arrow
profile_image
Ivčáááá
od 18. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já o tom slyším prvně,ale v tom případě bych se měla přestat cpát skořicí, kterou miluju Určitě na tom něco bude,ale neznám souvislosti

arrow
profile_image
Lindin
od 4. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

já bych těmhle věcem docela věřila, obecně věřím v obrovskou sílu genů - myslím, že s geny stojí a padá celé naše zdraví. A všimni si třeba, že leukémii dostávají nesrovnatelně častěji modroocí lidé než hnědoocí. Já mám taky krevní skupinu A a když koukám na ten seznam potravin, tak to docela odpovídá tomu, co mám ráda a co mi nechutná - např. mléčné výrobky už odmalička nejím skoro vůbec, nechutnají mi a třeba jogurty a taveňáky se mi vyloženě hnusí. Skořice mi taky připadá fuj. Stejně tak jím velmi málo masa, nemívám na něj chuť. Docela často jím ryby, ale je pravda, že po tučnějších (typicky po kapru a lososu) mi bývá divně. Taky vícezrné pečivo nejím, špatně ho trávím - já vlastně skoro nejím vůbec žádné pečivo když nad tím tak přemýšlím, naposledy jsem měla nějaký rohlík asi tak před 3 týdny. Takže na mě to v podstatě sedí.

arrow
profile_image
Lindin
od 4. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

jo ještě k té leukémii - modroocí a tmavovlasí, vážně, uvědomila jsem si to už před léty a od té doby to sleduju

arrow
Neprodává v Bazaru

K leukemii, spíš je to náhoda, to s těmi blond vlasy, ne?.. Tohle je z netu: Co je příčinou leukémií?Jednoznačná příčina není známa. Roli hrají některé vzácné virové infekce, ionizující záření, chemikálie. Vyšší výskyt leukémií je u genetických vad a abnormit (Downův syndrom atd.).
Mě umřela máma na leukemii, dělala s cytostatiky, byla tmavá s tmavýma očima..Ve škole jsem se učila právě ty virové důvody.
Jsem B a oříšky mi opravdu nedělají dobře, hlavně arašídy, je mi po nich strašně těžko..
Našla jsem zajímavý odkaz, jsou tam i jiné diety
http://www.zshk.cz/files/Alternativa.pdf
Je paráda, že se dá stravovat podle toho, co by nám mělo být prospěšné. Miluju mlíčko a jogurty.. Škoda rajčat a kečupu.. H.

arrow
profile_image
Noémi de Noir
od 18. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Moc tomu nevěřím a nikdy jsem to nestudovala, ale kvůli tomuhle tématu jsem nakoukla, a vůbec na mě definice nesedí... Mám být vyloženě masožrout a přitom maso nemůžu ani vidět a je mi po něm neskutečně špatně.. Tak teda nevím.. Nevylučuju, že na tom může něco být, ale těžko uvěřit, když to na mě vůbec nesedí. K tomu pozoruju, že se mi během let hodně změnily chutě - např. dříve bych do sebe mléko nedostala, teď bych vypila i krabici naráz A krevní skupina se mi nezměnila, že

noémi de noir

píšeš, že na tebe definice nesedí, ale tady přeci nemá jít o to co ti chutná
já jsem např. A a miluju mléko-to však neznamená, že mi mléko dělá dobře

obecně bych brala stravu řízenou podle krevních skupin spíše tak, že bychom měli pouze dát přednost jistým potravinám před jinými. Tedy když jsem áčko tak více procent v mé stravě budou právě ty vhodné potraviny a mléko maso a sýry si dám spíš výjimečně...chápete to někdo stejně jako já nebo jsem mimo?

arrow
Neprodává v Bazaru

nejsi mimo, chápeš to naprosto správně..
já mám náhodou odzkoušený na řetízku prstýnek - když se kýve ze strany na stranu - nejíst, když dělá kroužky - mňam.. shoduje se to s tím, co mám jako Béčko doporučený.. Ale to už je tak trochu čarodějnictví.. Každý ať věří čemu chce a papá, co mu chutná. Že mu to nedělá dobře, pozná třeba podle toho, že je nafouklý, což já teda třeba po rajčatech jsem.. H.

arrow
profile_image
Noémi de Noir
od 18. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jo, máš pravdu - omlouvám se za mystifikaci. Z naprosté většiny mi totiž chutná to, co mi dělá i dobře, takže to zaměňuju Tělo si samo říká, co potřebuje tím, že na to mám chuť Mám to vychytaný Ale nějakou dobu trvalo naučit se to vyslyšet... Ale to je jiná kapitola.
Osobně se mi spíše zamlouvalo stravování dle ajurvédy, hodně jsem se v kategoriích našla a to, co bych neměla jíst, odpovídá přesně tomu, co mi nechutná a zároveň nedělá dobře. Ale i tam je něco nejednoznačné (vychází mi částečně pomezí dvou typů) a podobně to vidím i u krevních skupin... Nějak se mi to nezdá - co třeba RH faktory? Mají na to vliv? Řekla bych, že na takové věci má vliv prostě více věcí, než jen geografický/etnický prapůvod... Ale toť jen můj laický názor, rozhodně vám to neberu

arrow
profile_image
PardGalen
od 24. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

cookee
Konečně to někdo napsal.

Cituji Noémi de Noir: Nějak se mi to nezdá - co třeba RH faktory? Mají na to vliv?

Vliv na to nemají tak velký jako je rozdíl mezi jednotlivými skupinami. Jenom to o trochu více rozděluje potraviny uvnitř skupiny. Například skupina 0 si může dát jogurt, ale nula pozitivní na tom bude o něco hůře než ta negativní a tak by ho pro jistotu neměla jíst vůbec.

Cituji Noémi de Noir: Osobně se mi spíše zamlouvalo stravování dle ajurvédy, hodně jsem se v kategoriích našla a to, co bych neměla jíst, odpovídá přesně tomu, co mi nechutná a zároveň nedělá dobře. Ale i tam je něco nejednoznačné (vychází mi částečně pomezí dvou typů)

I ájúrvéda je typologie, stejně jako krevní skupiny a jsou i další, třeba rozdělení na sacharidový, proteinový a smíšeny typ. Každopádně rozdělení podle árjúvedy se s krevními skupinami nevylučuje. A je spíše VÁTA, B - PITTA, 0 - KAPHA, AB - VÁTA/PITTA. Dá se to srovnat. A ještě poznámka, organismus by měl být vyrovnaný to znamená, mít všechny tři typy stejně vysoko.

Cituji Noémi de Noir: Řekla bych, že na takové věci má vliv prostě více věcí, než jen geografický/etnický prapůvod

Samozřejmě, že má, třeba takové nemoci, nelze to brát jako dogma, ale základ je to dobrý.

arrow
profile_image
Noémi de Noir
od 18. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji PardGalen: Samozřejmě, že má, třeba takové nemoci, nelze to brát jako dogma, ale základ je to dobrý.

Souhlas, jako základ to špatné není

Holky to je super, já aniž bych to znala, teď jsem zjistila, co jsem za skupinu a jsem A a přesně to na mě sedí, jsem vegetarián, mléčný výrobky nejim, maso nejim, jen sem tam rybu a zeleninu miluju. Taky jsem nikdy v životě nebyla tlustá. Maso jsem nesnášela už jako dítě, rvali ho do mě násilím!

arrow
profile_image
Elaine
od 1. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak mám v plánu také toto hubnutí vyzkoušet.Dle vašich zkušeností tam určitá naděje,že bych zhubla,je. ...Mám K.S. 0, tak uvidime,jak to půjde,víceméně na bázi masa a bez pečiva.. Zhubnout se mně nedaří at dělám co dělám, tak třeba se tenhle způsob osvědčí

Ahoj .Já jsem se taky pustila do diety dle krevních skupin.Mám 0 .Je to vlastně bezmléčná a bezlepková dieta, kde nemůžete použít ani kukuřici...začínám 4. týden a mám dole 2 kg a nějaké cm - teda dle oblečení .Což je fajn, ale úplně nejlepší je, že mi vymizel atopický ekzém.Měla jsem ho ve vlasech a ted po něm není ani památky.Co mi ale trochu vadí je to, že ta strava začíná být jednotvárná, hlavně teda přílohy.(strašně mi chybí normální chleba a brambory).
K snídani si mixuju buď uvařenou pohanku nebo rýži s banánem, dopoledne ovoce,oběd zeleninový salát většinou s nějakým masem - kuřecí prsa na kostičky na přírodno a večeře - žitný chleba s rybičkama, nebo pečené kuře s rýží a hráškem .... dají se najít dobrá jídla.
Tak by mě zajímaly i vaše postřehy nejen kolem hubnutí, ale třeba i zlepšení jiných neduhů.Pěkný den všem.

arrow
profile_image
Desire
od 6. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Holky nezapomente, že s 0 můžete sojové mléko!

arrow
profile_image
Susan-ka
od 20. 1. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Když jsem s koukla na svou krevní skupinu - A - zjistila jsem, že bych si musela odpírat prakticky všechno, co mám ráda.. Nesměla bych jíst: tučné maso, tučné mléčné výrobky, pšenice, fazole, plnotučné mléčné výrobky, ostatní oleje, kešu, para ořechy, pistácie, banán, meloun, pomeranč, mandarinka, olivy, rajčata, houby, zelí, brambory, paprika, rajčatová a pomerančová šťáva, kečup, majonéza, pivo, limonády, minerálky, černý čaj. Takže přestat jíst mléčné výrobky, fazole, zřejmě i olivový olej, kešu ořechy,para ořechy, pistácie, banány, meloun, pomeranč, rajčata, papriky, houby, zelí, brambory a odpírat si jednou za čas skleničku piva, by pro mě bylo docela peklo

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené