arrow
profile_image
Lolla_Bunny
od 21. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj holky. V poslední době se hodně setkávám s ženami, které stále více vyřazují tampony a nahrazují je hygienickými vložkami. Nechci zde diskutovat o tom, že je dokázáno, že tampony neškodí. Chtěla bych ale poradit, protože také zvažuji o tom, že se vrátím k vložkám, jak s vložkami cvičíte a děláte jiné náročné činnosti (cestování). Po pravdě jsem za ta léta zvyklá na naprostý komfort a je mi zatěžko představit si, že bych měla cvičit s vložkou (menstruaci mívám silnější) nebo s vložkou cestovat do školy přes 3 hodiny. Budu ráda za každou radu nebo vaše zkušenosti.

Reaguji na Lolla_Bunny: já nevidím důvod proč bys měla tampony měnit když jsou ti pohodlné..??
Mě je z tampónů blbě a možná je ani neumím správně zavést (vím je to divné ale asi ne když je mi z nich zle) a furt ho cítím když si ho dám..

arrow
profile_image
Lolla_Bunny
od 21. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na blind.and.smile: No nechci tu právě rozebírat, proč jsem se tak rozhodla, je to na dlouho... stačí jen, že mám pořád nějaké gynekologické problémy a nechci je podporovat nošením tamponů...

arrow
profile_image
whisper mojeid
od 4. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
234    0
Číst hodnocení

Většinou mám menses když jsem doma, takže používám taky převážně vložky, hlavně kvůli bolestem břicha a celkově tampóny blbě snáším (záněty, atd.). Nicméně nějaké náročnější věci se s "plínama" vykonávat nedají. A ani si nedovedu představit, že bych je nacpala pod džíny a šla normálně do školy. Ještě se zkus podívat na kalíšek, je lepší než tampóny.

Já to mám tak, že ty první dva nejhorší dny mám spíše vložku a poté používám tampóny. Co se týče hygieny, tak mi přijdou mnohem lepší ty tampóny Taky např. při cvičení a sportu se mi zdají lepší

arrow
profile_image
indulona
od 25. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já nosím vložky, ale když jdu cvičit, tak si vezmu tampon, nedovedu si představit jít cvičit s vložkou. Cestování nevnímám jako problém, naopak mi vložka přijde hygieničtější z toho důvodu, že ne vždy můžu být možnost si pořádně umýt ruce.

arrow
Neprodává v Bazaru

Já to mám velmi silné a používám jen vložky. Většinou první dva dny vynechávám nějaký extra delší cvičení, jináč pohoda. Žádnej problém s nimi

arrow
profile_image
Marki004
od 4. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já bych to neměnila, když ti to sedí. Já zase naopak preferuju tampon, a když mám někdy silnější MS (což nebývá), tak na ty dva dny ho použiju. Jinak používám slipové vložky, jenže ty mi udělají opruzeniny, které se tak dva týdny hojí, takže u nich trpím

arrow
profile_image
kacii_
od 25. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Používám jen tampony, zavádění mě vůbec nebolí a uvnitř je vůbec necítím, mám ale slabší menstruaci díky HA, takže netrpím žádnými bolestmi břicha. Nikdy bych neměnila.
Jednou jsem si je zapomněla a musela jsem použít vložku, což mě osobně bylo velice nepříjemné, měla jsem pořád strach, že nějak šustím, že jde vidět kousek pod zadkem ten konec vložky a vůbec mi prostě nesedl ten materiál a pocit toho, že se pipka prostě chtě nechtě zapařuje. I když jsou dnes vložky na vysoké úrovni, já bych je nemohla používat, protože mi jsou prostě nepříjemné.

arrow
profile_image
adrianqa
od 29. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

No já bych do vložek například nešla už z důvodu že mi připadají nechutné,taky ten pach....prostě ne....jsem pouze na tamponech.

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji blind.and.smile: Mě je z tampónů blbě a možná je ani neumím správně zavést (vím je to divné ale asi ne když je mi z nich zle) a furt ho cítím když si ho dám..

Nemyslím, že je možné zavádět špatně - podle mně jen jedna možnost, nedovedu si představit co by znamenalo "špatně zavedený tampon"

Ono to může být spíš tím, jestli obecně máš silnou nebo bolestivou menstruaci, to já když mám, tak o tamponu ani neuvažuju logicky by mně vše bolelo víc.

Cituji whisper: když jsem doma, takže používám taky převážně vložky, hlavně kvůli bolestem břicha a celkově tampóny blbě snáším (záněty, atd.). Nicméně nějaké náročnější věci se s "plínama" vykonávat nedají.

Nechápu proč by nešlo cokoliv vykonávat, pokud teda jsou ty vložky ultra tenké (ne ty tlusté), pokud pořádně drží na místě (musí dobře lepit), fakt nevím, proč by to nešlo.

Jediné co mě případně omezuje v sportovních aktivitách jsou případné křeče, to už se mi naštěstí dlouho nestalo, ale tím spíš bych si asi nezaváděla tampon.

Cituji Marki004: Jinak používám slipové vložky, jenže ty mi udělají opruzeniny, které se tak dva týdny hojí, takže u nich trpím

Doporučuju vložky s jiným povrchem než "igelitovým" nebo gumovým - nevím jak to popsat, ale takový povrch mají např. klasické always, pak ale vyrábí variantu "bavlna" nebo jak se to jmenuje. Taky jsem nedávno objevila vložky Oasis Probiotic - ty mají taky tenhle jemný povrch (nic se nezapaří).

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Ziralka: Od 3. dne pak tampon beru, ale měním po cca 3h a beru ho jen ven

Já se zas při té hodně silné ms naopak bojím, jestli by to ten tampón udržel.

Cituji NatallkaM: Co se týče hygieny, tak mi přijdou mnohem lepší ty tampóny Taky např. při cvičení a sportu se mi zdají lepší

Vnímám to opačně hlavně co se té hygieny týče, s tampónem vše zůstává uvnitř... Po sportu, cvičení následuje sprcha, a ještě se mi nestalo, že bych cvičila asi víc jak 2,5 hodiny v kuse, a s vložkou vždy v pohodě.

Cituji adrianqa: No já bych do vložek například nešla už z důvodu že mi připadají nechutné,taky ten pach....prostě ne

Tak jestli je tam nějaký pach, tak to nebude ze samotných vložek ale z toho obsahu, a když si představíš že toto samé se drží uvnitř těla i několik hodin

Cituji indulona: Já nosím vložky, ale když jdu cvičit, tak si vezmu tampon, nedovedu si představit jít cvičit s vložkou. Cestování nevnímám jako problém, naopak mi vložka přijde hygieničtější z toho důvodu, že ne vždy můžu být možnost si pořádně umýt ruce.

Přesně tak, já si tu výměnu tampónu nedovedu představit právě po tom cvičení - někde ve společných sprchách, nebo na veřejném wc...

arrow
profile_image
sexy_woman
od 28. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

V životě už bych se nevrátila k vložkám a to hlavně z toho důvodu,že jsou mi nepohodlné a pořád si myslím že je vložka na křivo a kontroluji si zadek,i když tomu tak není,prostě si nejsem 100% jistá,tak jako s tampony. Potom mi taky příjdou hygieničtější,i když sprchovat se musí tak i tak.. nevím no,mám tampony radši a na vložky už bych nepřešla.

arrow
profile_image
staarbucks
od 7. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já používám tampóny x let, bohužel mě cca před půl rokem začlo píchat v podbřišku - během měsíce a hlavně potom v období menstruace a při zavedení tamponu ještě víc. A díky tomu jsem byla nucena začít používat vložky. Ten pocit byl nepřijemný. Pořád jsem měla pocit, že to šustí, že to musí každý slyšet, že je to vidět a cítila jsem se špinavě. Naštěstí bolest časem ustoupila a zase můžu (díky bohu) používat to na co jsem zvyklá.

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji staarbucks: používat vložky. Ten pocit byl nepřijemný. Pořád jsem měla pocit, že to šustí, že to musí každý slyšet, že je to vidět a cítila jsem se špinavě.

Holky tak mě napadá - co to používáte za vložky? S šustěním jsem se opravdu nesetkala, vy co píšete o plíně, tak jsem si tak nějak domyslela, že jde asi o klasické tlusté vložky - to je opravdu nic moc.

Moje sestřenice taky nesnášela vložky, a já jsem pak přišla na to proč - jednou jsem u nich byla a potřebovala vložku - teta je kupovala nevím jestli ve velkém nebo snad ve výprodeji, každopádně lacino, a to byl fakt děs - nelepilo to, mělo to sice křidélka ale nedržela, vložka pořád padala a sunula se kam neměla, musela se měnit při silnější menzes pořád, protože nic neabsorbovala - no hlavně, že byly levné.

Obdobně hroznou zkušenost jsem realizovala ještě v pubertě u babičky na chalupě, kde byly vložky jen snad ještě z doby kdy menstruaci měla babička - bylo to jako vata, prozměnu úplně bez křidélek, také to nedrželo - to se pak nedivím.

Já od začátku kupovala Always ultra, ta varianta s bavlnou se jmenuje myslím sensitive, a žádný problém nikdy. A to myslím dnes na trhu budou určitě i ještě lepší vložky.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené