemohly to vydržet, tak to opravdu nechápu, asi nějaký citlivky

rozhodně není pravda, citlivky být opravdu nemusí. Je to fakt individuální věc.

Cituji adrenaline34: A ano, děti dokáží být hodně zlé , tak jsem si právě říkala že čím starší, tím větší rozum?

V 15-16ti by trochu rozum mít mohly, ale myslím si, že si je syn nebude chtít dát v tomto věku. A později si myslím, že už vůbec ne, moc kluků kteří by si později rovnátka dali neznám. U holek mi to přijde takové jiné, hodně si jich dává až po dvacítce. U kluků bych volila kolem toho 12tého roku.

Mimochodem taky lituji, že jsem je nedostala dřív třeba v těch 12ti.

Reaguji na Phaeton:

Mohla by jsi mi prosím napsat něco bližšího ohledně těch vosků / silikonů? Ráda bych byla co nejvíc připravená než do toho půjdeme.

Reaguji na bejbee:
Z toho mám právě strach, určitě je nežádoucí pro kluka ve vývinu aby hubnul . Vím že jsou rovnátka potřeba , ale stále mám strach že pak budu muset řešit předčasné sundání.
I když zubaře (ortodontistu) máme naprosto vynikajícího a velmi dobrou pověstí , přístupem, kvalitou práce.

Reaguji na hambala:

On nemá ani tak křivé zuby , tedy přední, viditelné. Jde o boční, které rostou směrem dovnitř a je potřeba i trochu roztáhnout čelist. A to právě nevím jak moc bude ten tlak silný. Což o to, já bych to vydržela, ale i když je syn dá se říct hrdina tak přece jen netuším jak tohle bude snášet.
Ale vím že na to mi nikdo dopředu neodpoví.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené