arrow
profile_image
Bajucha
od 18. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj kočky,
dostala jsem krásnou koženou bundičku, ale moc nevím jak se o ní postarat. Je to velice jemná kůže a nevím jak ji třeba čistit nebo ošetřovat. Jaké jsou vaše triky? Můžete přidat i rady na ošetření třeba kabelek nebo bot. Jaké emulze, impregnace a krémy používáte?

Na kabelky, bundičky a boty ušité z hl. usní používám vosk Dr. Martense, není cítit, krásně se vpije do kůže, nezanechává za sebou žádný mastný film, a přitom dokáže oživit i velmi náchylnou kůži, jen ta cena by mohla být příznivější. Na NUBUK používám klasické spreje, zakoupené v obchodech s obuví, nějak jsem mezi jednotlivými značkami nezaznamenala podstatný rozdíl.

Jelikož vlastním docela dost drahé kožené věci, tak jsem se naučila, v rámci možností, po každém příchodu z venku domů nebo do práce kůži otřít mikro-utěrkou. Pokud je venku nevlídno - prší, sněží - tak utěrku mírně navlhčím, otřu kůži, vysuším a naimpregnuji. Přípravků je na trhu hrozně moc, určitě si nějaký vybereš. Jen podotýkám, že manipulace s impregnací ve spreji je vcelku nepraktická, proto doporučuji na hl. kůži spíš vosk nebo krém, který je transparentní i po čichové stránce.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené