arrow
profile_image
danca888
od 28. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, budeme rekonstruovat podkroví. Ještě jsme tam nikdy nebydleli, ted to funguje jako půda. Bude tam dětský pokoj, ložnice a koupelna. Ráda bych se podívala na nějakou inspiraci od Vás, kteří taky bydlíte v podkroví. Zajímá mě hlavně koupelna. Ta naše bude malá (asi 2 x 3m).

arrow
profile_image
ikona
od 10. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, podkrovní byt je můj sen... Mrkni sem, třeba Ti něco padne do oka:

http://pinterest.com/search/pins/?q=attic+bathroom
http://pinterest.com/search/pins/?q=attic
http://pinterest.com/search/pins/?q=attic+room

arrow
profile_image
duckie
od 28. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na danca888: My jsme taky "předělávali" podkroví na byt. Ačkoliv v našem případě bych neřekla předělávali nebo rekonstruovali, protože dům se zbořil téměř do základů a postavil se nový a vyšší
Co se týče bytu tedy jako takového, mohli jsme si docela dost diktovat, než když člověk musí přebudovávat něco, co už "stojí".
Kromě rozměrů je i velmi důležitá výška úkosu, abyste tam nebyli jak ve stanu. Nám začíná úkos až od 1,50m, takže super a máme i v obýváku obrovské okno "v rovné zdi" a jedno velké na chodbě a v koupelně.
Předně bych vám doporučila, abyste se hodně zaměřili na kvalitu zateplení mezi střechou a bytem. Jinak tam budete mít v zimě chladněji, ale hlavně v létě tam pochcípáte. Kdykoliv jsme se byli podívat na půdní byty v novostavbách, bylo poznat, že je to dost ošizený a taky proto většina lidí tento typ bydlení nedoporučuje - což se dá pochopit, když tam nemůžou několik měsíců v roce prakticky existovat.
My nainvestovali do zateplení půdního prostoru nad bytem, kvalitních oken, střešních krytin a venkovních žaluzií opravdu hodně peněz a vyplatilo se to. V zimě nám topí kotel jen tři hodiny denně a teplota nikdy neklesne pod 23°C a v létě zase nepřesáhne 25°C.

arrow
profile_image
danca888
od 28. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Děkuji za reakci. To zkosení tam je bohužel níž, asi metr. A teplota se tam ted pohybuje jak jsi psala (v zimě zima a v létě na chcípnutí). Máme v plánu to zateplit a asi budeme muset i okna střešní vyměnit. Děkuji za nápad s venkovníma žaluzkama.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené