Ahoj holky, dneska jsem se bavila s mamčou a ona by ráda vyzkoušela nějaká homeopatika na takový menší problém, který doprovází její život a to, že jí mírně/středně otékají nohy, hlavně teď v létě, ale přitom je má studené nebo takové chladné na omak. Četla jsem jí tyto stránky a doporučení: URL

Chtěla bych se spíš zeptat, jestli s tím máte někdo zkušenost? Jaké jsou vaše postřehy? Dalo by se říci, že je možné, že je tento problém vyvolán používáním HA, ale to nelze říci na 100 %.

Podělte se prosím o své zkušenosti.

Reaguji na 5Peta: Ahoj řekni mamce ať si k nějakému homeopatikovi určitě zaskočí. Teta se homeopatii věnuje již více než 15 let a říká, že jí samotné pomohly se spoustou problémů. Jsou lepší než brát nějaké léky, které jsou jen samá chemie a častokrát ani plně nepomohou. Já sama jsem kvůli jednomu problému homeopatika brala, protože mi léky dlouhou dobu nepomáhaly a stačilo pár týdnů používat homeopatika a problém byl pryč, takže směle do toho

Reaguji na Kajulina: Prosím prosím a nemohla by ses na to tety zeptat? U nás v rodině s tím nemáme žádnou zkušenost. Jen mamce to nadhodila nějáká kolegyně, že jí řekla, proč nezkusí homeopatii. Ale nevíme, co přesně objednat. Teda koukaly jsme na net a plánujeme to objednat z internetu. Nebo leda by byla v Brně nějaká prodejna. To si musím ještě vygooglit.

Cituji Kajulina: řekni mamce ať si k nějakému homeopatikovi určitě zaskočí.

Tak fajn, to je vlastně asi nejlepší, teď jen najjít někoho, kdo tomu opravdu rozumí.

Ještě bych upřesnila, že pravděpodobně nejde o nic úplně strašného, já to třeba na pohled nijak nepoznám, ale mamča to cítí a je jí to nepříjemné.
Jediný jak to poznám je, když ji na ty nohy (lýtka) šáhnu, tak je i v teplejších dnech má jakoby chladné a trošku "vodnaté" nebo jak to říct...
A říkala, že to přisuzuje zaměstnání, kde chodí na dvanáctky a převážnou část sedí, podpatky nosí, ale ne každý den, no a bere HA, takže ta má asi taky vliv.
Je naštěstí dost aktivní člověk, takže pohybu po práci mívá taky hodně (kolo, posilovna, běh, tennis, ping-pong....atd.), takže nedostatkem pohybu by to taky být nemělo.

arrow
profile_image
bibik
od 20. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

já bych doporučila vysadit HA...tohle je jedna z věcí, kterých jsem si všimla takřka hned po vysazení, žádný otoky nohou a to jsem si myslela, že s tím nemám nějakej extra problém. Za zkoušku nic nedá...a pak ať zkusí lymfatický masáže...

arrow
profile_image
Ar_
od 17. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, homeopatickou léčbu určitě doporučuji Ale bylo by dobré najít někoho, kdo dělá homeopatii klasickou a opravdu jí rozumí, jejím principům. A také bych doporučila vysadit HA.

arrow
profile_image
Nightmare
od 16. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji 5Peta: Teda koukaly jsme na net a plánujeme to objednat z internetu

Zašla bych k homeopatovi osobně, dá jí lék přímo "na míru".

A ano, vysadit HA.

Cituji 5Peta: Teda koukaly jsme na net a plánujeme to objednat z internetu.

Jelikož jsi zřejmě ty ani mamka nikdy homeopatii neměla tak ti to vysvětlím. Ty si to představuješ strašně jednoduše. To není jako u léků kdy řekneš že máš kašel a oni ti dají jeden produkt a hotovo. Homeopatika musíš mít přímo na míru tobě samé, v tomto případě mamky, protože jinak nebudou fungovat. Tedy na internetu neobjednávat protože nebudeš vědět jaké. Nejprve si musíš dojít za homeopatem a on s tebou udělá jakou si konzultaci, kde se tě bude vyptávat na různé otázky ohledně zdravotního stavu a spousty dalšího aby přišel, která homeopatie je pro tebe nejlepší

Jinak na HA na tom určitě také bude mít hodně velký vliv, vysadila bych jí.

arrow
profile_image
Ar_
od 17. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Kajulina: To není jako u léků kdy řekneš že máš kašel a oni ti dají jeden produkt a hotovo. Homeopatika musíš mít přímo na míru

Přesně tak a navíc, doporučením léků práce homeopata nekončí. Důležité je posouzení reakce na lék, homeopat pozná, kdy lék opakovat, případně změnit. Doporučuji si něco o homeopatii přečíst. Např. tento blog je velice krásně zpracovaný a jsou tam všechny důležité informace.
http://klasickahomeopatie.blogspot.cz/search/label /l%C3%A9%C4%8Dba%20a%20principy%20homeopatie

Cituji Kajulina: Jelikož jsi zřejmě ty ani mamka nikdy homeopatii neměla tak ti to vysvětlím. Ty si to představuješ strašně jednoduše.

ano máš pravdu, nejprve jsem si to tak myslela, ale teď už chápu, že je potřeba, aby k někomu zašla, takže nejlepší bude najít někoho, kdo tomu rozumí.

Cituji Ar_: Přesně tak a navíc, doporučením léků práce homeopata nekončí. Důležité je posouzení reakce na lék, homeopat pozná, kdy lék opakovat, případně změnit.

děkuju za radu, určitě jí to všechno doma přečtu, ať taky pochopí, že to není jen tak, jak jsme se na začátku domnívaly.
Jinak holky, co se týče té HA, tak ta na to má vliv 100%, ale i přes to, že je to takový svinstvo jaký to je, tak si myslím, že tu nevysadí, zase ji pomohla s jinými problémy a celkově pro partnerský život...
Já osobně taky HA beru a vím, že to není nic dobrýho pro tělo, ale taky bych se jí jen tak hnedka nevzdávala. Ale zkusím jí to navrhnout.
A hlavně taky jak jsem psala, není to nic extrémního, já to ani na pohled nepoznám, když mi doma řekne: "Podívej, jak mám oteklý ty nohy." Ale tady jde spíš o její pocit, že jí to není příjemné a trošku to i pobolívá.

Cituji mroskvicka: .

Ty masáže byly taky na programu dne, chodí na ně (ne úplně pravidelně, ale ani ne 1 za rok) cca od roku 2011 a zkoušela od přístrojových, přes nohavicové kalhoty až po ruční a prej malou úlevu to přínáší, ale jen krátkodobou, čemuž věřím, protože já ty nohavice a přístrojovku taky zkoušela v rámci regenerace po sportovních aktivitách a neřekla bych, že by to mělo mít až takový účinek....
Teď tedy vyvstává otázka- můžete samy nějakého homeopata v Brně doporučit z vlastních zkušeností? Ještě jednou díky všem za odpovědi

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji 5Peta: který doprovází její život a to, že jí mírně/středně otékají nohy, hlavně teď v létě, ale přitom je má studené nebo takové chladné na omak.

Mám toto x let...nic zatím nezabralo 100%.Pomáhají mě čaje,lymfatické masáže a cvičení,nesolit a nepít kávu.HA není sice to nej..ale vliv to na to mít opravdu nemusí.Zrovna dnes jsem toto konzultovala s x lékaři.

Homeopat mne nepomohl,je to už dýl co jsem se na takového člověka obrátila,známá k němu chodí x let s lupenkou a astmatem a je spokojená,.mě narovinu řekl,že na toto je krátký.

Také to maminka může mít ale mnohem méně než já a jí třeba pomůže.Zkusit se má prostě vše.

Cituji SOLU: Pomáhají mě čaje

jaké čaje přesně myslíš? Vím, že jsem mamce z Prahy vozila nějaký čaj na lymfatický systém v takové oranžové krabičce, už si nevzpomenu na název od koho to bylo, pak jsem přestala do Prahy jezdit a v Brně jsem se po něm nedívala, ale tenkrát, před těma dvěma lety jsem ho v Brně nikde neviděla prodávat.
Jinak kafe mě nenapadlo, to vím, že jedno denně mamča vypije 100 %. Ale ne rozpustný, pije normálně expresso z kávovaru, ale někdy si za den dá i víc těch káv, ale to bych řekla, že zřídkakdy.

Cituji Ar_: Např. tento blog je velice krásně zpracovaný a jsou tam všechny důležité informace.

Vypadá to zajímavě, jakmile budu mít víc času, tak si to pročtu, díky za odkaz

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji 5Peta: jaké čaje přesně myslíš?

Mě pomáhají od Janči-nejlépe ledvinový,ale opravdu vydržet a pravidelně pít.Mají je občas i v lékárnách a nebo obchůdcích se zdravou výživou.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené