Co si o Igoru Chaunovi myslíte?
Bylo by mi to celkem jedno, kdyby se k němu nepřiklánělo stále více známých a co hůř.... cpou mu peníze.... Co dělá a hlásá se můžete podívat třeba na tomto videu :
http://www.youtube.com/watch?v=IKo4NUJSX_4
Posuňte si to na minutu - 23:10 O chvilku později dojde k emočnímu "výboji".
Všimněte si prosím, co dělají účastnice této přednášky, poslouchají a meditují.... No trochu nechápu. Budu vděčná za váš názor.

arrow
profile_image
The Criminalist
od 30. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na veselahoubicka: PSYCHOPAT!...To mu jako někdo ty kecy věří? neskutečné...

Ano věří.... zrovna dneska mě na ulici zastavila nějaká žena a mluvila mi o minulých životech, kramě a bla bla bla...... proto jsem to dnes napsala. Tato "víra" totiž montuje dohromady panenku marii, převtělování, strážné anděly, světelné bytosti a kdoví co všechno.. Vždycky to někdo ze známých postuje na facebooku a já se nestačím divit, kdo z poměrně inteligentních lidí je fanoušek tady Igora...

arrow
profile_image
kobitka
od 8. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nemyslím si, že je to psychopat spíš jen využívá zoufalství a hlouposti druhých lidí. Takových jako je on se poslední léta u nás vyrojilo jako hub po dešti. Nevím čím to je, že dokážou lidi tak zblbnout, že z celkem rozumných lidí udělaji fanatiky bez mozku. Jedna moje známá se třeba rozvedla jen proto, že ji to údajně zdělil jeji anděl strážný prostřednictvím automatického písma. Prostě ji řek rozveď se, tak se rozvedla a to neměla v manželství žádné vážné problémy. Jeji manžel se z toho šoku(důvodu rozvodu) nevzpamatoval do dneška.
Já nemám nic proti různým náboženstvím(ať si každý věří čemu chce) ale nic se nemá přehánět.

arrow
profile_image
drazula
od 10. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mě by zajímalo, zda tomu věří on sám.
Nepřijde mi moc přesvědčivý..., spíš ,,umělý". Jak může někoho přesvědčit?
Někteří jemu podobní mají více charisma, krásně usazený sametový hlas, skvělou dikci...
Nejspíš není psychopat, ale sociopat jistě. Je od pohledu i po hlase děsně nepříjemný.

Kobitko, tak to je síla..., a někdy anděl pošeptá, ať dáš svému vůdci všechny úspory, daruješ mu dům atd.

Nu, ať si všichni dělají, co chtějí, nejvíc mi vadí, pokud svůj názor člověku doslova vnucují jako jediný správný, jako jediný možný...

arrow
profile_image
4bee
od 12. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Igor Chaun je přemýšlivý člověk, nemyslím, že (jak tady někdo psal) využívá zoufalství a hlouposti druhých lidí. Nebo (jak psal někdo jiný) tomu on sám nevěří a nepůsobí přesvědčivě. Nikomu nic nevnucuje, nad různými tématy z oblasti esoteriky diskutuje už dlouho.
Charisma, dikce a sametový hlas? - to je k smíchu. Co to znamená někteří jemu podobní?
Bylo by dobré si nejdříve o člověku něco zjistit a potom psát komentáře podobného typu

Já Igora Chauna znám jako člověka který spolupracoval na České sodě, má rád humor, pracoval na filmu s Dalajlámou. Na podobnou přednášku bych na něj nešla, ale jako o člověku mám o něm to nejlepší mínění. Stejně jako o Jardovi Duškovi.

Reaguji na 4bee:
O chaunovi jsem si něco zjistila, to mě přivedlo k založení tohoto tématu. Doporučuji se pořádně podívat znovu na to video. Já vidím prodejce předražených hrnců..... Neříkám, že někomu něco vnucuje...... Ale jeho působenímá charakter sekty. Přehrála jsem si některá videa a rady typu: Když si s někým z rodiny nerozumím, nechám ho být má svoji cetu, je jiná než moje... což je klasická snaha o rozdělení lidí, což je pro "takovéto" nejvýhodnější. Hlavně aby syn paní neorazoval od Goša setkání a zájezdů..... A co, že pracoval na nějké české sodě? Ta jeho další tvorba hovoří za všechno. Realityschow )) Malá farma a pošta pro tebe.... Nedávno jsem viděla jak nějaká 19 letá holčina pozvala svého bývalého a chtěla se s ním dát znova dohromady.Hovořilao tom, že spolu prožili potrat, že udělala chybu.... on ale přišel v doprovodu nové přítelkyně.... takže trapas.... Holka znemožněná, za pár let si bude rvát vlasy.... Tyto pořady jsou velice tvrdá komerce, která vydělává na tom, že lidi jsou hloupí a chodí se do televize ztrapňovat..... jaké to má potom důsledky pro jejich normální fungování? Není to trochu s rozporem toho, co hlásá.... Navíc plácá nesmysly o kolektivní karmě.... takže hladovějící děti v arice a oběti válek si to zasloužili díky tomu, jací byli v minulém životě... Takže nic nedělejme, neprotestujme a nechme všechno tak jak je.... odevzdejme se.... to říká igor chaun...

arrow
profile_image
4bee
od 12. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na veselahoubicka:

Ode mě to nebyla reakce na Vás. Ale na Drazula.
Já ho nebude nějak obhajovat, já na jeho přednášce nikdy nebyla. Ale je "snadné kritizovat druhé" Já jen vím, že si bere něco z budhismu, něco z křesťanství atd.
To je těžko někdo v tom vidí prodejce předražených hrnců, někomu to pomůže - poslouchat, zamyslet se nad tím. To záleží jak jsme kdo citliví a vnímaví. Možná kdybychom byly v nějaké těžké životní situaci a hledali pomoc...možná takoví lidé na jeho přednášku zajdou a pomůže jim to. Třeba si u toho popláče, nebo dojde k emočnímu výboji. Každý si pomáhá jak může.

Já chápu Váš postoj.... Že to neubližuje a může to dát někomu naději... Nemůžu s tím ale souhlasit. Bohužel ty lidi, co jsou jeho příznivci znám a vím, že se jim mnohdy nedaří. Dělají mizernou práci, jsou flustrovaní z toho, že se jim něco nepodařilo....Že jim je 30, 40.... a ještě neudělali nic.... Toto jim však reálný úsudek nedá. Upínat se k naději, že se napojím na kosmický internet a všechno potom ke mě přijde samo, že pomyslím na sílu dobra a ono mě to povznese....... to je vyvolávání falešné naděje. Nikomu to jeho problémy nevyřeší. Navíc mám občas tu čest s někým s Gošárníků a vždy se mě snaží přesvědčit o tom, že co se teď stalo je nějaká zvláštní osudová náhoda....V y už asi víte o čem mluvím, že? Já to na Vás vidím... DŮKAZ, že právě teď jsme napojeni...... Bohužel je musím zklamat....

Kvůli tomu to považuji za škodlivé.... (vše se děje podle zákonů karmy a já s tím nic neudělám. Tak si udělám štěstí v sobě) A´t si kdo chce říká cokoli.... Že vidí anděly... nebo cokoli.... Těm lidem podle mě chybí především sebevědomí. Viděla jsem to mocktrát. Pokud je člověk hodně silná osobnost, je v podstatě jedno, co říká a může mít fanoušky i když je to třeba "obyčejný" barman, nebo nějaký podnikatel....

Vždy se najde nějaké stádo, které si rádo nechá vymýt mozek. Pořady v TV jako například EZO tv je toho důkazem. Na hloupých lidech se vždy skvěle vydělává.

arrow
profile_image
errr
od 27. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Nevím, netroufám si soudit ani odhadovat, co má Igor Chaun vlastně "zalubem". Znám jeho dokumenty a musím říct, že v době mého zoufalství mně hodně pomáhaly.
Několikadílný dokument o Petře a Petře (Paměti vagíny nebo tak nějak , které se "věnují "ženám, mně však silně asocioval příběh o jakémsi"Jarynovi" ze Zlínska, který se tzv. " odháčkováváním "živil. Jen doufám, že Igor Chaun v tomto případě jen notně UJEL.

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji veselahoubicka: Všimněte si prosím, co dělají účastnice této přednášky, poslouchají a meditují.... No trochu nechápu.

To, že to nechápeš, ještě neznamená, že se tam děje něco špatného. Prostě jsi jenom narazila na něco, co je vzdáleno tvému vlastnímu náhledu na život, a tak proti tomu máš námitky. To je docela častý případ. Lidi prostě mají instinktivní odpor k věcem, které pro ně jsou neznámé a kterým nerozumějí.

Ke karmě bych řeklal jen to, že asi nikdo z nás nemůže s určitostí tvrdit, že karma nebo něco v tom smyslu neexistuje. Můžeme anebo nemusíme tomu věřit, ale jistotu jaksi mít nemůžeme. Na reinkarnaci a karmu s tímto spojenou, příp. na kolektivní karmu, nemám žádný vyhraněný názor, nějak mě to moc nezajímá. Ale na druhou stranu "karmu" jako takovou, tj. že vše, co uděláš, se ti vrátí (myslím v současné existenci), beru celkem jako jistotu. To samé platí o různých energiích, jiných realitách, napojeních se na Zdroj, síle myšlenky apod.

A pokud jde o nějakou manipulaci... No, mně se zdá, že celý náš svět je plný všemožného brainwashingu, že všichni jsme neustále manipulováni. Kdo má myšlení zcela nepoznamenané tím, co k němu přichází zvenčí? Na koho to vůbec nepůsobí? A jak si kdo může být jistý, že zrovna ten jeho "správný" náhled na svět není výsledkem zase jiného vymývání mozků? Od malička žijeme v určitém civilizačním a sociálním prostředí, přebíráme názory a zvyky rodičů, něco se učíme zase ve škole, působí na nás podvědomě spousta věcí... a všechno tohle vytváří náš postoj ke světu a všechno tohle nás tedy ovlivňuje. Jak si někdo může být jistý, že to, co ho naučilo jeho "racionální" okolí, je správnější a méně manipulativní?

"... rady typu: Když si s někým z rodiny nerozumím, nechám ho být má svoji cetu, je jiná než moje... což je klasická snaha o rozdělení lidí..." - Nevidím v tom snahu o jakékoliv rozdělování. Cesty lidí (pro "racionalisty" přístupy k životu a k sobě samotnému) jsou skutečně různé a ne vždycky je dobré kráčet s někým za každou cenu. Mám taky v rodině pár skutečných negativistů, kteří neustále na něco nadávají, na něco si stěžují, a můžu říct, že je to občas velmi duševně vysilující - ta jejich energie působí velmi nepříjemně a někdy až nesnesitelně.

Ještě bych dodala, co napsal Miguel Ruíz a co je velká pravda: Já jsem odpovědný jen za to, co říkám, ne za to, co vy slyšíte.

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Oživuji diskuzi na téma "Igor Chaun".
V novém čísle časopisu Regenerace vyšel s ICH opravdu zajímavý a až úžasný rozhovor (který s ním mj. dělala šéfredaktorka časopisu a taky velmi zajímavá žena - etnografka Pavlína Brzáková).
Píšu to sem jako info pro ty, které ICH zaujal svými názory, ale i pro ty, kdo ho v lásce nemají. Ten rozhovor opravdu stojí za přečtení, a to pro všechny.
I když je mi jasné, že na někoho budou některé jeho postoje asi moc... jiné

arrow
profile_image
Lorraine
od 3. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na mau-mau:
Jé, díky za tip, po časopise se poohlédnu.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené