Ahoj, maminka koupila nedávno sýr na fondue, ale nemáme na to nádobí. Proto bych se chtěla zeptat vás, které s tím již máte zkušenosti, jestli to vůbec máme zkoušet, anebo si prvně koupit to nádobí? Fondue nikdo z nás nikdy nejedl, takže nevíme Jde mi o to, jestli když ten sýr rozehřejeme a sundáme z ohně, tak jestli neztuhne moc rychle (nerada bych pořád lítala tam a zpátky rozehřívat).

arrow
profile_image
LauraT
od 15. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Jojo, když ho sundáš z plamene, tak tuhne relativně rychle (a to i v kameninovém hrnci na fondue, který drží teplo), takže asi nic jiného než občas v průběhu konzumace odběhnout ke sporáku, nebo dát pod hrnec dvě-tři svíčky, neporadím.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nikdy jsem tedy fondude bez fondue hrnce a plotýnky nezkoušela,ale řekla bych,že to tuhnutí sýra bez tepla bude vcelku rychlé, navíc se to pak i špatně umývá. Proto bych buď zvážila ten fondue hrnec s plotýnkou /některé menší sady se dají ohřívat i svíčkou, i když to asi bude spíš na čokoládové fondue než na sýrové. Smysl to pro vás bude mít pokud si i do budoucna hodláte fondue připravovat. Pokud ne, tak bych to holt pro jednou rozehřála na sporáku,ale počítej,že to asi budeš muset ohřívat víckrát.

arrow
profile_image
Jerome
od 23. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky bych spíše doporučil koupit na to fondue misku. Fondue na sýr mají speciální lihové hořáky, kterými můžeš regulovat teplo a sýr vydrží tekutý. Další možnost je koupit i klasické fondue na čokoládu, které se ohřívá pomocí svíčky. Sýr sice tuhne rychleji, než u lihového hořáku, ale pořád je to lepší, než neustále lítat ohřívat do kuchyně. A navíc je čokoládové fondue levnější př. čokoládové fondue a sýrové fondue. No a jinak si myslím, že kdo jednou zkusí fondue, určitě si to někdy bude chtít zopakovat, takže žádné jednorázové záležitosti neexistují

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené