arrow
profile_image
Lucineni
od 26. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj, žije, nebo žil tu někdo z Vás na Floridě?
Docela bych ráda našla nějaké osvědčené stránky na práci/brigádu, něco jako u nás práce.cz
Jak je to s uplatněním? Dá se najít jiná práce než v Mekáči, když nemluvím plynule anglicky? Díky

Takový informace by mne taky zajímaly, těším se na odpovědi!

To by mě taky zajímalo I když si myslím, že bez znalosti jazyka máš šance minimální...

arrow
profile_image
Rebarbora
od 28. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já strávila na Floridě 7 týdnů na podzim. Pracovat jsem tam nejela, ale chtěla jsem to tam omrknout a na léto se případně vrátit pracovně... Ale od toho jsem fakt upustila... Americkej Mekáč je "pajzl zaplivanej", práce je všeobecně dost nedostatek (a dost se o ní bojí - pracovní povolení dostaneš jedině jako studentka a jedině v létě) myslím, že bez velmi slušné angličtiny jedině přes známé... A na léto Florida není vůbec vhodná - všichni prchají, protože je tam moc vedro a naopak kdo může, tak přijíždí po Díkuvzdání ohřát se v zimě. Zkrátka spíš bych radši doporučila třeba vyrazit na letní tábor pro děti - bud jako vedoucí nebo instruktorka (stačí mít talent na cokoliv - zpěv, tanec, sport, výtvarka...) Dá se vcelku slušně vydělat, protože náklady na život jsou skoro nulové (bydlení a strava zajištěno) a také je tam velký podíl Američanů, takže určitě uděláš pokrok i v angličtině. Pokud jsi ještě studentka a máš zájem o práci na léto, vyplatí se přihlásit jako plavčice - kurzy a umístění zajištuje třeba Czech-US.

arrow
profile_image
sanka
od 13. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Musím souhlasit ve všem s Rebarborou. Do Ameriky se pracovat jen tak nedostaneš. Letos zpřísnili ještě víc podmínky i pro získání víz na všechny ty studentské pobyty (Work and Travel, Camp USA apod.). A pokud nejsi student, tak nemáš šanci se tam v podstatě upíchnout. Maximálně ještě na internship (ale je tam zase hromada specifických podmínek), ale to za tebe pak už ručí firma, kterou si sama nebo s pomocí agentury zajistíš. A bez znalosti angličtiny je to úplně pasé.
Pokud jsi studentka, tak je jedinou šancí WaT nebo podobný program. Na černo bych to určitě nezkoušela, protože tam se zaměstnaností moc růžová situace není a zaměstnavatelé riskovat nechtějí, nehledě na to, že by tě pak vyhostili a mohla bys mít dost velký problém se tam kdykoliv v budoucnu vrátit.

arrow
profile_image
Lucineni
od 26. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Rebarbora: Zkrátka spíš bych radši doporučila třeba vyrazit na letní tábor pro děti - bud jako vedoucí nebo instruktorka

já se tam ale budu nejspíš stěhovat, ne jen na léto.

Takže se tam jako nedá vubec dostat? co jsem koukala, tak musím na ambasádu na pohovor a mít "podklady" co a proč tam jedu dělat. Jste mě trochu znepokojily.

arrow
profile_image
Lucineni
od 26. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ne, že bych byla uplně bez angličtiny, já se anglicky učím, jen do toho musím spadnout, ale to je vždy, když jsem byla v DE taky jsem se bála a za 14dní už to bylo lepší Trochu se toho bojím, že první týdny budu čumět jak péro z gauče než si zvyknu.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Lucineni: Takže se tam jako nedá vubec dostat

Mám pocit, že holky psaly pouze to, že je ted velice těžké získat tam zaměstnání bez předchozího doporučení, pokud nejsi studentka.

Reaguji na Lucineni:
Pravidla ohledně práce mají bohužel pořád přísnější, práce je málo, nezaměstnaných moc. Pokud nemáš možnost získat zelenou kartu přes nějaké příbuzné (občan USA nebo držitel zelené karty), tak je šance na legální práci nulová. A navíc i přes příbuzné trvá získání pracovního povolení několik let (pokud se tak neděje svatbou s občanem USA, to by to trvalo jen půl roku). Zaměstnavatelé pracovní povolení zprostředkovávájí jen v případě vysoce kvalifikovaných pozic, na které nemají dost Američanů... Jediná možnost, jak vyjet do USA za prací je přes nějaký studentský program, jinak podle mě možnost není.

Můj největší sen..bohužel pochybuju, že ty podmínky zmírní, takže jedině dál snít :-/

arrow
profile_image
Lucineni
od 26. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji laia: Jediná možnost, jak vyjet do USA za prací je přes nějaký studentský program, jinak podle mě možnost není.

já vím ale to jim zaplatím 1000USD za "nic" a je to jen na léto

Cituji Lucineni: já se tam ale budu nejspíš stěhovat, ne jen na léto

Mám takový dojem (ale nechci mystifikovat), že když jsem se o tom bavila se známou, co bydlí část roku na Floridě, část v Česku, tak říkala, že tam můžeš být na estu bez amerického občanství maximálně polovinu roku a v kuse jen 3 měsíce. Nevím teda, jestli jen tak půjde se tam přestěhovat, bez předem zajištěné práce ti asi pracovní povolení nedají a s tou prací to tam moc slavné není...

arrow
profile_image
Rebarbora
od 28. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Misul.Svecova: Můj největší sen..bohužel pochybuju, že ty podmínky zmírní, takže jedině dál snít :-/

A byla ses tam podívat? Já si po dvou měsících na Floridě uvědomila, že jsem hrdej Evropan a doma jsem prostě v ČR a chybělo mi snad i to "Slunce, seno.." (a to jsem se do té doby nepovažovala za vlastence ani náhodou)... Jako bylo to hezké, ale spousta věcí by mi tam fakt chyběla... (a některé přebývaly))

arrow
profile_image
Lucineni
od 26. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Kajess: bez amerického občanství maximálně polovinu roku a v kuse jen 3 měsíce.

tak přítel tam jde taky, dával si přihlášky na studium a u toho chce pracovat a nevím o tom, že by měl být problém být tam dýl. no ještě toho musíme z(a)jistit

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Rebarbora: (a některé přebývaly))

Můžu se optat které?
(Nemyslím to zle, jen mě to zajímá, protože bych v budoucnu také nějaký takový "výlet" za zkušenostma a jazykem plánovala. )

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené