arrow
profile_image
Dominka17
od 29. 12. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj holky
Chtěla jsem se zeptat jaký máte názor na individuální plán ??. Jsem hodně často nemocná,mám revma a často mě bolí klouby a je to dcl pro mě těžké a taky ve třídě si s nikým nerozumim,chovaji se jak malé děti.Smějou se mi a pomlouvají mě a to na moji psychiku dopadá špatně.Mám vysokou absenci kvůli tomu všemu.Tak jsem se chtěla zeptat jaký máte teda na to názor na ten individuální plán ??

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Dominka17: Ono nezaleží na nás jaký na to máme názor. Když ty řekneme ne že ho neuznavame tak si ho nedáš ? Ale vážně zaleží na učiteli a řediteli školy jestli ty ho povolí, nevím jestli to tvá škola umožnuje nebo ne, ale když řekneš zdravotní důvody. Tak by ty ho mohli dát. Já si myslím že z toho co jsi tady napsala nemáš co ztratit a protože vím co to je mít takové spolužáky jako máš ty. Tak ten individuální plán zkus

Je to asi hrozný, když jsi už v tomto věku takhle nemocná, ale nějaký pravidelný režim ti určitě pomůže. Spíš to vypadá, že místo kvůli nemoci bys tam nerada chodila kvůli spolužákům. Myslím, že individuální studijní plán není řešení.

arrow
profile_image
Jayla
od 25. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Dominka17:
Já teda nevím jak poradit s plánem, ale zaujalo mě, že máš revma. Já mám revmatoidní artritidu a musím zaklepat, že díky lékům o ní skoro nevím a to vykonávám docela těžkou fyzickou práci. Můžu se zeptat co bereš za léky, že tě tak často klouby bolí?

ahojky, bohuzel jakmile člověk není stejný posmívají se, určitě byhc zkusila zažádat... ja bohužel díky nemoci nedodělala 3 ročník byla jsem více doma nebo po dr. než ve škole Jinak mám revmatickou artritidu, bohužel velice rychlý nástup v tuto chvíli již prakticky všechny klouby napadlý.... ráno vylézt z postele je umění Takže plně chápu. Mám dítko po těhu se stav i dost zhoršil..... zánět sice v krvi v tuto chvíli nemám, ale otoky jsou ted jak začlo mrznout sotva vládnu prstama a zase zlobí jedno koleno, tak se belhám ve 30 jak nějáká babička Držím palce at to vyjde

Reaguji na Jayla: to závidím, někdo má pomalý nástup a je téměř bez problému, kdysi jsem také byla po 10 letech již bohužel je stav špatný, ale snažím se zatím pracovat, ale často jsem opravdu ráda, že vylezu z postele

arrow
profile_image
Majik98
od 15. 2. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

U nás ve třídě jsou holky které mají individuál a chodí jen na přezkoušení ale jsou to takové případy, že na učení kašlou. Ale jestli o studium vážně stojíš a jsi schopná si látku doplňovat doma, tak není důvod proč to nezkusit. Je to jen na tobě jak moc se tomu budeš věnovat a kolik do toho dáš sil. Samozřejmě jsou věci které potřebují výklad, ale všechno je jen o domluvě s učiteli :-)

arrow
profile_image
Dominka17
od 29. 12. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Jayla: Já mám revma už od 6 let.Takže ho mám tak 11-12 let.

a jinak já brala nějaké prášky kdysi hodně dááávno a to nezabíralo tak mi začli píchat metotrexát a musím říct že se mi zdá že to už ani nezabírá a je mi potom 2 dny v kuse zle,fuj.Takže uvažuju o Biologické léčbě.Já to revma mám v podstatě skoro všude a nejhorší jsou kyčle a ruce,prsty na rukou+zápěstí.

arrow
profile_image
Dominka17
od 29. 12. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Bacilek:

ano , individuální plán má výhody i nevýhody..Nevýhoda je to,že je to těžší ale je spoustu výhod.Budu mít víc volného času,můžu se o sebe víc starat,chci taky přibrat takže bych chtěla začít pravidelně jíst a snažit se i cvičit i přesto že mám revma..já se úplně omezit vážně nechci.No a ten individuální plán, za zkoušku nic nedám ))

arrow
profile_image
Sunnynka68
od 7. 12. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Už je tomu nějaký pátek co jsme byla SŠ, ale u nás se individuální plán dával normálně, jelikož jsem chodila na sportovní gympl a řada sportovců trávila většinu času někdy mimo než ve škole. Takže u nás se vydával IP jak na běžícím pásu. Takže bych si s tím hlavu určitě nelámala. Myslím si, že v dnešní době už je to na školách celkem běžná záležitost.

arrow
profile_image
Jayla
od 25. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na jajinkax: Tak to mě mrzí, vím jaký to je Když mi to ve 20ti letech začalo, tak jsem taky horko těžko lezla z postele a jakýkoliv pohyb byl peklo. Pak se přišlo na to, že to je artritida, vyzkoušelo se pár léků a teď jsem se usadila na dvou prášcích denně, ale jsou docela silné :/ Proto asi i tolik pomáhají. Každopádně díky nim se cítím jako normální zdravý člověk, i když jsou i dny, kdy klouby zlobí.
Takže jestli dobře počítám, tak jí máš taky od 20let?

Reaguji na Dominka17: od 6ti? To jsem ani nevěděla, že je to možný, takhle brzo Jo metotrexát jsem si taky píchala, zle mi po něm sice nebylo, ale moc mi nezabíral, takže se to muselo změnit. O biologické léčbě mi doktorka taky říkala, určitě to zkus pokud splňuješ podmínky Četla jsem na ní hodně pozitivní reakce. Stojí za zkoušku!

arrow
profile_image
Icy Rose
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak tohle chápu, asi je to hodně nepříjemné. Také mám nějaké zdravotní problémy, ale ne tak akutní. Skoro vůbec nemůžu spát a je mi neustále špatně, jsem unavená a třesu se... hrůza. Třeba u nás na škole dostane individuální plán buďto vrcholový sportovec, který reprezentuje zemi nebo slečna, která už porodila dítě, takže do porodu do školy chodit musí. Což je pěkně pitomý výmysl. Zdravotní problémy, jakkoliv závažné je nezajímají, takže musíš přerušit nebo ukončit studium. Zkus se přeptat jak to chodí u vás. Všude je to jiné a ne všude je vedení, které nepřemýšlí jen proto, že si chtějí udržet pověst prestižní školy Pokud máš obor kde je praxe, tam nevím jak by to bylo, ale na tu bys asi chodit musela. Ale obecně je to na nic, protože se musíš vše doučit sama a také je lepší být ve třídě s lidmi, i když se nemusíte, je to dobrý trénink před prací. Hlavně do práce budeš muset, to je pro někoho s těmito potížemi asi dost těžké. Všude potkáš pár idiotů, kteří tě budou pomlouvat a podkopávat nohy, je dobré umět se jím postavit čelem.

arrow
profile_image
Dominka17
od 29. 12. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Jayla: ano už od 6 let ...Bohužel :/ . Taky mi dlouho píchali metotrexát ale fakt jsem tam přestala na to chodit protože 2 dny v kuse aby mi bylo zle,na zvracení atd... + jsem i cítila, že to prostě už nezabírá.Biologickou léčbu bych mohla mít to už mi i říkal doktor v Ostravě , ten akorát čeká na rozhodnutí,ale dost se toho bojím no,jehla do stehna,každý týden ani jednou se to nesmí vynechat, protože vím,že to dost bolí no tak se hodně bojím.Já už jsem toho v životě zažila hodně a taky ta biologická léčba stojí cca 30 000 asi (ale nejspíš to hradí pojišťovna možná),tahle léčba se nedává všem.Takže pořád nad tím nějak uvažuju,ale nejspíš do toho půjdu,sice je revma dokonce života,ale určitě na vozíčku skončit nechci.Takže tak no :/

arrow
profile_image
Dominka17
od 29. 12. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Icy Rose: Na mé škole individuální plán je.Už ho i dokonce v podstatě mám.V úterý jsem byla u doktorky na preventivce tak mi to hned všechno podepsala,atd...Nevím jestli to je pravda,ale zástupkyně ředitele říkala mojí mamce,že prej ten kdo má individuální plán má lepší výsledky než ti kteří jsou ve škole tak nevím co je na tom pravdy.Je to možná těžší, ale má to i spoustu výhod,jen se musí chítí člověk učit.Tak uvídm jak mi to půjde

arrow
profile_image
Icy Rose
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Dominka17: Tak to má asi každý jinak Já nechodit denně do školy, neměla bych šanci, protože se nikdy neučím a ani by mi to moc nešlo

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené