arrow
profile_image
Janka00
od 30. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Prosím Vás a nevíte o někom, kdo s depresí zkoušel terapii RUŠ?

Ahoj holky, nechci tady chytračit, přesto - vím, jaká je situace s homeopatií tady v ČR, co se týče celkového povědomí o metodě.

Homeopatie je léčebná metoda, která vykazuje skvělé výsledky u řady onemocnění, zejména u těch chronických, které jsou klasickou medicínou ve většině případů nevyléčitelné, ale pouze léčitelné. Lze ji využít i u depresí. Jenže - nelze jí užívat takto jednoduše, že si koupíte knížku a vyberete jeden lék, který vás "zázračně" potíží zbaví. Kdyby to šlo takto jednoduše, asi by byl svět plný zdravých lidí a náš stát plný úspěšných homeopatů, které léčí lidi na potkání.

Navíc deprese je poměrně závažné onemocnění, a´t už pohledu vašeho lékaře, tak z pohledu homeopata. Je postižena emoční složka člověka.. Je nutné navštívit KVALITNÍHO homeopata, který vybere správný lék na základě celého stavu a bude váš případ sledovat dle zkušeností a nabytého vzdělání. Ačkoli se dají homeopatika koupit volně v lékárně a na první pohled se jejich užívání zdát být "sranda", protože se v homeopatii pracuje s vysokým ředěním, nezahrávala bych si s tím. Hlavně pokud jde o poměrně vážnou diagnózu. Kdyby vás o homeopatii něco zajímalo, pište, ráda odpovím. : ) a držím palce, co se týče autorčina zdraví.

Cituji Janka00: Prosím Vás a nevíte o někom, kdo s depresí zkoušel terapii RUŠ?

téma už tady bylo:

https://www.omlazeni.cz/terapie-rus-k-40-226025-0.h tml

Cituji Nympha: Jde to bez vyšetření nebo s?

já si myslím, že byste měla honem rychle k psychologovi nebo psychiatrovi a rozhodně nezačít užívat nějaké tabletky bez porady z lékařem. Navíc jestli je to deprese tak nestačí jenom prášky, ale i terapie a to sám člověk stejně nevyřeší.....

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji _Hanka: Jenže - nelze jí užívat takto jednoduše

Takže třeba na nízké sebevědomí je blbost si koupit homeopatika,o kterých píší, že se na to hodí?

arrow
profile_image
kobitka
od 8. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Juu: Tak na nízké sebevědomí ti nepomůžou žádné prášky natož homeopatika. Nízké sebevědomí je záležitosti tvé mysli, takže je třeba zapracovat na tom jak se mít ráda, než do sebe cpát homeopatika nebo jiné prášky. Takže pokud to nedokáže člověk sám je lepší vyhledat psychologa.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji kobitka: lepší vyhledat psychologa.

Nojo,tak to se budu muset odhodlat nějakého psychologa vyhledat

arrow
Neprodává v Bazaru

Homeopatika mi napsala psycholožka......musí ti sedět na míru..jako šaty.ja mela jedny a po těch jsem probrečela celý týden,zjistila důvod a změnila mi je a od té doby mám klid.Jenže na homeopatika nebyly prokázány opravdu učinky.-/

arrow
profile_image
Venuše
od 8. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Chodila jsem k homeopatce dva roky. Nebudu tu ani psát kolik mě to stálo. Výsledek byl ten, že jsem se o tohle odvětví začala více zajímat. Jinak konkrétní pomoc nebyla homeopatická, mně spíše pomáhal ten rozhovor s ní, když sbírala info k určení léku. Nikdy jsem účinek homeopatik nepocítila, ani těch nejsilnějších (co byly na lékařský recept(, ale vždy jsem tomu věřila. Asi to nestačilo.

Cituji Juu: Takže třeba na nízké sebevědomí je blbost si koupit homeopatika,o kterých píší, že se na to hodí?

Ne, takhle to opravdu nefunguje. V homeopatii existují léky, které mají ve svém obraze nízké sebevědomí a dokáží na něj zapůsobit, ale záleží také na mnoha jiných okolnostech. Homeopatie není taková "sranda" a všeuměl, který by se jednou užil a člověk byl najednou zdravý, bez problémů a plný života. I takové případy sice existují, ale ty bych sem te´d nerada zahrnovala.

To, že si někdo vybere léky na vážné nemoci sám na internetu nebo jenom po poradě s lékárníkem, není homeopatie. Ne každý, kdo používá homeopatické léky, je homeopat! Bohužel v naší republice nemá zatím vybudovanou pevnou pozici a proto je těžké posoudit, kdo je správný skutečně vzdělaný homeopat, který zná homeopatii a nepraktikuje jí jenom na základě toho, že si koupil počítačový program nebo přečetl tři knížky. Vím, že je těžké najít někoho, kdo ji skutečně umí. Jak už jsem zmiňovala výše, homeopatie umí hodně, ale kdyby fungovala takto jednoduše, byl by svět plný šťastných lidí. Je také nutné rozlišit, kdy je nízké sebevědomí charakterový rys, nebo skutečný projev nemoci.

Cituji Venuše: Chodila jsem k homeopatce dva roky. Nebudu tu ani psát kolik mě to stálo. Výsledek byl ten, že jsem se o tohle odvětví začala více zajímat. Jinak konkrétní pomoc nebyla homeopatická, mně spíše pomáhal ten rozhovor s ní, když sbírala info k určení léku. Nikdy jsem účinek homeopatik nepocítila, ani těch nejsilnějších (co byly na lékařský recept(, ale vždy jsem tomu věřila. Asi to nestačilo.

V homeopatii sice všeobecně platí, že čím vyšší ředění, tím pronikavější účinek, ale není to vždy pravda. Otázka výše ředění je velmi rozsáhlá a každý potřebuje ředění jiné - s ohledem na zdravotní problém, s ohledem na celkovou úroveň zdraví, atd. .. toto platí jenom všeobecně a psal o tom už Dr. Hahnemann - zakladatel homeopatie. Ale není to obecné pravidlo. Někteří lidé mohou dostávat naopak pouze nízká ředění nebo jsou citliví jenom k určité výší potence.

Samozřejmě vím, že homeopatie je velmi často spojována pouze s placebo efektem, je hezké, že homeopatii věříš, ale to není podmínka uzdravení. Pokud se léčba vyvíjí cestou placebo efektu, má úplně jiný průběh, než po podání správného homeopatického léku. Obvykle úzdrava není trvalá a člověk brzo po počáteční euforii z vypovídání se se zlepší a pak upadá do stejného stavu. Po podání skutečného similima (správného léku) se léčba vyvíjí jinak

arrow
profile_image
Venuše
od 8. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na _Hanka:
Jasně, ale mně paní doktorka rozebírala dostatečně, řekla bych, že v tom byla poctivá a nic nevanechala. Nedávala bych jí nic za vinu.
Brala jsem ředění 200CH, jednou týdně nebo jednou měsíčně plus doplnkové nižší ředění. Na mě to ale prostě nefungovalo. Léčili jsme se tak celá rodina. Všichni se stejným účinkem. Mně od ní nakonec pomohly praktické rady, ohledně počurávání dětí, než že by zabral ten lék.
Za ty dva roky jsme měli příležitost vyzkoušet leccos

Cituji Venuše: Jasně, ale mně paní doktorka rozebírala dostatečně, řekla bych, že v tom byla poctivá a nic nevanechala. Nedávala bych jí nic za vinu.

já vím, že jiný je pohled pacienta a jiný je pohled člověka, který o homeopatii něco ví. Ono kvalitní rozebrání, jak ty říkáš, ještě není známka toho, že vám byl podán správný lék a léčba byla vedena správným způsobem. Nechci se navážet, opravdu ne. Ani do Tebe ani do paní psycholožky, ale je to tak. Ani tohle dávkování není zrovna podle zákonů Klasické homeopatie, které já jsem zastánce. Kolikrát může být vina toho, že lék nefunguje bu´d, že je špatný a nebo je problém jinde. V mnoha případech není na vině ani tak homeopatie jako taková, jako spíše její praktikování. Ale na to by vám měla odpovědět přímo ona, když se do léčby pustila. Proč to nezabralo, jestli byl lék špatný, špatně zvolená potence, popřípadě nějaký kauzální blok, který by bránil léčbě, miasmatický blok, atd. Nepíšu tady tyhle pojmy, abych tady machrovala, ale proto,že těch příčin proč lék nezabral, může být spousta. A člověk, který homeopatií léčí je musí znát a umět pacientovi říct, co a proč se s ním te´d děje, atd.

arrow
profile_image
Belen
od 14. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Je důležité, aby jsi našla správného homeopata, který tě řádně rozebere a předepíše ti léky. Ale mně třeba homeopatika nepomohla (měla jsem je na něco jiného), myslím že to bylo způsobeno tím, že jsem na to nevěřila. Považovala jsem to jako nějaké mastičkářství .
Takže důležitá je i víra a vytrvalost. Homeopatika jsou běh na dlouho trať, výsledky se dostaví až po delší době.

arrow
profile_image
Venuše
od 8. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji _Hanka: já vím, že jiný je pohled pacienta a jiný je pohled člověka, který o homeopatii něco ví

Věz, že než jsem do toho šla, o homeopatii jsem si nastudovala všechu dostupnou literaturu, věděla jsem do čeho jdu a co se asi může dít. Je to můj zvyk, informovbat se, než se do něčeho pustím.

Z toho důvodu jsem třeba zamítla mou první homeopatku, která (ač taky lékařka) případy odebírala způsobem, že mi dala do rukou elektrody a cvakala si tam na přístroji a "vypočetla" dávkování, pak "nabila" univerzální cukrové kuličky "energií", a to mi mělo pomoct.
Byla jsem tam dvakrát a utekla k té druhé, která to brala klasicky a poctivě.
U ní jsem pochopila, že víc než kuličky mi pomáhá rozhovor, proto jsem pak raději vyhledala psychoterapii, a byla to správná volba.

Homeopatie není cesta univerzální pro všechny a nemá smysl se jí držet zuby nehty, když vidím, že mi to nepomáihá, že jsem nastavená jinak.
Všechny metody mají své hranice a proto je tu těch metod více, aby si ty statisíce lidí mohly vybrat tu správnou pro sebe.

Homeopatie mě fascinuje nadále, a používám slabší ředění na žaludek a na počínající záněty.
Na psychické problémy byla u mě prostě krátká. Je dobré si to přiznat, že to není univerzální, a nelpět na tom za každou cenu.
Rozumíš mi, co tím chci říct?
Ne že jiná metoda je lepší. Ale pro mě byla jiná metoda v tomhle konkrétním případě "lepší". Tedy účinnější.

Holky, a zkusili jste brát magnezium?
Já už ho beru několik měsíců a deprese a neklid zmizely.
http://www.ahasweb.cz/2010/20100810.htm

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené