arrow
profile_image
vlčice6
od 21. 4. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Už pár let mě trápí dost tmavé chloupky (je mi 17) na krku a v obličeji, dalo by se říci, že mi rostou "kotlety". Mám i jemný knírek, ale ten není zase tak extrémně viditelný. Bohužel kvůli tomu mám i menší sebevědomí, nemohu si ani vlasy sčesat dozadu. Chloupky si holím strojkem na vlasy, protože s pinzetou by to bylo nekonečné. Minulý rok jsem i vyzkoušela u kosmetičky techniku E-light (pokud by bylo třeba, přidala bych podrobnější info). Byla jsem tam cca 8x a trochu se to zlepšilo, chloupků jsem měla o něco méně, ale stále mi rostli. Před prázdninami jsem se začala holit normálním mužským strojkem, chloupky nebyly vůbec vidět, žádné jsem neměla, ale přijde mi poslední dobou, že se mi to opět zhoršilo, chloupků mám víc a v oblasti "kotlet" se mi jejich růst rozšířil blíže k ústům, a na krku mi přijde, že jich je víc, opět se holím jen strojkem na vlasy. Opět i přemýšlím, že bych letos začala opět chodit ke kosmetičce, ale zase mám strach, aby to nebyly vyhozené peníze.
Chtěla jsem se hlavně zeptat.... nemyslíte, že by to mohlo být tím, že mi třeba něco chybí? Nějaké vitamíny, atd.? Měla bych zkusit navštívit praktického lékaře? Mohly by mi pomoci i třeba nějaké léky, které by mi mohly něco doplnit, pokud by mi něco chybělo? Může to být i pubertou, tím že se stále ještě měním? Nebo to může souviset i s tím, že se často stresuji a s tím, že mám menší nadváhu? Co by se tím dalo dělat?
Vím, že je to moc otázek a dlouhý text, ale budu velice vděčná za jakoukoliv pomoc a radu

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Určitě k doktorovi, mohla by to být hormonální nerovnováha, možná i syndrom polycystických vaječníků

arrow
profile_image
vlčice6
od 21. 4. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Kikulina: Děkuji moc, že jste alespoň vy reagovala. K doktorovi si zajdu, co nejdříve. Četla jsem o tom články a mám strach, že by se mě syndrom mohl týkat. Mám sice husté vlasy, ale i tak mi při každém česání mnoho vlasů padá, mám nepravidelnou menstruaci a i nadváhu. Pohyb i zdravou stravu dodržuji, ale i tak se mi nedaří zhubnout (poruchu štítné žlázy nemám, byla jsem na krevních testech a tam mi řekli, že je vše v pořádku). Celkem začínám mít strach i z toho, že bych mohla být neplodná. Nevíte, zda by se mě to týkalo, tak by se to dalo léčit? A pomohla by léčba na tmavé chloupky?

arrow
profile_image
hannaah
od 11. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Myslím, že se moc sleduješ a zbytečně stresuješ. Jak si sama psala, jsi ještě hodně mladá a tělo se mění. Myšlenka o neplodnosti je také nesmysl... Ale pokud máš nepravidelnou menstruaci, tak to už je problém, s tím jsi měla být už dávno na gynďě. Otázkou je co je nepravidelná mensturace? Jsem také chlupatá jak vopičák a taky sem přemýšlela o hormonech, když jsem byla mladší.... Sama jsem přišla na to, že je to nesmysl. Stačí se porozhlédnout v rodině-mám to po mámě...

Reaguji na vlčice6:
Všem nám rostou kníry - někdo to epiluje a jiný mně terorizuje tím že se na to musím koukat (to je už ta deformace no). Nedávno jsem v tramvaji viděla kásnou ženskou s odhalenými zády a na těch zádech měla tmavé chloupky - fakt ošklivé. Všiml si toho i můj kamarád který vzhled moc neřeší a nelíbilo se mu to. Nechápu proč ženy neepilují tak jako chlapi. Tady posílám odkaz na článek o epilaci, pro tebe je tam cukrový vosk. Že tě to bude stát prachy no tak bude. Jsou věci které nemůžeš vyřešit jednorázovou investicí.

Jinak maximálně můžeš mít rozhozené hormony, ale to je puberta no. Jestli tě to stresuje zajdi si určitě k lékaři, ale jinak si myslím že o nic vážného nepůjde.

arrow
profile_image
vlčice6
od 21. 4. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na hannaah: V naší rodině to právě že po nikom mít zřejmě nemůžu, mamka s tím problém. A myslím si, že je asi hloupost, aby na to mělo vliv, to že mám 3 starší bratry, že bych měla jako jediná holka pár těch klučičích genů, když mám jen bratry . Co se týká nepravidelné menstruace, tak ji většinou dostávám okolo pěti dnů dříve než bych měla, někdy to zase naopak vyjde přesně nebo +/- 1-2 dny nebo se mi i párkrát stalo, že jsem to dostala o pár dní déle (ale to málo krát). Při pravidelné kontrole, to nijak doktorka neřešila.

Reaguji na jetsetlady: Mám kvůli tomu i dost nízké sebevědomí, štve mě, že si ani nemůžu do školy nebo někam jinam ani načesat vlasy. Své "vousy" si holím, ale za dva dny, už jsou opět pár mm větší a jsou vidět. Když jsem minulý rok chodila na ošetřování E-light, tak mě to bohužel stálo 850Kč každý měsíc a z mého kapesného, pak moc nezbylo, a navíc mi to ani extra hodně nepomohlo. Už vůbec nevím, co zkoušet dál bez toho, abych zase netratila zbytečné peníze.
Mohu prosím poprosit o ten odkaz, o kterém jsi mi psala? Jinak děkuji moc za odpověď .

arrow
profile_image
creativka
od 17. 10. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj, zkus nějaký kosmetický salon. Třeba já si nechala dělat depilaci tady http://www.esmina.cz/s/depilace/ . Nevim snad by pomohli taky . Já s nimi byla docela spokojena. A neměj nízké sebevědomí, to není nic co by se nedalo vyřešit

arrow
profile_image
vlčice6
od 21. 4. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na creativka: Děkuji moc, podívám se na to. Bohužel zase nemám tolik peněz, takže si toho tolik zase nemůžu dovolit, kdyby to bylo příliš drahé. Ono to i složitější, bohužel jak říkám, mám sebevědomí na bodu mrazu ...souvisí s tím více problémů, ale už jsem s tím nějako naučila žít a sem tam si pobrečím a postěžuji

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené