Zdravím Vás dámy,
dostala jsem homeopatika na míru, vím, že u každého je to jiné, ale jaké jste měly zhoršení u homeopatik Vy? Jak dlouho to trvalo? Byly Vaše obtíže ještě horší než dříve? Ještě bych teda napsala, že je mám hlavně na agorafobii, takže na psychické obtíže, což je asi něco jiného než u fyzických problémů.
Děkuji za Vaše příspěvky.

arrow
profile_image
ivetkaa
od 28. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, můžu se tě zeptat cos dostala a v jaké potenci (15,30,200,...)? Klidně napiš do SZ, to totiž hraje dost roli....

arrow
profile_image
ivetkaa
od 28. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jinak já si u sebe žádné zhoršení neuvědomuji, spíš naopak jsem si najednou po nějaké době uvědomila, že je to mnohem lepší...a hlavně jsem měla brzy pocit, že mám mnohem víc energie, víc si umím prosadit názor a prostě už nejsem takový chcíplotina, takže spíš lidé v mém okolí si všimli změny, ale já neměla pocit, že by se něco zhoršilo.

Reaguji na ivetkaa:
Takže nějakého velkého zhoršení bych se neměla bát, jo?

arrow
profile_image
Nunu
od 10. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Nikdy jsem neměla po homeo zhoršení.

Průběh homeopatického zhoršení závisí na úrovni zdraví, takže jsou pacienti, kteří zhoršení nemají vůbec (1. skupina z důvodu velmi vysoké vitality, 4. z důvodu velmi špatné vitality) a pak ti, kteří ho mají (2., 3. skupina). Takže u každého se může projevovat jinak. To zhoršení neprodukuje lék, ale lidský organismus sám po tom, co lék užiješ.

Reaguji na _Hanka:
Aha, děkuji Takže ještě horší než to bylo to být nemůže, chápu to dobře? Pouze vyplaví na povrch ty problémy ( u mě tedy psychické, o kterých vím ) které mám celou dobu, ale nenaberou na intenzitě, je to tak?

Cituji Arfar: Aha, děkuji Takže ještě horší než to bylo to být nemůže, chápu to dobře? Pouze vyplaví na povrch ty problémy ( u mě tedy psychické, o kterých vím ) které mám celou dobu, ale nenaberou na intenzitě, je to tak?

Homeopatické zhoršení po léku bývá správným ukazatelem. Protože homeopatie stojí na tom, že každé tělo je ovládáno vitální silou, která se nachází ve stavu senzitivní rovnováhy, a když se naruší nějakým stresorem, vůči kterému je organismus citlivý (ztráta blízkého, chladný vzduch, očkování,...), začne vitální síla produkovat symptomy nemoci. Homeopatickým lékem, který je podán na základě těchto symptomů (zákon podobného léčíme podobným) se symptomy těla podpoří a to je důvod, proč dochází při léčbě k počátečnímu zhoršení.

Často si lidé myslí, že jim homeopatie nemůže ublížit. Ano, samozřejmě, je to léčba bez vedlejších účinků, ale pokud někdo třeba bere dlouhodobě špatné homeopatické léky, může mít zhoršení nemoci taky, ale jeho celkový stav nesměřuje ke zdraví, ale celkovému zmatku. Neumím říct, jak u Tebe zhoršení přesně proběhne, na mě se vždy podepisuje velkou únavou. Zhodnocení zhoršení bych nechala na tom, u koho se léčíš, ten o Tobě ví nejvíce a měl by Ti umět odpovědět, co a proč se s Tebou děje.

O tom, jak mluvíš o vyplavení psychických problémů bych viděla spíš zákonitost v jednom ze zákonů homeopatické léčby - zevnitř ven. Když se po správně podaném léku nemoc "dere ven", to znamená, že ve Tvém případě by to bylo z mentálně-emoční roviny na fyzické tělo. Znamená to - uvedu příklad:
Přijde pacient s depresemi a po správně podaném léku mu tento problém zmizí a objeví se mu svědivá vyrážka. To znamená, že se patologie nemoci přesunula z emoční roviny na tu fyzickou a to znamená podle tohoto zákona správný průběh léčby - protože nemoc postupuje od vážnější patologie k té méně vážné (deprese člověka omezují na životě více, než vyrážka.

Snad jsem to shrnula rozumně, těžko se tolik myšlenek dá obsáhnout v pár větách. Kdyby Vás cokoli zajímalo, můžete mi napsat na klasicka.homeopatie ******* seznam.cz a já Vám ráda odpovím.

arrow
profile_image
Nunu
od 10. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

A můžu se teda zeptat, na ty deprese dáváte co za homeo?

Cituji Nunu: A můžu se teda zeptat, na ty deprese dáváte co za homeo?

každému něco jiného, někdo potřebuje Pulsatillu, někdo Phosphoricum acidum, jiného pacienta zase vyléčí Sepie, atd. Je to individuální - závisí to na konkrétních projevech u každého člověka, na základě kterých je mu vybrán lék.

Homeopatie je založena na individualitě každého z nás. I přesto, že nemoc nese stejnou lékařskou diagnózu, projevy u konkrétních lidí se liší. Někdo má depresi, kdy prospí většinu dne a chce pořád jen spát a na nic nemá sílu, druhý pacient zase trpí nespavostí. Někdo onemocní z důsledku ztráty blízkého, u někoho deprese vznikne úrazem, někomu kvůli odloučení od blízkých a tak dále.

arrow
profile_image
andys
od 21. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na _Hanka:
Moc hezky všechno napsáno.

Děkuji. Vážím si kytičky a také posílám kdyby někoho zajímalo, mám o homeopatii založen blog, tak mohu poslat odkaz do SZ.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené