arrow
profile_image
Jersika
od 25. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj Kočky, na jaře se chystám vycestovat směr Asie a nějak se nemůžu rozhodnout, jestli navštívit Hong Kong nebo Singapur. Upozorňuju, že miluju ruch města (12 dní jen v Bangkoku patří k mým nejlepším dovoleným), zároveň ale obdivuju botanické zahrady, parky, chrámy. Vím, že toto vše je v obou městech, navíc nacházím recenze, kdy jednou víc doporučují Hong Kong, jednou víc Singapur, proto prosím vyjádření těch holčin, které alespoň v jedné z těchto destinací byly (ideálně v obou) a můžou mi poradit. Upozorňuji, že bych chtěla letět na minimálně 12-14 dní, proto mi nepomůžou rady typu "co vidět za den" atd. Děkuju moc a budu vděčná za každý názor .

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Byla jsem v obou a líbilo se mi v obou. Hong Kong je větší - je rozprostřený na více ostrovech a na jednom ostrově se dá strávit poměrně hodně času. A dá se vyjet i na hory,které jsou poměrně blízko Hong Kongu. Ale bývá tam smog,který jsem v Singapuru nevnímala. Mě se líbilo v obou městech a určitě bych nevěděla,které je lepší. Možná Singapur budeš maličko levnější na ubytování,ale spíš nepatrně. Obávám se však ,že 14dnů je poměrně hodně..i když zase nebudeš v časovém presu. Z Hong Kongu si navíc můžeš udělat výlet do Macau, které je asi hodinu cesty rychlou lodí z Hong Kongu a je zase uplně jiné než Hong Kong.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jinak v Singapuru jsem byla 2x a do Hong Kongu bych se klidně ještě jednou podívala. Je tam trošku chladněji - zvlášť na podzim než v Singapuru,kde je vedro snad pořád. Ale podle toho se asi rozhodovat nebudeš. V obou městech se dá dobře domluvit anglicky....ideálně by se dalo zvládnout týden v SIN a týden v HKG .

arrow
profile_image
Jersika
od 25. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Jannnie: Mě se líbilo v obou městech a určitě bych nevěděla,které je lepší.

A kruci... . Jannnie, moc děkuju za názor! Ještě mi prosím řekni, jak je to v těchto městech s plážemi? Jsou dostupné a fajn? Líbí se mi ten kontrast být jeden den uprostřed ruchu velkoměsta a druhý den odpočívat na pláži . Ve kterých čtvrtích bys doporučila ubytování? V Hong Kongu nejvíc doporučují čtvrť Tsim Sha Tsui nebo Caseway Bay, ale co v Singapuru? Kde se nejlépe najíst ? A co všechno vidět?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Jersika: Tak v Hong Kongu jsem na pláži nebyla, za cca týden jsme to nestíhali,ale ani to nebyl náš cíl,navíc tam v době, kdy jsme tam byli - nebylo počasí na koupání. Ale vím,že tam pláže jsou a docela hezké respektive na jednom z těch ostrovů určitě. A v Singapuru jsem byla na ostrově Sentosa a tam pláže jsou,ale je to prostě městská pláž - nečekej, že by to byla pohádková pláž s bílým pískem a průzračnou vodou to ne ,ale koupat se tam dá, chodí tam hodně lidí za koupačkou - místních i turistů a na to kolik jich tam je , je to poměrně čisté. My tam byli v době,kdy bylo takové proměnlivé počasí takže se koupat moc nedalo,ale přítel si tam zkusil jízdu na umělé vlně. Na Sentose se dá strávit spoustu času, je to takové dovolenkové zábavní centrum. Akorát k tomu člověk potřebuje peníze .

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Otázkou je co od toho čekáš. Singapore je víc "evropský " ...aspoň tak to na mě působilo, kdežto Hong Kong je víc asijský - víc Čína ,ale stejně moderní jako Singapur. Pokud půjdeš jen do jednoho města, bude to těžké rozhodování. Asi bych se ve finále rozhodovala třeba podle ceny ubytování a ceny letenky, co Tě prostě v danou chvíli vyjde výhodněji. Samozřejmě taky podle toho, co Tě kde víc zaujme,ale zajímavá jsou obě místa.

arrow
profile_image
Jersika
od 25. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Jannnie: pláže jsou,ale je to prostě městská pláž - nečekej, že by to byla pohádková pláž s bílým pískem a průzračnou vodou

Jasně že nečekám, znám městské pláže, na druhou stranu my zrovna plážoví povaleči nejsme, koupání obětujeme maximálně 2 dny ze 14ti, takže vybírat místo kvůli krásné pláži pro nás jaksi nemá cenu . Což značí, že nám to bude maximálně vyhovovat .

Cituji Jannnie: Asi bych se ve finále rozhodovala třeba podle ceny ubytování a ceny letenky, co Tě prostě v danou chvíli vyjde výhodněji

Oboje je momentálně úplně nastejno, bohužel .

Jinak děkuji za odpovědi, moc si toho vážím, jen prosím dovol ještě dva dotazy: Jak je to s nakupováním? Opravdu se tam dá nakoupit např. oblečení? A za druhé, jaké jsou kde zábavní parky? Stojí za to?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nakupovat se dá v obou městech - řekla bych,že je to tak na stejno...obrovské nákupáky jsou v obou městech . Jak značková moda tak oblečení venku na trhu. Já jsem teda do Asie nakupovat oblečení nejela, byli jsme tam jako backpackeři takže jsem měla problém se vůbec zabalit,když jsem koupila pár dárků. Co jsem kupovala v Singapuru,ale asi bys na to narazila i v Hong Kongu tak krásné kašmírové šálý, netuším do jaké míry je to pravý kašmír - kupovala jsem je u arabů v Singapuru,ale byly krásné, velké a teplé. Koupila jsem si taky jednu a moc ráda ji nosím - je to vlastně pashmina.Vyšla asi na 100czk což tady u nás za slušnou pashminu dám mnohem víc. Samozřejmě pak všude člověk vidí boty,kabelky a tak podobně. Co mě třeba zklamalo - tak jsem v SIN sháněla BB krémy a když jsem konečně něco našla,tak byl zhruba stejně drahý jako sehnat korejský BB u nás. Ale zase je tam k dostání spoustu kosmetiky,které u nás neseženeš jako třeba Revlon,který je v Asii poměrně levný a je skoro všude a pak ty jejich asijské značky a tak podobně.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

V zábavním centru jsem nebyla - kromě Sentosy - celý ostrov je jedno velké zábavní centrum a pokud na to máš peníze tak si to můžeš pořádně užít ,ale my jsme v Asii byli 3týdny, hodně jsme cestovali takže v našem budgetu na zábavní parky nebylo moc místo.V Hong Kongu je nějaké mořské centrum a mám dojem,že i Disneyland.

Já byla z Asie v Tokiu a Singapuru. V Hong Kongu jsem nebyla, ale včera jsem si povídala v letadle s pánem, co tam jezdí pravidelně a byl nadšený a že tam musím určitě jet. Posoudit nemůžu. Jen můžu říct, že Singapur doporučuji. Prošla jsem tam skoro všechno i na Sentose jsem byla. Jezdila jsem tam na slonech a koupala se s delfíny to byl pěkný zážitek. Je tam také největší zahrada orchideí na světě. I když nejsem moc přes kytky, tak se mi to líbilo. Je pravda, že to není úplně Asie jako taková, ale Hong Kong mě přímo neláká já nějak nemůžu rozdýchat své zkušenosti se stravováním Číňanů ještě teď je mi mdlo. Singapur se mi líbil, že byl takový čistý, krásná příroda, lidi super, nákupy super. Nemám nic negativního. Je tam i část Little India, která se rychle projde takže pokud chce člověk vidět trošku Indie navíc, tak to tam uvidí a nemusí se bát, že ho někde přepadne 20 Indů

arrow
profile_image
Maui
od 20. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

já byla pouze v Hong Kongu, ale rozhodně můžu doporučit. záleží ale, na jak dlouho jedeš, není to moc veliké, konkrétně tedy ostrov, takže za pár dní to budeš mít prošlé, ale je tam samozřejmě možnost pak prozkoumávat pevninu, nebo naopak výletovat na ostrůvky po okolí, kde je to taky moc fajn....

arrow
profile_image
Maui
od 20. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Jannnie: mořské centrum a mám dojem,že i Disneyland

je tam normální zábavní park - horské dráhy, různé atrakce, např. i delfíní show, živé pandy....

arrow
profile_image
Jersika
od 25. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Maui: já byla pouze v Hong Kongu

Maui ahoj, prosímtě, ve které čtvrti doporučuješ hotel? U nás to zatím vypadá na Tsim Sha Tsui (konkrétně hotel Royal Pacific Hotel & Towers), případně čtvrti Wan Chai nebo Causeway Bay. Které památky Tě nadchly nejvíc?

Jinak všem moc děkuji za reakce !

arrow
profile_image
Maui
od 20. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Jersika: tak to bohužel neporadím, protože my tam bydleli u kamaráda (Star Street), což bylo úplně nejlepší - doporučil, kam se máme podívat a tak. Určitě bych doporučila výlet na Peak, pak tu čtvrť plnou eskalátorů, potom na pevnině tržnici s květinami a s papoušky, dojet večer na pevninu podívat se na světelnou show na ostrově... My byli také na výletě na Lamma island, což bylo zajímavé, ale spíš takový trek, došli jsme např. na krásnou pláž na koupání, ale rozhodně doporučuju vzít si s sebou opalovací krém I když bylo zataženo, spálila jsem se solidně Pak se mi líbil i ten zábavní park. No takhle - ten HK určitě stihnete celý, takže když vezmezte průvodce, nebojte se vybírat, je to opravdu maličké, taxíky i tramvaje jsou tam superlevné, takže se i pohodlně všude dostanete. My stihli víceméně všechno podstatné a to jsme tam byli 5 dní. Jen teda zlatého budhu jsme nezvládli - nejezdila lanovka a autobusem to bylo na dlouho. Jinak rozhodně se nechystej na nějaké nakupování, je to tam dražší než v ČR (Vyjma apple storu )

arrow
profile_image
Jersika
od 25. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Čau Kočky, tak jsem se vrátila z Hong Kongu, musím říct, že jsem totálně nadšená, opravdu stojí za to. Byli jsme tam celkem 13 dní a musím říct, že bych tam zůstala i déle, nestihli jsme úplně všechno, co jsme chtěli (Macao, Disneyland). HK je nádherný, čistý a totálně různorodý, na jedné straně mrakodrapy a hypermoderní nákupní střediska, na druhé straně doslova prales (např. ostrov Lamma), překrásné parky, chrámy a tržiště. Mám i spoustu tipů a doporučení, tak kdyby měl někdo zájem navštívit HK, ať mi klidně napíše, ráda poradím . (Tak například, pokud chcete jet na ostrově Lantau k Velkému Budhovi, nebuďte cvoci a nečekejte v té šílené frontě na lístek na lanovku, jděte rovnou na autobusové nádraží (je hned vedle) a nastupte na autobus (je nutné mít s sebou přesnou částku nebo Octopus Card), který tam jede také - budete to mít bez čekání a s krásnou okružní cestou. Zpátky si pak kupte lístek na crystal cabin - ta s tím průhledným dnem - je to opět bez čekání a ta vyhlídka teda opravdu stojí za to!).

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené