Ahojky, uvažuji o zápisu do přípravného kurzu ANJ, který by mě během 7 měsíců připravil na státní zkoušku CAE. Kurz stojí necelých 7 tisíc, výuka je denně hodinu a půl (krom víkendů). Jenomže já nyní nastupuji na VŠ, tudíž ANJ budu studovat i ve škole a je možné, že za takový 3-5 let bych se na tuto úroveň vyšvihla sama - bez přípr. kurzu. Výhodou by pro mě bylo, že kdybych zkoušky (ty jazykové) udělala již příští rok, tak jsem vlastně ve škole osvobozená od předmětu anglický jazyk a nemusela bych více dělat zápočty a zkoušky (z tohoto předmětu)...tak nevím...vyplatí se investovat 7 tisíc za kurz + dlších asi 5 tisíc za zkoušky, nebo mám raději počkat nějaký čas? Zajímají mě především Vaše názory, jak byste to udělali atp.
Děkuji moc

arrow
profile_image
Lenniesa
od 18. 9. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Výuka je 5x v týdnu, každý den 1,5 hod po dobu 7 měsíců? Za necelých 7000 Kč? Osobně bych do toho šla, ta cena je naprosto super.

Navíc si myslím, že v dnešní době se certifikát CAE hodí, i když asi trochu záleží na oboru - povíš nám co studuješ? Já osobně jsem na výšce a CAE si chci rozhodně udělat, u zaměstnavatelů je o to zájem (v mém oboru) a za tuhle cenu bych to brala všema deseti. Sice tě kurz + certifikát vyjde na cca 12000 Kč, ale budeš ho mít na celý život a ještě se nemusíš trápit se zkouškama. Po těch 3-5 letech (bez kurzu) by sis ten certifikát chtěla udělat stejně nebo ne?

Jinak co se týče výuky ve škole - měla jsem dva roky odbornou angličtinu a paradoxně se moje úroveň angličtiny zhoršila, protože to spočívalo víceméně jen v drcení odborné slovní zásoby - písemný projev žádný, mluvení minimální...takže pozor abys nedopadla stejně. Ale tady zase záleží co studuješ, zda budeš mít odbornou či obecnou angličtinu...

arrow
profile_image
Lenniesa
od 18. 9. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

btw povíš mi prosím tě o jaký kurz se jedná, kdo ho pořádá, v jakém městě? Protože za tu cenu bych se tam bez váhání přihlásila

To je nějak podivně levný, ne?

arrow
profile_image
Lotta
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky mi ta cena přijde luxusní. Nevím, odkud jsi, ale na Prahu nebo Plzeň mi to přijde s denní výukou dost málo.
Obecně k tvému dotazu - já bych určitě šla do kurzu. U jazyka je dle mého názoru vždycky každá hodina navíc k dobru. Navíc jak už zmínila Lenniesa - na VŠ ne vždy je výuka jazyka taková, jak by si člověk představoval, spíš na to moc nespoléhej (možná budeš mít štěstí na lektora, ale já mám též negativní zkušenost - obchodní AJ, samá slovíčka, málo mluvení, když už, tak na moje znalosti, byť nejsem taková hvězda, dost leháro). Navíc ty testy jsou specifické, je dobré vědět, jak u kterého cvičení postupovat, abys to pak nemusela řešit na místě.

Kurz probíhá v Mladé Boleslavi od konce října. A ano, je to dost levné, vychází to cca 34 Kč za 60 min.,nabízejí tam i jiné kurzy, na FCE, všeobecné kurzy ANJ atd. Já nad tím váhám právě protože si nejsem jistá, zda se na tu úroveň nevypracuji sama, aniž bych potřebovala nějaký kurz. Studuji (nebo teď budu začínat) podnikovou ekonomiku a management obchodu, anglinu budu mít 2x/týden, jednou s rodilým mluvčím a jednou s Češkou...navíc je mi 19 a je to pro mě dost peněz, navíc je to ve večerních hodinách, denně....tak ještě uvidím...každopádně díky za příspěvky

arrow
profile_image
Lotta
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Můžeš případně rok počkat, uvidíš, jak to půjde na VŠ a jestli budeš mít dost odhodlání připravovat se sama i mimo školu. Znám z vlastní zkušenosti, že donutit se k učení sama je těžší, než mít pravidelný režim třeba ve formě kurzu, na který se připravuješ pravidelně. Vytyč si nějaký cíl, kam se chceš za tu dobu dostat nebo jak se budeš připravovat. Když po roce zjistíš, že ses na cestě za lepší angličtinou moc nepohnula, žes třeba ty cíle nedodržela, pak se přihlaš na kurz.

arrow
profile_image
Corfu
od 29. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na jennynka001: jenže někdy i výuka jazyka na výšce může pokulhávat a nemusí ti stačit Zkus třeba počkat na první hodiny angličtiny a uvidíš, já bych asi šla do kurzu ta cena je super!

arrow
profile_image
DanielaM
od 10. 9. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já takové jazykové kurzy moc neuznávám... Přijde mi, že je to ve většině případů hodně peněz za málo muziky. Jestli vás v tom kurzu bude hodně, tak tempo nějakého "nasávání znalostí" bude o to pomalejší. Já bych si na tvém místě sehnala nějakou pořádnou učebnici na CAE - něco na gramatiku, něco na frázová slovesa a slovní zásobu a pak nějaké vzorové testy z minulých let, koukala bych každý den na filmy v Aj nebo zprávy na BBC, četla články a případně bych si zaplatila jen nějaký individuální kurz konverzace s rodilým mluvčím když už by to muselo být.

Mně teda přípravný kurz na CAE dost pomohl, minimálně v tom, že jsem angličtinu používala aktivně, na vyšší úrovni (angličtinu sice používám denně, ale s dětmi, takže ta úrověň není nijak závratná). A ta cena je natolik perfektní, že hurá do toho.

Angličtina na VŠ má mnohdy hroznou kvalitu, záleží na typu školy.

arrow
profile_image
jana.kralickova
od 20. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Já si myslím, že se na tyhle zkoušky může člověk připravit sám a nemusí zbytečně vyhazovat peníze za jazykovku. Já jsem se tedy připravovala sama na FCE a udělala jsem ho celkem v pohodě. Teď zvažuju CAE tak uvidíme jestli našetřím, každopádně na internetu člověk najde spoustu materiálů. Já jsem používala hlavně www.flo-joe.co.uk a examenglish.com a taky mi pomohly konzultace na psaní přes englishclinic.cz, protože psaní si člověk sám prostě neopraví a je to pořád levnější než si platit kurz v jazykovce, takže asi tak.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené