arrow
profile_image
Lenushe
od 26. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Odjíždím na dva měsíce pracovně do Irska a jelikož jsem omezená 20 kg zavadlem k odbavení, řeším, co si s sebou zabalit s ohledem na počasí. V Irsku jsem nikdy předtím nebyla a tak se spoléhám jen na informace z doslechu... Proto bych se chtěla zeptat vás, kdo jste tam byli, zda mi poradíte, jaké tam v této době bývá počasí, jaké oblečení je vhodné pro leden / únor, zda využiju holiny, deštník (slyšela jsem, že je zbytečný, protože fouká silný vítr), atd. Jak vlastně Irové chodí oblékaní?
Děkuji.

arrow
profile_image
Malá Tlapa
od 19. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Důležitý dotaz: co tam bdueš dělat za práci? . A kam přesně jedeš? Hodně věcí se dá koupit na místě (a za levno), například i ten zmiňovaný deštník nebo šampon nebo sprchový gel (věci, které přidávají váhu), tím bych se vůbec nezatěžovala. Za sebe Ti mohu doporučit vzít si méně kousků oblečení, ale univerzálních, ať je můžeš vrstvit. Irové chodí oblékaní méně než my, jsou dost otužilí. Určitě využiješ i nějaké outdoorové kousky oblečení, například termotriko apod., to nezabere moc místa a jistě ho oceníš, dále šátek/šál, čepici, rukavice atd.. Co se bot týče, volila bych nějaké praktické a nepromokavé - goretexové, ale nevím, v jakém prostředí se budeš nejvíce pohybovat. A určitě dobrou bundu, taky spíše outdoorovou, nepromokavou a neprofoukavou .

Ja som tiež pracovala pred niekoľkými rokmi v Írsku priamo v Dubline, veľa vecí som si nebrala pretože si tam či už kozmetiku alebo oblečenie možeš kúpiť lacnejšie ako u nás..v tomto období je tam dosť zamračené a prší, sneh nemajú vobec, aj keď raz im nasnežilo ale aj tak sa roztopil..teploty by som povedala ze nejdú pod mínus ale pohybujú sa okolo 0-5 stupňov..dáždnik som mala so sebou iba málokedy, bunda s kapucňou bola praktickejšia..no a Íri sú dosť otužilí, v meste som stretávala dievčatá ktoré mali zimnú bundu, tepláky a žabky alebo balerínky..do ktorej časti Írska ideš a kde budeš pracovať?

Také jsem byla pracovně v Irsku, je to hodně zamračená země, musíte být připravená na stálý dešť a opravdu silný vítr, který je extrémní ( zrušila jsem tam snad 100 deštníků ). Takové věci bych si opravdu nebrala, dají se tam pořídit na místě a za levno, tedy podle toho kam jedete, protože v některých vesničkách se dá těžko něco sehnat. Radila bych si vzít nějaké opravdu teplé botky a hlavně bundu, čepici...
Tak jak už tady bylo napsáno, lidé jsou tam opravdu otužilí, miminka v kočárcích např. v zimním počasí měli jen ponožky a teplákovky, někdy mě to opravdu zaráželo, ale jsou tak cíleně vedení už odmala a slečny opravdu zimní bundy+žabky, nebo baleríny, ale zase jak které, některé tam potkáte opravdu moc hezky upravené, ale mladí lidé se tam oblékají šíleně.
Za jakou prací tam jedete? Přeji hodně štěstí a hlavně silné nervy, někdy je to v Irsku trošku těžké, ale když to máte na 2 měsíce, tak to se Vám bude určitě jen líbit, přelom nastává si myslím až tak po roce..., kdy Vám tam začne lézt všechno na nervy.

arrow
profile_image
Lenushe
od 26. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Děkuji za příspěvky. Jedu přímo do Dublinu a budu pracovat v kanceláři s počítačem. Nosím spíš elegantnější oblečení, takže vlastním pouze kabátky, nemám žádnou sportovní bundu, tak to si něco sportovního kdyžtak dokoupím až na místě. Chtěla jsem si vzít i žehličku na vlasy, ale jak to tak čtu, tak než dojdu do práce, bude mi to v tom větru a dešti celkem k ničemu

arrow
profile_image
Malá Tlapa
od 19. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Aha, tak to asi ani outdoorové oblečení nebude potřeba, leda by ses chystala někam na venkov. A žehlička na vlasy mi připadá jako zbytečně velká věc, co s sebou tahat, kdybys ji nutně potřebovala, koupíš tam nějakou levnější.

arrow
profile_image
Mikajla94
od 30. 6. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

07:00:10 - Připojeno během spojování:
Život v Irsku, co s sebou na dlouhodobý pobyt

Ahojky,
mám prosbičku na všechny, kteří pobývali delší dobu v Irsku. Chystám se tam odletět jako Au-pair na rok a vůbec netuším, co bych si měla zabalit s sebou. Poletím tam nejspíš v srpnu nebo v září, takže si budu brát především podzimní věci, ale i tak nevím, co mám očekávat.
Kromě toho mě zajímá Irsko jako takové. Jaké to tam je (teď nepočítám počasí, ale celkově, obyvatelé, prostředí). Nejspíš budu někde na předměstí nebo na venkově, tyto místa upřednostňuji(protože bydlím v průmyslovém městě).
Budu ráda za jakékoliv informace a zkušenosti. Předem moc děkuji za všechny odpovědi.

V Irsku jsem byla taky na aupair pobytu a co se počasí týká, pokud letíš v srpnu, vzala bych si něco letního + samozřejmě třeba lehkou bundu a dlouhý kalhoty.. počasí je tam v létě skoro jako tady, jen ne úplný vedra.. v zimě je to taky dost podobný, jen tam není sníh (jen vyjímečně) a víc prší.. ale zároveň když neprší, svítí už od konce února dost často sluníčko.. Budeš tam prostě potřebovat úplně to samé oblečení jako tady v ČR + pláštěnku Jinak oblečení bych si celkovně moc nebrala, je tam dost levných obchodů, já nakupovala hlavně v tj maxx, v penneys(primark) a v dunnes stores.. Taky jsem bydlela na venkově, pár minut pěšky od moře, dookola nikde nikdo, byla to farma Nejbližší město bylo cca 20 km, ale kdykoliv jsem potřebovala, host rodiče mě odvezli, případně mi půjčili auto.. Prostředí a vůbec lidi jsem si zamilovala, Irsko má pro mě neuvěřitelnou atmosféru.. Lidi jsou milí a usměvaví a vždy když jsem potřebovala, věděla jsem, že se můžu obrátit na kohokoliv na ulici a pomůže mi Jinak jsou po celým Irsku krásný hrady a vůbec památky.. a taky pobřeží! Pak stojí za to navštěvovat tradiční Irské hospůdky s živou hudbou atd.. No uvidíš, já si Irsko zamilovala jako nikdy žádnou jinou zemi a dost ti závidím.. Hned bych jela taky

arrow
profile_image
Mikajla94
od 30. 6. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Katt: Teda moc děkuji za rychlou odpověď Přemýšlela jsem ještě o Anglii, ale pak mě prostě napadlo to Irsko, už ani vlastně nevím, proč jsem se rozhodla letět tam Už se tam moc těším, hlavně když vím, že se nemusím bát, že tam jsou moc hodní lidé.

arrow
profile_image
Foxie
od 18. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

V Irsku žiju, nyní už podruhé a můžu jen doporučit. V UK jsem taky žila a neda se srovnávat, hlavně přiroda, lidi a celková atmosféra. Zabal si jen to nejnutnější, pokoupíš velice dobře a hlavně levně přímo tam. Nic extra nepotřebuješ snad jen adaptér do zásuvky pokud si s sebou vezeš nějakou elektroniku. Pokud jdes na vesnici tak je to jeste lepsi, tam je prava irska atmosfera. Jinak souhlasím se vším co řekla Katt.

Reaguji na Mikajla94: já původně taky přemýšlela o Anglii, pak mi vyšlo to Irsko a jsem za to moc ráda.. Možná je to blbost, ale mám pocit, že do Anglie můžu kdykoliv kdy chci, ale to Irsko mi přijde takový prostě míň dostupný a prvoplánový.. Jojo, hodní tam jsou, ale zase neříkám že vichni... Zmetci jsou prostě všude - já naštěstí na žádný nenarazila, ale člověk nikdy neví.. Ještě jsem si vzpomněla, že jsou většinou silně nábožensky založení, takže celé rodiny chodí do kostela atd., tak je potřeba to respektovat.. A pak taky spoustu rodin dělá takové ty velké rodinné obědy a večeře,což jsem měla moc ráda

arrow
profile_image
Mikajla94
od 30. 6. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Foxie: Reaguji na Katt: Holky vy mi děláte jen radost jasně, vždycky se najde někdo, kdo je ochotný dobrý a krásný zážitek dokonale zkazit :/ snad nikoho takovýho ale nepotkám. Stále přemýšlím, jestli je dobrý nápad brát si s sebou notebook. Nejde jen o váhu, ale i o princip.. přemýším, jestli mi na komunikaci s domovem nebude stačit jen tablet a telefon, teda pokud bude k dispozici v rodině wifi.. pokud ne, tak bych ho musela brát, ale říkám si, že s tím tabletem přeci nebudu ztrácet tolik času, a v nejhorším byh snad mohla na jejich Pc - i když tohle je už asi jen hloupý detail... Rodinné akce si moc přeju, doufám, že se dostanu do rodiny, kteří budou duší 100% Irové

Reaguji na Mikajla94: já sebou počítač neměla, komunikovala jsem jen přes telefon.. navíc ani moje rodina neměla dobrý signál na internet, takže za celou dobu co jsme tam byla fungoval internet jen jednou každý víkend, když jsem chodila na kurz aj, jsem šla do knihovny na hoďku na internet a stačilo mi to a to jsem na internetu docela závislá jsem ale nakonec ráda, že jsme tam ntb neměla, protože jsem alespoň strávila víc času s rodinou a mám pocit, že 100% je snad každý Ir, protože jsou to opravdu patrioti

arrow
profile_image
Mikajla94
od 30. 6. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Katt: To je dobrý nápad, já jsem to myslela hlavně kvůli videohovorům přes skype, a fotkám. Zajít do knihovny a poslat je z ní mě ale nenapadlo, tak děkuju za typ. Já také váhám, jestli si ho mám nebo nemám brát, právě z toho důvodu, že pak budu mít mnohem více času na vše kolem Ještě se chci zeptat, jak fungují jejich operátoři? Já jsem zvyklá na paušál, ale vůbec nevím, jak to chodí tam.

Reaguji na Mikajla94: Ono pokud víš, že bys to s notebookem nijak nepřeháněla na úkor užívání si toho času strávenýho tam, tak nevidím důvod, proč si ho nevzít, pokud budou mít teda wifi a o paušálu toho moc nevím, vím, že funguje, ale já ho neměla, měla jsem klasicky vodafone kartu na dobíjení

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené