arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj holky,
nevlastnímu synovi je 18 měsíců, nemluví, což mě tolik netrápí u kluka (všichni řikaj že přítel do 2 let používal je 5 slov), ale spíš mě vyděsilo, že když jsem do obýváku přinesla nočník tak dostal hysterický záchvat a začal brečet a nepřestal dokud jsem ho neodnesla a neschovala. Už od Vánoc jsme ho dávali na nočník třeba jen sednout aby si zvyknul a když se podařilo vyčůrat nebo vykakat tak obrovská pochvala. Ale od června, kdy ho na nočník začala dáva jeho biologická matka, u nás na nočník nechtěl, šponoval se a bylo nemožné ho na něj posadit a dneska tohle. Myslíte že ho dává na nočník násilím? Ona nám samozřejmě řekne, že ne, ale v její případě se jí nedá věřit ani nos mezi očima =( Myslíte, že by ho to šlo nějak odnaučit?

Určitě má špatný zážitek od matky. Dítě si to velmi dobře pamatuje... Nenuťte ho,zkuste to po dobrém,chlácholte.. pokud to nepomůže,nechte být. Můžete zkusit wc,vysadit a at počurá nejakou vec v záchodě :-). Třeba kousek papíru. Zábavnou hrou. Nočník není nutnost. Synovec ho uplně ignoroval.
Jinak my měli podobné trauma,ale se spaním někde bez rodičů. Samo to přešlo,ale cca po roce od nějakého traumat.zážitku,ale to nikdo neví,co se mu stalo.
Tak určitě ne násilím,bude zas dobře :-).

Musí mít vzor. Doporučuji pořídít další nočník a velkého medvěda. Dítko je, omlouvám se za výraz "cvičená opička", hlavně netlačit na pilu a chválit, ukazovat, vysvětlovat......

arrow
profile_image
kiwika
od 18. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Náš malej odmítal nočník odjakživa. Začalo ho bavit až čurání vestoje do záchoda, trefuje se do Wc bloku a má malé prkýnko a může si sedat jako dospělý, třeba ho to bude bavit, ale chce to svůj čas, hlavně nenutit.

arrow
profile_image
Pett21
od 20. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

tak syn do 2,5 let na něj nesedl...pořád jsem poslouchala, že ho musím přinutit...nedělala jsem to a nakonec sám ze dne na den přišel, sedl si na něj, shodil plínku a neměl ji nakonec ani na noc, rozhodně bych to nechala, myslím, že záchod mu neuteče mluvit začal ve 3,5 letech slova, teď v 6 pusu nezavře
Každé dítě je jiné....nevyplatí se škatulkovat podle druhých

Cituji Petrolejkaa: Určitě má špatný zážitek od matky.

Ale houby.
Můj syn prostě nočník nesnášel a po každém vykadění prohlásil, že už nikdy kadit nebude.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na True: Ale to že ho nesnášel musí z něčeho pramenit. Ještě na jaře si na něj klidně sedal a bez problému.

arrow
profile_image
whitelily
od 26. 8. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nemusí mít špatný zažitek od matky, prostě jen považuje nočník za zlou věc. To, že si dříve na nočník sedal bez problémů nic neznamená, mohl se o nočník bouchnout, zakopnout o něj nebo ho na sebe překlopit, no a najednou je nočník zlej. Chlapeček, co ho hlídávám paní od nás z domu, taky nemá rád nočník, jen ten důvod zná jenom on.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené