Cituji angelic: saluskaHolky se tam jednohlasně shodly, že nic takového neexistuje
Aha. Proto je to pravda, hlas lidu - hlas boží.

Příště buď od té dobroty a tu větu co jsem napsala, cituj celou. A taky si ji celou přečti. Nikde jsem nenapsala, že je to pravda. Jen jsem shrnula vývoj té diskuze.
Já sama si o tom myslim svoje.
Mám doma ADHD a někdy je to opravdu o nervy, byly doby, kdy jsem už nevěděla, kde přitvrdit, ale narozdíl od nějakého indiga je to aspoň lékařsky podložená diagnóza.
Přesně jak to psala Ada, stačí jim popustit opratě a máš ukázkový indigový samorost. Je to mnohem pohodlnější, schovávat se za nějakou výjmečnou novinku, než přijmout poruchu nebo nevychovanost.

arrow
profile_image
Smirny
od 17. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

_Ada_
Naprostý souhlas

arrow
profile_image
Morenn
od 2. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

_Ada_
Výborně napsáno. Souhlasím.
Je to takové moderní a šmrcovní chápat to, jako něco mystického, než hledat důvody v psychologii dítěte či mozkové disfunkci. Už jsem i narazila na názory, že při očekávaném "konci Světa" v roce 2012, budou mít tito lidé a děti zvláštní roli.. To už mi hraničí se sektářským chováním i názory.

Celé to vlastně vychází z New Age hnutí, pod tímto pojmem se dá představit spousta věcí, nechci, aby to vyznělo urážlivě, to vůbec! Ale třeba když si člověk "lízne" nějakého speciálního kaktusu, vidí modrou auru všude. Možná, že tato teorie i takto vznikala, není to nic nového, Indiáni pro navození snových vizí atd. nepoužívali nic jiného.

Pod vlivem transgeneračních přenosů se na potomky přenáší různé vlivy, vlohy, vlastnosti a dokonce i traumata babiček či dědečků. Je mé dítě zasněné a buřičské? Vždyť děda byl malíř! Každé dítě je jiné, ale moudré dítě by asi nebylo nespolupracující atd. Samozřejmě existuje puberta, ale to je přirozený vývoj.

Ale když bude maminka k dítěti od narození přistupovat, jak hezky řekla Ada, jako k polobůžkovi, tak si toho polobůžka také vychová. Nedivila bych se, kdyby se zachvilku začala distribuovat DVD s návodem: "Jak v miminku začít vidět indigové dítě"

Abych to zakončila, lidé s podobnými vlastnosti se rodí od počátků lidstva, ne od 80´s. Bez buřičů, snílků či vzpurných, bychom nikdy nezažili změny výtvarných, literárních, politických či jiných směrů.

arrow
profile_image
Slunečnice1
od 7. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

něco na tom bude, o mém synovi to prohlásila kinezioložka, do té doby jsem o ničem takovém neslyšela. Pak jsem si přečetla co to znamená a sama za sebe musím říct, že přesně to co jsem četla, tak na syna sedí. Teď (myslím tím po podstoupení jednoho sezení u kineziložky, moje sezení) se o synovi nedá říct, že je nevychovaný, hodně se změnil a když se ohlédnu roky zpět, tak musím říct, že díky jemu jsem se změnila i já a to hodně. Prostě si mě převychoval k obrazu svému a i já bych řekla, že k lepšímu.
Nemyslím si, že mám geniální dítě, ale je v určitých věcech zvláštní a hodně moc vnímavý. Je to asi stejné jako když někdo nevěří na kineziologii a pro mě je to zázrak když jsem to vyzkoušela na vlastní kůži a vidím obrovskou změnu.
Nebudu to tady více rozebírat, určitě jsem o tom už v nějakém tématu psala.

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

mno... když jsem to tak pročetla , pokud si někdo myslí a má k tomu důvod věřit, že má indigové dítě a lecos na něj odpovídá ,ale není si jist pokud zajde k nějaké léčitelce nebo k odborníkovi , který dokáže vidět a číst z aury řekne Vám to na 100%. protože tyto děti mimo jiné vyzařují převážně auru v modré barvě. Jinak já mám doma dítě něco mezi ADHD a indigáčem.
Ale v podstatě neřeším , jestli je nebo není indigové. Tyto děti jsou prostě své není to ani o nevychovanosti ani o nadprůměrné inteligenci či větší šikovnosti. Jde o jakýsi jejich pohled na svět, hlavně autorita jim nic neříká, nenechají si namluvit jiný názor , oni sami nejlépe vědí jak a co chtějí mají v sobě zvláštní důstojnost a pocit , že jsou dokonalé tak jak jsou Nesnesou žádný řád ani se žádného nedrží pro někoho to pak může na první pohled vypadat jako nevychovanost ač to tak není , prostě tyto děti nikdy nebudou akceptovat jakoukoliv autoritu ani po dobrým ani po zlým, nehledě na školní docházku tam se to projevuje naplno Tyto děti potřebují kreativitu stereotyp a zaběhaný řád je obtěžuje a proto se vymykají kontrole ,zde žádné zákazy , příkazy ani tresty nepomohou . Ale kdo to nezažil těžko pochopí........ Ale samozřejmě souhlasím , že ne každé dítě které je umanuté , nechce poslouchat a dělá si vše po svém atd. je indigové , to je pak jen nálepka.

Cituji Morenn: Je to takové moderní a šmrcovní chápat to, jako něco mystického, než hledat důvody v psychologii dítěte či mozkové disfunkci. Už jsem i narazila na názory, že při očekávaném "konci Světa" v roce 2012, budou mít tito lidé a děti zvláštní roli.. To už mi hraničí se sektářským chováním i názory.

jak pro koho to znamená sektářství existuje několik skupin lidí , někteří se upínají k duchovní sféře a věří , že existuje něco mezi nebem a zemí ač pro někoho je to nepochopitelné ti se na to dívají jinak , pak je tu třeba druhá skupina lidí , která je ryze materialistická připoutaná hlavně k hmotným věcem a vše musí mít podloženo a nějak zdůvodněno , aby věřili.Pak je tu zas jiná skupina lidí , která má zas ještě jiný pohled na život a na věc a o tom to je . Každý holt věří něčemu a je to jen jeho volba , pak mi přijde nemístné odsuzovat něčí víru či tvrdit , že to či ono neexistuje a není možné . Už jsem to tu psala několikrát je plno věcí, které nejsou hmatatelné ani pouhým okem viditělné přesto však existují

arrow
profile_image
Morenn
od 2. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

mikkýsek

Cituji mikkýsek: jak pro koho to znamená sektářství

Bylo to podáváno formou, která mi to silně připomínala, tak proto. Neřekla jsem, že je celá teorie indigových dětí sekta, mluvím o konkrétní diskusi na internetu. A v následujícím odstavci zdůrazňuji, že nechci, aby nic z toho znělo urážlivě.

Cituji mikkýsek: pak mi přijde nemístné odsuzovat něčí víru či tvrdit , že to či ono neexistuje a není možné .

S tím samozřejmě souhlasím, doufám, že to bylo míněno obecně a ne přímo na moji reakci.

Já rozhodně nemám materialistický pohled na svět. Jsem člověk otevřený, který si rád nad určitými věcmi popřemýšlí. Svět lidské psychologie a tajů mozkových funkcí je fascinující a já tam prostě vidím nějakou souvislost s touto teorií, neříkám, že hned založím nějaké antihnutí, jen názor.
Zmíněná kineziologie, v příspěvku od Slunečnice, pracuje právě s různými blokacemi, které mohou být způsobeny právě transgeneračním přenosem, mnou už zmíněným.

Cituji mikkýsek: Jde o jakýsi jejich pohled na svět, hlavně autorita jim nic neříká, nenechají si namluvit jiný názor , oni sami nejlépe vědí jak a co chtějí mají v sobě zvláštní důstojnost a pocit , že jsou dokonalé tak jak jsou Nesnesou žádný řád ani se žádného nedrží pro někoho to pak může na první pohled vypadat jako nevychovanost ač to tak není , prostě tyto děti nikdy nebudou akceptovat jakoukoliv autoritu ani po dobrým ani po zlým, nehledě na školní docházku tam se to projevuje naplno Tyto děti potřebují kreativitu stereotyp a zaběhaný řád je obtěžuje a proto se vymykají kontrole ,zde žádné zákazy , příkazy ani tresty nepomohou . Ale kdo to nezažil těžko pochopí

Právě tento popis, mi sedí na spoustu lidí v minulosti a v současnosti. Ano, možná je mezi tím nějaké pojítko, to se opravdu velmi těžko popisuje...

Něco mezi nebem a zemí opravdu existuje, nemusí to být božská osoba, ale něco nás samozřejmě obklopuje. Jak říkal jeden můj skvělý profesor: "Prostor vytváří člověk s otevřenou myslí a srdcem." Spustě věcí a jevů se dávají zvláštní názvy a já prostě hodně z nich vidím ve vlivu naší psychologie a ve vnímání.

arrow
profile_image
Lucix
od 19. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Morenn: moudré dítě by asi nebylo nespolupracující

Jen tak pro informaci, tím si chtěla říct, že moudré dítě bude poslouchat příkazy, které zhodnotí jako naprosto nesmyslné či utopistické a postaví se tak do pozice tupě přežvykující ovce, jako všichni okolo?

Cituji Morenn: Samozřejmě existuje puberta, ale to je přirozený vývoj

Cituji saluska: Je to mnohem pohodlnější, schovávat se za nějakou výjmečnou novinku, než přijmout poruchu nebo nevychovanost.

Ženy, kam jste šli na to že indigové dítě= nevychovaný spratek ? Ano, může se u nich projevit jistá vzpurnost a svéhlavost, ale ne proto, že by byly líné či neschpné něco dodržovat, ale proto, že už v útlém vku mají své názory. A není to nějaké dětské žvatlaní, ale myšlenky smysluplné jako u dospělého. Vždyť o to taky jde, že jsou geniální, bystré a vnímavé, ne o to, že se neumí chovat.
Je ovšem pravda, že tento pojem může být výhodná záštěrka, kvůli tomu ovšem nemusí bát zavrhován.

arrow
profile_image
Morenn
od 2. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lucix: Jen tak pro informaci, tím si chtěla říct, že moudré dítě bude poslouchat příkazy, které zhodnotí jako naprosto nesmyslné či utopistické a postaví se tak do pozice tupě přežvykující ovce, jako všichni okolo?

Ne, nechtěla. Moudrým člověkem je pro mě ten, který má svůj vlastní názor a zároveň do určité roviny respektuje názor druhých, chová se trochu v rámci asertivity. Moudrý člověk se formuje časem a zkušeností. Tak to bylo myšleno. Prostě to byla reakce na slovo moudrý, které padlo.

A o spratcích (ošklivé slovo), zde mluvíš první, zde to ještě nikdo nezmínil. Nevím, kdo už to byl, ale psalo se tu, že ona genialita není tím prvotním znakem těchto dětí, ani podmínka. A zopakuji to znovu - děti geniální, bystré a velmi vnímavé vidím kolem sebe všude a jistě byly takové děti i před začátkem osmdesátých let. Moji představu, jak se (zdůrazňuji asi) mohla formovat myšlenka indigových dětí, jsem zde popsala již obsáhle.

Teď trošku OT. Nakonec je stejně hlavní, že je dítko zdravé a šťastné, ať je modré nebo jinak barevné.

arrow
profile_image
angelic
od 20. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

saluska
nemám dojem že bych tě dezinterpretovala..

Tak si říkám, kam se všechny ty indigové děti poděly, už by jim mělo být některým kolem třiceti a nikde nic. Proč nejsou v politice, umění, sportu? Proč se neprosadily do vedoucích funkcí ve společnosti? A kde je nějaká indigová osobnost, která by dosáhla věhlasu v celosvětovém měřítku?

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

Morrigan

to se mi líbí, moc dobře napsané

arrow
profile_image
Morenn
od 2. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Morrigan

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Morrigan

asi z jednoho prostého důvodu indigové neznamená geniální Nevím proč si nesustále někdo myslí, že jsou to děti geniální či abnormálně nadané o tom to přeci vůbec není

arrow
profile_image
Morenn
od 2. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

mikkýsek

Morrigan asi reagovala na tento příspěvek, který tvrdí opak.

Cituji Lucix: . Vždyť o to taky jde, že jsou geniální, bystré a vnímavé, ne o to, že se neumí chovat.

Mezi příznivci indigové teorie se asi šíří více vysvětlení..

Morenn
Ano, přesně na ten příspěvek. Děkuji.

Na jednom linku v původním tématu se dokonce tvrdí, že indigové děti se rodí od let sedmdesátých. No, 50. léta měla beatniky, 60. léta "hypíky", proč by 70. léta nemohla mít indiga? Když k tomu přidám zpoždění způsobené železnou oponou, tak mě nepřekvapuje, že u nás je máme až po Listopadu. Ale jinak, já bych uvítala, kdydy takoví lidé opravdu byli v populaci v dospělém věku zastoupeni, ale ať hledím jak hledím, tak je nikde nevidím. Co se s nimi stane? To ať mi někdo řekne.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené