arrow
profile_image
piipa
od 5. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, mám momentálně náladu pod psa. Na začátku září jsem dokončila bakalářské studium v oboru dějin umění a začala jsem intenzivně hledat práci. Protože mám vystudovaný ještě grafický design na střední škole, zkoušela jsem si už během prázdnin najít alespoň místo grafika. Nemyslím, že bych byla bez talentu, ale když nemám praxi tak prostě nemám šanci. Abych pravdu řekla, raději bych pracovala někde v muzeu, starožitnostech nebo v něčem trochu kreativnějším, ale nic se mi nedaří sehnat Posílám životopisy i portfolia a buď mi vůbec neodpoví, nebo odpoví s tím, že nikoho nehledají. Kvůli práci jsem se přestěhovala do velkého města i když nejsem moc městský člověk a nemám tu ani moc přátel, takže přes známosti práci taky neseženu. Pracovala bych relativně kdekoliv, ale třeba nechci do call centra, protože nemám ráda přemlouvání lidí apod. Chtěla bych se zeptat, jestli je tu některá která studovala taky né moc perspektivní obor a pak se upíchla třeba i někde jinde, jak to udělala, jak se ke své práci dostala. Budu ráda za jakoukoliv radu, protože už si přijdu jako kdybych byla pro práci nepoužitelná....

arrow
profile_image
jolie1
od 3. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj, tak já mám středni umprum, propagační výtvarnictví, tenkrát (1999) jsem si myslela, jak prestižní školu nedělám a houby, jediné co jsem našla byla podřadná práce v reklamkách, tak jsem se rozhodla dělat VŠ ekonomku kombinovaně(úplná změna pro mě), teď jsem udělala bc., a dál pokračuju na Ing., ale taky si od toho moc neslibuju...ale pořád lepší, než ty výtvarné, humanitní obory si myslím, tam je to hodně i o známostech, víc než o talentu

arrow
profile_image
bedrunela mojeid
od 11. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

studovala jsem ekonomicko-administrativní obor Rodinná škola - všude valí oči o co jde.
Zrušili nás už ve 3.ročníku, nechali nás milostivě odmaturovat.
No, a jak jsem se dostala k poslední práci v bance?
Postupně. Bez praxe to nejde.
Takže - recepční, sekretářka, děvečka pro všechno, potom call centrum - a to se počítá, je to velká škola komunikace, jednání s lidma - o což jde v každé práci.
Pak pojišťovna, a potom banka.
Jde to po malých krůčcích, když nemáš praxi

arrow
profile_image
malutka
od 22. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já mám vystudované Historické vědy. Šla jsem do toho s naivní představou, že chci studovat něco, co mě baví. Teď vím, že jsem měla studovat něco, co mě uživí Každopádně při studiu jsem učila v jazykovce a pracovala v cestovním ruchu. Takže nějaké zkušenosti byly...Práci v oboru nenajdu, za 12k bych mohla po půlce měsíce okusovat omítky...rýsuje se mi job v bance, každým dnem čekám na odpověď.

arrow
profile_image
Cherish
od 22. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já mám Humanitní studia a je to celkem k ničemu. Práci jsem získala úplně náhodou, protože nutně potřebovali někoho kdo se rychle zaučí a protože já byla na pohovoru jediná s VŠ, vzali mě. Jsem tam už rok a pracuju jako obchodní asistentka v jedné firmě (=v kanclu). Jsem za to ráda, dneska je to s prací fakt bída. Prostě bez praxe se hledá práce blbě, ale určitě to nevzdávej, nakonec to vyjde.
Jinak k tomu muzeu, já tam byla na praxi při studiu a taky jsem si myslela kdovíjak to není kreativní, jak se dostanu k umění, ale je to buď samé papírování nebo hrabání v archivu. Už bych tam nikdy nešla, tak zklamaná jsem dlouho nebyla.

arrow
profile_image
montaana219
od 5. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji malutka: Šla jsem do toho s naivní představou, že chci studovat něco, co mě baví. Teď vím, že jsem měla studovat něco, co mě uživí

Jdu taky studovat takový obor, který nemá téměř žádné uplatnění. Jenže já bych nemohla studovat ekonomickou nebo podobnou školu. Prostě by mě to strašně moc nebavilo a pravděpodobně bych na to ani neměla. Ale je pravda, že mám taky dost obavy z toho jestli potom najdu nějakou práci. Jenže já bych asi vzala cokoliv....klidně i práci v call centru....

Jo, to mám kamaráda, co vystudoval fildu a dělá u pásu. Tyhle školy jsou nanic, navíc když máš jenom bakaláře.

Být tebou bych vzala práci typu - recepční v hotelu, sekretářka, asistentka... prostě práci pro středoškoláka.

arrow
profile_image
Lilliana
od 13. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Patty: vystudoval fildu

konkrétně jaký obor?

arrow
profile_image
Zuzana007
od 23. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

to kste mě teda holky nepotěšily, teď maturuju a budu se nejspíš hlásit na nějaký humanitní obor, konkrétně nevím, ale prostě nejsem na matiku a fyziku a podobné vědy....a z gymplu moc technický typ taky nebudu...takže nevím co má v dnešní době takový člověk dělat.

arrow
profile_image
cokoladovasusenka
od 24. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Humanitní obory jsou vážně na nic. mám humanitní středku a na práci v oboru jsem tehdy měla štěstí, nakonec jsem to sice nevzala, protože jsem si mezitím domluvila práci v zahraničí.
Ale mí spolužáci ze střední, co šli pak na vysokou dál studovat podobný humanitní obory jsou na tom podobně jako někteří tady. Prostě třeba z takového oboru estetika asi práci těžko člověk najde
Takže to je tak studium jako koníček, ale ne studium, které má jednou pomoct k zaměstnání

arrow
profile_image
Tanja77
od 1. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Zuzana007: takže nevím co má v dnešní době takový člověk dělat.

práva.

Cituji Lilliana: konkrétně jaký obor?

humanistiku

Cituji Zuzana007: to kste mě teda holky nepotěšily, teď maturuju a budu se nejspíš hlásit na nějaký humanitní obor, konkrétně nevím, ale prostě nejsem na matiku a fyziku a podobné vědy....a z gymplu moc technický typ taky nebudu...takže nevím co má v dnešní době takový člověk dělat.

práva, cestovní ruch, management, marketing, pedagogická fakulta...ale to víš, těch lidí, co nemají rádi matiku a volí takovou únikovou cestu je moc. A práce pro ně prostě není. Nic pořádně neumí, je to jen takové tlachání, ale pro praxi nevyužitelné. Pak můžou jít zase jen učit ostatní Takže se všichni navzájem učí a nikomu to k ničemu není

arrow
profile_image
DragonLady
od 10. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Patty: Pak můžou jít zase jen učit ostatní Takže se všichni navzájem učí a nikomu to k ničemu není

Kamarádka studuje historii a rýsuje se jí místo v archivu jednoho města díky tomu, že tam byla na praxi a byli s ní spokojeni. Takže já bych se ke konci studia asi taky poohlížela po praxích, zda někde není šance. Případně by nebylo špatné se zpětně ozvat někam, kde jsi byla na praxi a kde s tebou nebyl žádný problém - hraje ti do karet, že tě trochu znají (narozdíl od zbytku uchazečů s podobným vzděláním).

arrow
profile_image
Tanja77
od 1. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Patty: management, marketing

Tam je zpravidla zkouška Matematika I (někde i II), a Statistika I. Kvantitativním metodám se při studiu takových oborů nevyhneš.

arrow
profile_image
piipa
od 5. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Děkuji vám za reakce, potřebovala jsem se asi hlavně ubezpečit, že takový problém nemám jenom já sama

Jinak k těm oborům, co se s nimi teď "udělá díra do světa" - já nemám zrovna předpoklady ke studiu takových oborů a myslím, že nejsem sama, protože jinak by na ty fildy nikdo nelezl. Matematiku nebo ekonomiku jsem se nebyla schopná nikdy moc naučit a k mé škodě jsem absolutně tupá na jazyky a to je asi to, co mě trápí nejvíc, protože ty jsou vážně potřeba.

Reaguji na DragonLady: Já sice dělala průvodkyni na zámku, ale je to ve městě, ve kterém nebydlím a ani nechci. Hlavně taky nadřízení jsou s prominutím pitomci a nebude trvat dlouho a průvodci tam budou provázet v kostýmech obřích hotdogů a podobných nechutností. Takže to bohužel taky ne.
Vypadá to, jako bych byla dost vybíravá, ale podle mě musí práce člověka aspoň trochu bavit. Bez toho by to bylo utrpení, ne?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené