arrow
profile_image
Dzeejnyys
od 31. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj holky, už docela dlouho si hledám práci. Jenže vidím, že přes internet je to úplně k ničemu. Tak bych se chtěla zeptat Vás, jak by mělo vypadat takové hledání práce osobně? Jsem totiž takový typ, že prostě nedokážu se jít zeptat na práci nikam, protože nevím vůbec na koho se mám obrátit, jak se správně zeptat, a tak. Doufám že mě chápete. Nemůžu se prostě k tomu odhodlat, asi proto, že s tím nemám zkušenosti.
Proto se obracím na Vás zkušenější, jestli byste mi mohly poradit, jak by takové osobní hledání práce mělo vypadat ať už někde v malém obchůdku nebo ve velké firmě Jediné co vím je, že musím mít s sebou životopis
Moc Vám všem děkuji za Vaše zkušenosti, rady a tipy

arrow
profile_image
Jancysska
od 8. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

tak když chceš do jakého koliv obchodu tak zajít do prodejny ve které chceš pracovat, pokud má víc prodejen ve tvm městě a je ti jedno ve které bys byla dopiš to na životopis třeba rukou, ať je to vidět. Zajdi tam, zeptej se jestli tam je vedoucí a předej jí to. Ona to pak dá manažerce obchodu až se tam bude stavovat a ta o tom rozhoduje... Pokud je to do firmy, tak tam to moc nedoporučuju, tam to na personalisty (co já vím) nepůsobí dobře a nemají to moc rádi...

arrow
profile_image
MarBella
od 28. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Osobně bych nešla nikam, kde nikoho nehledají. Pokud je třeba na restauraci nebo na obchůdku vývěska, že někoho hledají, je v pořádku tam zajít a vzít s sebou CV. Do velkých firem se to ale nehodí a nejspíš se Ti tam nikdo věnovat nebude. Je doba internetu a proto mi připadá normální odpovídat na inzeráty tam. Taky bych doporučila zkusit využít služby nějaké renomované personální agentury - je to bezplatné a věnují se Ti, protože pokud Ti práci najdou, štědře je odmění Tvůj nový zaměstnavatel. Mně našli práci adekvátní mému oboru a vzdělání během pár dní.

Cituji MarBella: . Pokud je třeba na restauraci nebo na obchůdku vývěska, že někoho hledají, je v pořádku tam zajít a vzít s sebou CV. Do velkých firem se to ale nehodí a nejspíš se Ti tam nikdo věnovat nebude.

To není ale vůbec žádná pravda, naopak ty velké firmy tohle oceňují, že lidé mají zájem o to u nich pracovat. Pracovala jsem ve 2 nadnárodních firmách a u každé byla dole velká recepce a tam lidé pravidelně nosili životopisy a nechávali je tam. Poté když personalistka nabírala nové lidi, tak si vzala všechny ty životopisy z recepce a těmi začala.

Ahoj, myslím si, že spíše záleží, co máš nebo nemáš za zkušenosti, co hledáš. Jak dlouho hledáš, kde bydlíš. Někdy to smysl má, jindy ne. Hledání práce je každopádně vždy běh na dlouhou trať. Já mám nastaveného agenta, který mě pravidelně upozorňuje na volné práce. Na těchto stránkách mají taky docela fajn články a tipy, pokud jde o životopis, pohovory a tak. http://www.grafton.cz/pro-uchazece/zivotopis/ Hodně štěstí!

arrow
profile_image
lacri
od 10. 10. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak na Grafton pozor. Ještě NIKDY mi nepřišla odpověď, že by mě zvali na pohovor. Naštěstí jsem našla práci jinak, vlastně náhodou mi ji doporučila kamarádka (práce v obchodě), nikde to inzerované neměli. Ale i tak jsem přes grafton v posledních 2 letech pravidelně posílala své životopisy a motivační dopisy na různé pozice, vždy mi přišla jejich generovaná odpověď: Obdrželi jsme mnoho kvalifikovaných přihlášek a velmi pozorně jsme porovnali Váš profil s ostatními. Na základě tohoto srovnání jsme se rozhodli Vás v tuto chvíli nepřizvat k osobnímu setkání. A to si životopis pravidelně aktualizuju a zkouším různé pozice. Podle mě jim chodí strašně moc mailů, takže otevřou dejme tomu prvních 20 a zbytku přijde tahle generačka. Je mi jasné, že s tolika maily, co jim přijdou, je skoro nemožné všechny posoudit, ale jednou jsou agentura hledající práci, tak by to dělat měli. Nebo nabrat další lidi. Pardon za sloh, ale jsem na ně dost naštvaná, protože inzerují skoro všude a zkouším to přes ně (pravidelně každý týden několik životopisů) opravdu přes 2 roky a zatím vždy tohle. A to mám praxi několik let na recepci a v obchodě.

Teď konečně k tématu - klidně bych donesla životopis na recepci i do té "lepší" firmy, opravdu si občas vybírají z nich

No jasně. Záleží co hledáš. V agenturách mají spíše pozice pro lidi s více zkušenostmi a točí se jich tam hodně.To je těžký. Vždycky je to boj.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené