Právě jsem se z jednoho vrátila, tak mě tak napadlo stručně shrnout své dosavadní zkušenosti. Třeba se někomu budou hodit a ráda si přečtu zkušenosti ostatních...

Dneska jsem se vrátila od Marianne Gray (z bruselské pobočky) a jsem trochu v šoku, neboť paní kadeřnice kolem mě tančila s hřeben, mrkala na mě, špulila pusu a říkala, jak zbožňuje fénování dlouhých vlasů, prý jí to dodává energii. Také neustále pěla chválu na mojí novou barvu vlasu, prý jsou teď tak úžasné ...
Před zákrokem si moje vlasy prohlédl kadeřníck - barvič a pak kadeřnice - střihačka a probrali se mnou moje přání, které bylo velmi triviální - obarvit a zkrátit. Žádné převratné změny.
Pan kadeřník na barvení přišel s tím, že by mi dal čistě přírodní barvu: 5 procent henny a zbytek nějaké jiné kytičky, žádná chemie. Trochu jsem se bála, abych neměla vlasy zelené či oranžové, přeci jen je to o henne známé, ale velmi mile mě uklidnil, že ne. Výsledek je skutečně pěkný. Příšel za mnou ještě i po stříhání a fénování a moc ho zajímalo, jak se mi to líbí.

Suma sumárum salón je to sympatický, takový rodinný, útulný, tak trochu ve stylu marockého riadu, mám na mysli ty barvičky, ale klikem na jejich link uvidíte sami.
Věnovali se mi dostatečně, paní kadeřnice na střihání až příliš, nic mi nenutili, ale snažili se poradit. Jen jako kosmetiku používají řadu SP od Welly, která mi nesadne a vlasy jim nešly rozčesat.

Celkově jsem byla rozčarovaná z paní kadeřnice, pocit luxusu a toho, že jste v těch nejlepších rukou, tady scházel.

http://mariannegray.com/

Mnohem se mi líbilo kadeřnictví CARITA, tam jsem byla posledně. Vše je bílé, vznešené a září to čistotou. V přízemí v recepci mě přijala paní, uložila moje věci do šatny a navlékla mě do bílého pláště (jo, u Marianne mají hezčí pláště, jsou barevné) a odvedla o dvě patra výše do kadeřnictví. Tam se mě ujal takový mladík, nejprve se mnou všechno probral ústně a pak se pustil do práce. Líbilo se mi, že mi na rovinu řekl, že moje představa by při mé délce na mých vlasech nevynikla a řekl, jak si myslí, že by to bylo dobré. Vlasy si umyl sám a pak se pustil do stříhání, následně fénování. Výsledek byl perfektní, jako první kadeřník pochopil, co mi sluší a ne a podle toho mi vlasy vyfénoval. Pak mi ještě poradil, jak se o vlasy starat a jaké přípravky používat (tancující kadeřnice u Marianne mi řekla, že mám vlasy přesušené, že musím používat dobrou kosmetiku, zeptala jsem se jestli Kerastase a Carita je dostatečně dobrá, ona že není nejlepší, zeptala jse se, která je nejlepší, ale jaksi neodpověděla. Vlasy jí nešly rozčesat, tak jsem špitla, že po Kerastase jdou a ona na to, že to je teda dobrý - velmi logická rozmluva).

Člověk má u Carity pocit luxusu, jedinečnosti, dobře odvedené práce a výsledek byl skutečně perfektní.

http://www.carita.fr/

A klasický Dessange, který je i v Praze, ale v poněkud chudším provedení.
Nevzpomínám si, že by se mnou probírali střih před umytím.
Jeden člověk vlasy myje, kadeřník jen střihá.
Mají perfektní lehátka u těch mycích umyvadel, zároveň Vás masírují.
A zákrok sám o sobě byl velmi rychlý, profesionální, bez poznámek, bez rad.

Celkově bych řekla, že slušná práce, ale nic víc.

Příště půjdu asi zase do Carity.

Ale lákal by mě i Lazartigue, zašla jsem tam, když jsem šla posledně kolem a připadalo mi to tam příliš malé a barokní.

Také mě láká Rene Furterer, ale nevím, nevím .... nebyl jste se tam někdo nechat otříhat?

arrow
profile_image
chava
od 30. 1. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moc zajímavé - přivítám i další recenze ze zahraničí / kosmetické a již zmíněné kadeřnické salony /.

Ahoj. V té Caritě jsi byla kde prosímtě? ve kterém městě?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené