arrow
profile_image
ivusse
od 13. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zdravím všechny, chtěla bych se zeptat, jestli má někdo zkušenosti s foniatrickým a logopedickým vyšetřením? Budu se hlásit na Univerzitu Tomáše Bati na obor Učitelství pro mateřské školy a na stránkách mají tyto informace:

Pro obor Učitelství pro mateřské školy je vedle výše uvedených dokladů nutné „otvrzení lékaře o zdravotní způsobilosti ke studiu a k výkonu povolání“ vydané na základě odborného foniatrického a logopedického vyšetření. Toto potvrzení odevzdá uchazeč navržený na přijetí rovněž u zápisu ke studiu.

Potvrzení z foniatrického a logopedického vyšetření získám pouze u odborníků? Nevíte, jak prohlídka probíhá? A je pouze v nějakých Pedagogicko- psychologických poradnách? Je nutné se objednat dlouho dopředu a připravit se na vyšetření? Taky uvítám veškeré informace o UTB a o tomto oboru, nebo celkově o studijním programu spezializace v pedagogice.
Děkuji za všechny odpovědi.

Stačí když si zajdeš k logopedovi a k odborníkovi na ORL a foniatrii U logopeda dostaneš přečíst kousek textu a on ti na základě tvého přednesu napíše zprávu, zda jsi způsobila k tomu vykonávat povolání řečového specialisty. Zaplatíš snad 350,- (teda pokud si to dobře vybavuji). U ORL ti dá jednoduchý test zda slyšíš (mě se paní schovala za skříň a šeptala na mě: skřín, škola, letadlo ) Zkonroluje ti uši, nos a krk poučí tě o hlasové hygině zaplatíš 150 nebo 250,- Kč a hotovo

arrow
profile_image
Nat
od 6. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Je to tak, jak píše Ashraf_Banu. Jen u toho foniatrického ti strčí takovou tyčku do krku, aby zjistili, zda máš v pořádku hlasivky a není to moc příjemné.

arrow
profile_image
Anietish
od 18. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Ashraf_Banu:
A ten logoped to asi "nedá každému", že?
Chtěla bych se hlásit přímo na logopedii a právě tam chtějí ten posudek...Tak mám strach,abych ho vůbec dostala...

Oni ti doktoři tě hlavně posuzují už když vkročíš do ordinace... jak pozdravíš, jak se vyjadřuješ, mluva, síla hlasu apod. Samozřejmě plus to jejich odborné vyšetření, ale jak jsem se informovala (dcera taky toto bude podstupovat), tak většinou si udělají "obrázek" už při prvním "otevření pusy"... čili tvé první "dobrý den, přišla jsem ...." Čili můžeš si 100x dávat pozor, abys přečetla dobře úryvek, ale když potom (nebo před tím) budeš mumlat, chraptět, nebo se nevhodně vyjadřovat při běžném rozhovoru s lékařem, tak to asi nebude dobře.

arrow
profile_image
ivusse
od 13. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Anietish: Zkus celkově speciální pedagogiku, nebo na MU v Brně obor speciální pedagogika- komunikační vědy. Nebo i na takových oborech to vyžadují?

No jéje, právě se pojím, že to vyšetření může byt těžké. To bych se pak nemohla hlásit snad na žádný obor, který chci. Mluvím celkem rychle a občas se zakoktám, to by jim mohlo hodně vadit.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na ivusse: Oni hlavně sledují vady řeči než to jestli mluvíš rychle nebo ne.

arrow
profile_image
bbarrusska
od 15. 9. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Zdravím, je to trohu mimo z cesty ale nevíte někdo jak probíhá ustní zkouška při přijímčkách na vysoké školy pegogické. Prověřují tím osobností a komunikační dovednosti ale stejně si nedovedu představit co po mě budou chtít. Děkuji

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené