arrow
profile_image
mrkvovastava
od 22. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji matadi: chci s ním byt = chci s ním zůstat = mám jej ráda /nemám potřebu se vdávat

když ne kvůli všem těmto věcem, tak kdy už?

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Buď hypotéka + všechno napsáno jen na jedného ( na tebe ) a nebo hypotéka + manželství. Všechno ostatní je podezřelý prodělečný nesmysl.

arrow
profile_image
Ivettkaa
od 1. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Zkusím tuto diskuzi oživit. Mě by totiž zajímala odlišná situace páru (nejsou manželé). Co když tento pár si chce pořídit byt za 2 miliony, a jeden z nich nemá nic, druhý půl milionu. Musí být v tomto případě 2 hypotéky - jedna na milion, druhá na půl, a byt bude vlastněn podílově 50 %? Co když dojde během splácení k rozchodu, nebo k uzavření manželství? Je tu nějaký poradce?

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Ivettkaa: Hypotéku bych vzala jednu a pak právníkem sepsat smlouvu a notářsky potvrdit. V případě manželství pak předmanželskou smouvu. Ovšem pak je ještě asi problém v případě,když se přestane hypo splácet. Nevím totiž, zda je možné vzít 2 hypotéky (každou na jiné jméno) na jednu nemovitost. To by v případě nesplácení byl asi dost problém. Něco jiného by bylo možná v případě domu, kde se to dá rozdělit na patra, ale každopádně si myslím, že je to velmi složité.

Trošku se přidám...přítel mě požádal o ruku, ale před tím si vzal hypotéku a koupili jsme si byt...Samozřejmě ve smlouvě nejsem...nevěděla jsem, že to jde půl na půl...Platím mu půlku na měs. splátky a jsem trošku nahraná, jelikož mého není nic...Navíc se od doby co mě požádal o ruku chová úplně hrozně (ale to už by bylo na jiné téma), takže to není zrovna růžové a děsím se toho, že zůstanu na ulici Takže radím to určitě zabezpečit nějak předem...

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Romčula:

Cituji Romčula: Samozřejmě ve smlouvě nejsem...nevěděla jsem, že to jde půl na půl...

Teď nechápu, jak to myslíš....

arrow
profile_image
azuritek
od 30. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Taky bych měla malý dotaz. S přítelem jsme se rozhodli pro koupi domu, ale jelikož já ještě studuju, vzal si hypotéku na sebe, s tím, že já mám naspořenou nějakou část, která se do toho také vloží. Říkal, že jako majitelé domu budeme uvedeni oba, když do toho budu taky část vlkládat. Tak se chci zeptat, je možné, abychom byly jako majitelé uvedeni oba a přitom platil hypotéku jen jeden z nás? Četla jsem něco výše a jak jsem to tak pochopila, tak to možné není, nevíte o tom něco prosím? děkuju

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Laky: tak ty logicky asi nebudeš chtít platit hypotéku...on aby nepřišel o byt jí doplatí a ty dostaneš co?

proč by neměla zájem si doplatit svojí hypotéku? Taky to může být tak, že rok před splacením hypoteky se rozejdou ,holka si dopaltí hypoteku, má barák a chlap má kulový takže vidim to spíš výhodně pro slečnu když už

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na azuritek: No hypotéku můžete mít jednu a majitelé dva (aspoň myslím) záleží, čím budete ručit, ale zřejmě tou nemovitostí, kterou kupujete. No tam je riziko, že přijdeš i ty o svoji část a pak tě bude muset přítel vyplatit a tam je problém

arrow
profile_image
azuritek
od 30. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Moňas: Ano, ručit se bude nemovitostí. A v čem by mohl být ten problém? Já právě myslela, že pokud budem uvedení v KN oba, tak když se rozejdem, tak mě bude muset nějak vyplatit, nebo ne?

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na azuritek: No problém by byl,kdyby hypotéka nebyla řádně placená a nemovitost by vám zabavili. To by zabavili i tvoji část a až pak ty by ses musela soudit se svým přítelem. Ale třeba by tě vyplatil bez soudu. Ono se vše posuzuje dost individuálně, takže těžko říct. Zeptala bych se asi přímo bankovního poradce a obešla bych několik různých bank a podle jejich přesných podmínek bych se zařídila.

arrow
profile_image
Ivettkaa
od 1. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Romčula: Platím mu půlku na měs. splátky a jsem trošku nahraná, jelikož mého není nic...

To je situace, ve které bych být nechtěla. Může tě utěšovat fakt, že po svatbě už budeš mít nárok na část nemovitosti, která se v době manželství splácela (protože peníze jsou v manželství jen jedny, a je fuk, na kolika účtech). Na druhou stranu - nájem by jsi platila stejně a tvého by nebylo nic, je to, jako by ses podílela na nájmu, kdyby byt nebyl přítelův, ale cizí osoby.

Reaguji na Moňas:
No jako vzít si každý část hypotéky. Psala to zde Lucija:
každý si vzal hypotéku na polovinu, v katastru jsme oba jako majitelé, každý platí svoji polovinu, kdyby se něco stalo, musíme se vypořádat...
ale když jsem se na to tenkrát ptala, tak mi právě bylo řečeno, že bytem může ručit jen jeden...tak to nejde. Moc tomu nerozumim.

Reaguji na Ivettkaa:
ale problém je v tom, že si ho už vzít nechci

Cituji Ivettkaa: Na druhou stranu - nájem by jsi platila stejně a tvého by nebylo nic, je to, jako by ses podílela na nájmu, kdyby byt nebyl přítelův, ale cizí osoby.

Už to beru jedině takhle, jelikož jsem trdlo, které si mělo vše zjistit předem a nenechat se odsunout na druhou kolej Ale co, nějak to dopadne...Budu šetřit a kdyby to "nedopadlo" dobře a svatba se nekonala, tak si koupím něvco svého Jen by mě to zajímalo pro příště, ať jsem chytřejší...takže si ráda přečtu jak to mají jiní...

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Romčula: No takhle to určitě nejde. Bohužel... Jinak mě mrzí, že musíš řešit něco takového...

arrow
profile_image
mishkaaa
od 19. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

My v současné době kupujeme s přítelem byt. Hypotéku bereme jednu, ale jako spolužadatelé jsme uvedeni oba (jako druh a družka). V kupní smlouvě taktéž, v katastru budeme jako majitelé také oba. Oba jsme i složili stejnou část v hotovosti, abychom si nemuseli brát 100% hypotéku. Co jsme si zjišťovali, je to v tomto případě stejné jako v manželství - v případě rozchodu buď jeden vyplatí druhého, nebo se byt prodá, hypotéka umoří a případný zbytek peněz se rozdělí mezi oba. Myslím, že to je ideální situace, pokud se zatím nechceme brát.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené