arrow
profile_image
jansa
od 5. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj holky. Máte někdo zkušenost s touto závislostí? Zjistila jsem, že můj brácha gamblerství zcela propadl. Postupně ničí život svým dětem, manželce, mámě a sobě. Dlouho jsme nevěděli, kam dává všechny peníze. Nyní máme už jistotu, že hraje automaty. Nikdy by mě nenapadlo, že skoro 40 letý chlap, který je navíc velice inteligentní tomuto takhle propadne.
Samozřejmě tvrdí, že to tak není, že není závislý a že je to nesmysl. Jsem ale rozhodnutá, že se objednám na psychiatrii, na oddělení závislostí, na nějakou konzultaci. Jsem si jista, že když už to zašlo takhle daleko, tak už je nezbytná odborná pomoc. Jestli máte někdo zkušenosti ze svého okolí, prosím napište.

arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj, je mi líto, že máš tuto zkušenost, mám zkučenost také u blízkého člověka. problém největší je ten, že pokud se ten dotyčný nebude chtít léčit, vy s tím nic nenaděláte. Je to jeho svět a ostatní je mimo tento rozměr. Nepomohou výčitky, hádky nic, jediné, co by pomohlo by bylo odstřihnout jej od financí za které hraje, od míst kam chodí hrát, od lidí kteří mu to ukázali nebo se kterými se tam stýká....Na léčení ho sice vezmou, ale protože je dospělý, může odtamtud kdykoliv odejít. Léčba začne tak, že na nějakou dobu ho izolují, vezmou mu mobil a návštěvy smí mít až po nějaké době a jen někoho.....Zkušenost je tedy taková, že na psychiatrii nepomohli, pomohl až denní stacionář v drogové poradně. S automaty bývá často spojená ještě další závislost, alkohol, o které se většinou ani neví.

arrow
profile_image
nena
od 10. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj můj kamarád je na tom podobně a manželka to řeší zatím tak , že mu sebrala všechen přísun peněz a snaží se být hodně sním.Snad to pomůže a léčení musí on chtít , ale zatím si to nechce připustit , že vůbec problém má!!!

uj znamý projel za dva roky milion..Je mu to fuk, z vyplaty mu vezmou vzdy penize banky a zbytek tamzase nahaze.

arrow
Neprodává v Bazaru

Já jsem byla zamilovaná do kluka, co hrál hrací automaty. Nechodili jsme spolu,ale on věděl, že ho miluju,tak to zneužíval a tahal ze mě peníze. Dokonce mě i párkrát okradl. Potom jsem se bála ho potkat, aby mi něco nesebral. Naštěstí potom ze mě zamilovanost odpadla.

arrow
profile_image
market30
od 8. 1. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Bohužel musím přiznat, že máme taky v rodině jednoho gamblera. Strašně bychom mu chtěli pomoct, ale nevíme jak!
Nemáte někdo tip na dobrou léčebnu nebo nějaké speciální odvykací centrum?

arrow
profile_image
zelenazaba
od 29. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

market30
AHoj já jsem na tohle téma psala bakalářku a zajímala jsem se o to dost i před tím, v rámci tý práce jsem byla v Psychiatrické léčebně Bohnicích, působí tam primář Karel Nešpor,
nabízí tam buď ústavní léčbu nebo různá sezení, které se konají dvakrát týdně.
On sám vydal spoustu knih a je to podle mého názoru nejpovolanější člověk u nás na tuhle problemtatiku. Podívej se kdyžtak na jeho stránky www.drnespor.eu
Jeho knihy tam jsou zdarma ke stažení

arrow
profile_image
market30
od 8. 1. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

zelenazaba
Děkuji, jsi zlatíčko

arrow
profile_image
zelenazaba
od 29. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

jansa
Určitě mu zkuste nějak pomoc. Tohle popírání k tomu patří, bohužel až si uvědomí že nějaký problém má tak často bývá pozdě... Pokud je z Prahy, zkus ho vzít ve středu na skupinu pro Patologické hráče do Bohnic, i když to asi nebude ze začátku snadné když sám nechce...
Můžeš mu zezačátku zkusit podstrčit nějaké knihy, jak už sem psala tak na tuhle problematiku je odborník pan Nešpor, pokud bude brácha rozumný tak ať se do nich aspoň podívá.
Pro začátek můžeš zkusit aby se podíval na tohle http://www.ceskatelevize.cz/program/detail.php?idp =10119576319&day=1181167200 je to pořad České televize z cyklu Fenomén Dnes, Kdo nesází není Čech.
Vystupuje tam Petr Kohout, já jsem s ním spolupracovala při psaní té práce, a z jeho příběhu jde mráz po zádech, je to gambler, dneska už abstinuje, ale kvůli automatům se pokusil sedmkrát o sebevraždu, zadlužil se, samozřejmě to odnesla rodina, děti...
Můžu ti na něj dát i email pro bráchu, on rád poradí a podpoří každého a třeba by to bráchovi pomohlo

arrow
profile_image
zelenazaba
od 29. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

market30
nemáš zač mám o tomhle docela přehled tak kdyby si něco potřebovala tak se ozvi

ježiši to je shoda náhod....dělám v sázkovce, automaty tam naštěstí zatím nemáme i když nám chtějí nějakej dát...ale co vám chci říct...včera jsem si psala z kolegyní, v pondělí u nás ve městě večer skočil, nebo si lehl pod vlak chlápek.....a to nejhorší je že právě kvůli automatům a dluhům...je to děsný ještě v neděli jsem s ním mluvila.....unás to je takový rodinný známe se tam všichni a byl to stálej denodenní zákazníky...je mi z toho smutno a špatně ještě teď...Takže pokud můžete dělejte s tím co jen dovedete, sežeňte nějakou pomoc, cokoliv jen to proboha nenáchavejte tak...

Cituji zelenazaba: mám o tomhle docela přehled tak kdyby si něco potřebovala tak se ozvi

škoda že to nikdo netušil u nás, to že jede v automatech a dluží se vědělo,ale co se mu honí hlavou a tak netušil asi nikdo......možná se mu někdo snažil pomoct, netuším...nevím úplný podrobnosti, ale vědět to, tak člověk něco udělá....achjooo

arrow
profile_image
market30
od 8. 1. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

zelenazaba
Není to můj brácha, ale švagr.
Zajímalo by mě, jestli jsi někdy neslyšela o takových těch centrech, kde ti léčení musí i pracovat (třeba farma, kde musí dělat všechno), a tak. Manžel si myslí, že by to pro něj bylo nejlepší, myslí si, že léčebna, by mu neprospěla tak, jako kdyby byl někde daleko od domova, kde musí i makat a bude izolovaný od světa, aby si i uvědomil spoustu věcí.

Stejně nevíme, jak ho tam dostaneme, pořád s manželem vymýšlíme, jak ho donutit, aby vůbec někam šel, protože on sám si samozřejmě myslí, že žádný problém nemá, ale nám už ruply nervy a nevíme, jak jinak mu pomoct, než ho prostě někam zavřít na léčení.

ahoj holky ač nerada musím se s Vámi podělit o moje zkušenosti s touto ,,nemocí''.Jako mladá(sem furt)jsem pracovala v nočním baru a s těmito lidmi jsem se setkávala každý den.Oni se nikdy nevyléčí,jen mají takové období klidu a jsou velice labilní a jakýkoliv výkyv v životě je vrací zpět k automatů.
Přítel se kterým jsem žila ve 20letech byl na léčení v Kroměříži.Po léčbě dokonce začal pracovat právě v baru s myšlenkou,že když je celý den uvidí bude proti nim imuní.Jo Jo nějaký čásek asi 4roky od léčby se mu to dařilo,ale stačil jeden soukromí problém a byl tam u aut. zpět.Jeho výplatu jsem dostávala já,ale přesto si půjčil jinde,nebo rozbil výlohu ukradl kolo a prodal ho a takových věcí bych mohla napsat spoustu.Bohužel jsem tento vztah neustála,rozešli jsme se.Asi po 3letech se oběsil.Měl dluhy,jeho rodina z něj byla nešťastná a on s tím už nedokázal bojovat.
Další kamarád byl na léčení asi ve 21letech,klidovou pausu měl celých 10let.Do teď nevíme proč se k automatům vrátil,ptž měl dobrou práci,dům,auto,měl se ženit.Přesto všechno zastavil,popůjčoval si fůru peněz(spekuluje se o částce 4mil.kč).Psychycky už to neunesl a letos 1.4 se zastřelil.
Takže bych Vám chtěla říct,nikdy je neuhlídáte.Opravdu nerada to říkám,ale musíte to vědět.Nechci nikomu ublížit.Přístup k penězům musí mít minimální,oklí by o problému mělo vědět( nic netajit to není žádná ostuda) aby jim nepůjčovali,mít pod kontroluo jejich čas a to už navždy.

arrow
profile_image
jansa
od 5. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Čau holčiny.
Toto téma jsem v březnu založila, tak vám musím napsat, jak se situace s mým bráchou vyvíjí.
V březnu jsem se telefonicky spojila s panem Nešporem. Ve středu šel s naší mámou do Bohnic, na skupinu pro patologické hráče, jak píše zelenazaba.
Vše se vyvíjelo velice dobře, páč brácha byl z pana Nešpora nadšený, takže to byla pro nás veliká naděje. Pak ale další středy, když mamča na bráchu čekala, že tam s ním opět půjde, tak mu vždy do toho něco vlezlo. Později nám říkal, že má s panem Nešporem osobní schůzky.Vím, že to není pravda.
Takže už začínám být velice skeptická.Ze strany mé a mojí mámy je iniciativa situaci řešit.
Bohužel především musí chtít on, vyléčit se.
Ještě v březnu jsem byla plna naděje, hrozně moc jsem chtěla bojovat s ním a pomoci mu.
Ale když nám neustále jen lže a tváří se, že je vše o.k.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené