Ahoj všem,řeším dylema.Holky (dvojčata)nastoupily v záři na 5 dní v měsíci do školky.Mateřská mi konči 11.10 čily za chvilinku.Špekuluji,že bych šla už ted od 1.10 na plný uvazek a holky by byly ve školce celý měsíc (školka s tím souhlasí),nevidí v tom problém.Akorád v případě,že se na to přijde ,tak určite přijdu o poslední vyplacení rodičaku za říjen.Známá,co děla na UP v jiném městě říkala,že se to nemá kdo jak dozvědět a že ze zákona oni nemužou prověřovat,jak dlouho kdo byl ve školce.Taky se prý dokládá nějake potvrzení,že dítě docházi na 5dní do školky,ale vzhledem k tomu,že se mě to týká jen na necelé dva měsíce,mám se na to taky vykašlat-prý se to nikdo nedoví na 99% )) Tak ted nevím.Máte někdo podobnou zkušenost?Co by jste dělali vy v takovém případě.Díky Renča

Tak tohle bych neriskovala. Učitelky taky můžo ukecat a můžou tě udat. Ale nevím, proč řešíš dva měsíce, když musíš řešit pouze pár dnů.

arrow
profile_image
Natalya
od 16. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já má pocit, že to učitelky přímo hlásí, minimálně se to eviduje.

arrow
profile_image
DekadentniMisa
od 6. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Chystáš se provést podvod? Pak to tady má k něčemu vypadat!

..jak to myslíš pár dnu?Jen do toho než budou mít ty tři roky a pak tam mužou byt každy den?Tak to myslíš?

Reaguji na ronnie79: JJ, přesně tak to myslím. Kdo ti řekl o dvou měsících?

Asi jsem to brala automaticky jako dva mesíce.Zítra se poptám ve školce jak to tedy udělat do toho 11.10 a dále ))

Reaguji na DekadentniMisa: ...ano dalo by se to tak nazvat.Mě-nás všechny holí stát a nikoho se neptá,jestli mu to vyhovuje-nebo ne.S klidným svědomím-OKRADU STÁT ))

arrow
profile_image
DekadentniMisa
od 6. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na ronnie79:
To myslíš vážně? Tebe holí stát? Vždyť jsi byla 3 roky na mateřské za státní peníze. Já chápu, že to není na vyskakování, ale ve většině bohatších evropských zemí matky nemají to, co mají české matky. Tím myslím délku placené rodičovské dovolené.

Reaguji na ronnie79:
Trochu mě zaráží, že ve školce jsou něčeho takového schopni. Být tebou, nepokoušela bych štěstí.. Vždyť se ti jedná o pár dní, povolej babičky na hlídání nebo znamé, když už musíš nastoupit do práce. Hlavně nechápu, jak to učitelky chtějí obejít, vždyť se musí hlásit strava na počet dětí a ty tvé děti tam jako budou- nebudou?

Reaguji na ronnie79: No comment. Pak to v ČR vypadá tak, jak to vypadá.

arrow
profile_image
cutworm mojeid
od 8. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

myslím, že je zbytečné pokoušet osud kvůli dvěma dnům..tedy jestli správě počítám, tak ve školce můžou být do 11.10. pět dní v měsíci - takže od 1.10.-6.10. (pět pracovních dní) a neříkej, že pak neseženeš hlídání na čtvrtek a pátek - 7. a 8. , když pak od pondělka 11. by mohly holky do školy už na celý den...pokud to tedy správně chápu...

Reaguji na cutworm: ..JASAN,TĚCH PÁR DNU VYMYSLÍM )) Já brala celý měsíc.

Reaguji na DekadentniMisa: ...jen je pár věcí,které jsou alespon pro mě-a další maminky s dvojčaty dost nelogické.Jako jeden rodičák (mateřská) na dvě děti,které představují dvojité náklady,...Určitě by se toho našlo více,ale to by už bylo na jiná témata.

arrow
profile_image
DekadentniMisa
od 6. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

[reaguji]ronnie79[/reag
Mimochodem rodičovský příspěvek je podpora pro Tebe, dětí se týká porodné, které jsi dostala v dvojnásobné výši, nebo ne? A vůbec já myslela, že pokud si někdo pořídí děti, tak proto, že po nich touží a ne pro vidinu nějakého příspěvku. Zodpovědnost za materiální potřeby dětí mají rodiče, nikoli stát. Možná jsem naivní, protože se nikoho nesnažím ošulit, ale na druhou stranu mně hřeje, že žiju jako slušný člověk.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené