arrow
profile_image
Tejunka
od 8. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj kočky
zajímalo by mě, jestli bych se mohla začít učit na in-linech po operaci vazů u obou kolen. Důvodem operací bylo vyhazování čéšky, která se nevracela na své místo. Pravé koleno bud mít teď v listopadu po operaci rok. A levé mám po operaci 2 měsíce a něco. Zatím s emi prolbémy nevrátily. Chci se samozřejmě zeptat i doktora, ale zajímaly by mě vaše názory, popřípadě zkušenosti. Samozřejmostí by byly chrániče. A stáhnutí kolene alespoň pro začátek. A pak nějaký tipy jak začít Děkuju

arrow
profile_image
lila_star
od 29. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Myslím si, že bys začít mohla, ale asi bych počkala až od té druhé operace oběhne delší doba. Ale musíš počítat s tím, že na kolena je to velká zátěž, taky na ně míří většina pádů. Takže si myslím, že určité riziko tam je, ale pokud máš ty vazy po operaci v pořádku, pomalu to zkoušet můžeš. Asi bych se ale poradila i s doktorem, což jak píšeš máš v plánu.
Ale zajímalo by mě, jak dlouho po operaci jsi byla mimo provoz? Mě podobná operace v brzké době asi čeká taky a právě zvažuju kdy se na ni domluvit, vzhledem k tomu, že si třeba nemůžu dovolit půl roku nebýt ve škole.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

mám po té samé operaci obou kolen rozhodně je dva měsíce ještě brzo, neriskovala bych to, ale ty sama musíš vědět, jak se cítíš. Já mám po operaci cca 5 let a i teď se na ně bojím stoupnout... Možná bude lepší se zeptat doktora

arrow
profile_image
Tejunka
od 8. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na lila_star:
Ahoj, no vždycky máš po operaci měsíc pevnou ortezu, takže seš doma, spíš ležíš a belháš se o holích. Po sundání ti začnou rehabilitace a to už můžeš chodit do školy Jinak kdybys chtěla vědět jak je to s bolestí Tak se to dá přežít, ale pokud seš typ jako já, která nesnáším ležení celý dny a nic nedělání a odkázání na druhé tak to budeš nést psychicky špatně :/ Já jsem byla psychicky v háji a od toho se mi odvíjely stahy v operovaném koleni což bych přirovnala k řezání nohy bez narkozy Takže snaž s ebýt v pohodě JInak bych i doporučila celkovou narkozu. Mě vždy pustili hned druhý den z nemocnice, ale musíš se hned po operaci další ráné na nohu postavit a naučit se chodit a sejít ze schodu a do schodu Pokud se ti to podaří jdeš domů Ale jak říkám, dá se to přežít Nejhorší je podle mě tahání drenu a první týden doma než ti vytáhne stehy Pak je to v pohodě A děkuji za rady

Reaguji na adatko:

No jako strach mám o tom žádná Ale na to jak jsme měla pevné nohy, tak teď po operaci z nich mám rosol A projevuje se i pomerančová kůže! A to ěm nutí něco dělat. Ikdyž cvičím tak na nohy je njelepší kolo a brusle Tak se zeptám v září doktora a uvidím. Kdyžtak bych to nechala na příští rok 2 měsíce po operaci je asi vážně brzo Jinak jsem se chtěla zeptat jak teď ohneš koleno ejslti až k zadku? A jestli máš nějaké omzeeení ve sportech nebo tak. Nebo cviky jako jsou dřepy, kleky na kolena, skoky , šplhy apod.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Tejunka: Tý jo neblbni Nohu ohnu úplně v pohodě, ale já mám po operaci už pár let Dva měsíce po mi to určitě nešlo a hlavně by mě ani nenapadlo to dělat. Je jasný, že máš tu nohu hrozně slabou - tím spíš bych si na brusle nestoupala, naopak to vůbec není pro to koleno dobrý. Perfektní je kolo a plavání, musíš tu nohu prvně zpevnit, chce to hromadu trpělivosti, ono to půjde, neboj Ale dej tomu čas.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

K té narkoze - já naopak celkovou narkozu nedoporučuju Mám za sebou už několik operací, takže můžu srovnávat - a rozhodně je nejlepší, když jsi jen oblblá a umrtvený máš jen nohy... při operaci tě nic nebolí, a hlavně po operaci ti nebude zle a budeš naprosto v pohodě ale je fakt, že každýmu to sedět nemusí, no..

arrow
profile_image
Tejunka
od 8. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na adatko:
Jj..no mě právě štve jak mě to omezuje v pohybu :/ Jezdím na kole i rotopedu a ty brusle zkusím až za rok radši

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Tejunka: jj, to bude rozumný

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené