arrow
profile_image
Lukáš Vodička
od 8. 7. 2005
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

admin

21

Včera jsem si během kočárkování koupil zobcovou flétnu. (Což je zkušenost na samostatné téma.)

Kupodivu jsem to pískání ani po tolika letech nezapomněl. Hodlám svému 4měsíčními synkovi hrát.

Nic mě od toho neodradí, nechci se tu ptát zda ano, či ne, jen mě zajímá, jestli někdo máte s takto časnou kulturní výchovou zkušenosti. Spíš se chci podělit o radost.

Třeba dcera mého bratrance v 9ti měsících naprosto přesně intonuje písničky, které ji maminka zpívá. Jen takové úryvky takovou tou žvatlaninou, ale intonačně zcela bez chyby.

Já myslím, že s hudbou je doma hned veseleji.

Chodím s dcerou do kurzu na hudebku a rytmiku a denně jí zpívám, hraju na kytaru a tancujeme spolu. Reaguje až dojemně a umí zopakovat jednoduché tóny. Je jí 8 měsíců.
Nevím, zda je to pravda, ale četla jsem, že všechna miminka mají zpočátku hudební sluch...

Ještě asi musím dodat, že možná nejsme tak nadaní, jako holčička vašeho bratrance. Moje dcera totiž často od broukání přejde do radostného výskání a hlasitého vytí, ve kterém už původní píseň fakt nepoznám...
Nebo bude rockerka.

arrow
profile_image
pehot
od 27. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Lukáš Vodička
jen hrajte. My s malou chdíme od jejích 6ti měsíců do hudební školičky Yamaha ( http://www.yamahaskola.cz/cs ). Začli jsme tam chodit hlavně proto,že dcera si u jakékoliv melodie (stačí reklama v TV) celkem slušně rytmizuje,teď už i hezky tancuje.Zatím moc nemluví,ale když si brouká nějakou melodii,tak z toho lze rozpoznat,o jakou písničku jde.
Neříkám,že z dcery bude nějaká hudebnice,ale hlavně,že jí to baví. Zpíváme a hrajeme (kytara,klavír) denně a jak píšete - hned je doma veseleji

arrow
profile_image
Lukáš Vodička
od 8. 7. 2005
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

admin

21

Cituji nuf: Ještě asi musím dodat, že možná nejsme tak nadaní, jako holčička vašeho bratrance. Moje dcera totiž často od broukání přejde do radostného výskání a hlasitého vytí, ve kterém už původní píseň fakt nepoznám...

Myslím, že jsou na tom stejně. Ty úryvky jsou připletené do ostatního "povídání".

arrow
profile_image
pehot
od 27. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Lukáš Vodička: l zobcovou flétnu.

teď jste mi nasadil brouka do hlavy. Jako dítě jsem na ni taky hrávala,ale už je to 20 let a nejsem si jistá,že bych z flétny vyloudila něco víc než "Běžela ovečka.." ,ale asi se pojedu podívat k našim,jestli se tam flétnička někde neschovává,že bych jí taky zkusila oprášit.

Yasminka ve 2 měsících broukala ze spaní písníčku Halí belí,kterou ji babička zpívala,než usnula je jí teď půl roku,ale nevím,jak bych v ní podporovala hudebnost,já zpívat ani hrát na něco vůbec neumím . .

arrow
profile_image
Lukáš Vodička
od 8. 7. 2005
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

admin

21

Cituji pehot: Jako dítě jsem na ni taky hrávala,ale už je to 20 let a nejsem si jistá,že bych z flétny vyloudila něco

Vyloudíte, ale chce to noty. Já nazpaměť vlastně skoro nic neumím. Sám jsem vykoumal jen "Já do lesa nepojedu", "Ach synku synku", a "Běží liška k Táboru".

Až v dospělosti si člověk uvědomí jak je to vlastně strašně jednoduché. Vůbec se nebojte.

Co se týče not, je toho snad až moc: www.enoty.eu (Objednal jsem i Abbu s doprovodem na CD, to bude bomba )

Je pravda, že celkem neřeším, jak nadaná dcerka je nebo není, ale ta její radost a nadšení ze zpěvu a tanečků mě opravdu až dojímají.
Jediný problém teď mám v tom, že si nejsem schopna vzpomenout na všechny dětské písničky i s celými texty a nesehnala jsem CD, které by se mi líbilo. Buď je to odporně nazpívané nebo tam nejsou obyčejné staré dobré písničky á la Kočka leze dírou.
Takže si to holt budu muset nazpívat sama. Ještě, že mám přístup do studia...

arrow
profile_image
noranora
od 25. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji nuf: nesehnala jsem CD, které by se mi líbilo. Buď je to odporně nazpívané nebo tam nejsou obyčejné staré dobré písničky á la Kočka leze dírou

Čas od času vycházejí lidové písničky nazpívané Bambini di Praga. Jsou citlivě upravené a vkusně nazpívané.

Lukáš Vodička
Já jsem kluky začala trénovat už v těhotenství (chápu, že tahle rada se mine účinkem ). Odmalička jsme zpívali, hráli na všechno možné a poměrně brzy (okolo 5 let) začali i s klasikou. Mladší syn chodí do ZUŠ, starší hudbu aktivně neprovozuje, ale vyzná se, rád chodí na koncerty i operu. Každopádně je taková výchova přínosem a člověka kultivuje i v ostatních směrech.

Cituji noranora: Čas od času vycházejí lidové písničky nazpívané Bambini di Praga. Jsou citlivě upravené a vkusně nazpívané

Přesně tahle CD jsem nakoupila jako nejpřijatelnější formu. Ale je to moc komorní, zpívají to těmi čistými hlásky - tak, jak se ve sborech vždycky zpívá. Pouštíme to, ale ještě pořád bych chtěla tyhle písničky úplně normálně a obyčejně nahrané. Plánuju si to nahrát jen s jednou nebo dvěma kytarami a basou. Prostě jednoduše.

arrow
profile_image
noranora
od 25. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji nuf: je to moc komorní, zpívají to těmi čistými hlásky - tak, jak se ve sborech vždycky zpívá

To je pravda, ale zase těžko seženeš profesionálně vydané CD, které zpívá "paní odvedle".

Cituji nuf: Plánuju si to nahrát jen s jednou nebo dvěma kytarami a basou. Prostě jednoduše.

Tohle vypadá zajímavě, určitě bych to ráda slyšela. Pak dej vědět, až bude hotovo. Stavím se do pomyslné fronty.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené