Přeji příjemný večer dámy,

ani nevím, co mě to před pár dny popadlo, ale rozhodla jsem se naučit plést. Po pár videích na internetu jsem se vydala za babičkou. Ona z toho byla nadšená, já ovšem její vyúkou nikoliv. Není příliš trpělivá a já z ní byla akorát vynervovaná. Proto se Vás ptám, jak jste se naučily plést. Byla bych vděčná za tip na nějakou knihu či webové stránky. Internet jsem prohledala, ale nic, co by mi pomohlo bohužel nenašla. Videa jsem objevila většinou od Američanek či Angličanek, ale nepletou klasicky, kdy je vlna namotaná na prstech.

Zkrátka bych to potřebovala hodně názorně a polopatisticky.

Předem Vám moc děkuji za rady a typy.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mě naučila babička, být tebou, tak to s tou tvoji ještě zkusím. Jinak určitě musí být návody v češtině.

arrow
profile_image
hyena 02
od 10. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Fakt je nejlepší, když ti to někdo názorně ukáže, ony nejen Angličanky pletou prostě jinak než my, i když výsledek vypadá úplně stejně.
Takže být tebou, ještě jednou dám babičce šanci. Já se naučila plést už jako dítě, asi v osmi letech. Pak jsem dlouho nepletla, ale je to jako jezdit na kole- nezapomeneš to. Teď štrykuju pořád .
Ještě mně napadlo, pokud si to přece jen chceš zkusit sama, zkus obrázkové návody, já se podle nich učila např. copánky a norské vzory, a taky to šlo (internet byl tenkrát v plenkách).
Jinak- opravdu to chce trpělivost, no.

Cituji hyena 02: ony nejen Angličanky pletou prostě jinak než my, i když výsledek vypadá úplně stejně.

Tak já dodnes pletu hladce anglicky. A naučila mě to před 25 lety mamka.

arrow
profile_image
Lorraine
od 3. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, mne naučila plést maminka, ji zase její maminka. Ale nejdřív jsem se naučila háčkovat, to mi přijde jednodušší a variabilnější než pletení, hlavně na různé dírkované nebo krajkové vzory a kruhové čepice. Pletenina zase rychleji přibývá na plochu. Já jsem zvyklá háčkovat, takže u jehlic mi chybí háček a hrozně se rozčiluju nad tím, jak příze utíká a nedá se bez háčku chytit.

arrow
profile_image
hyena 02
od 10. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na True:
Tak hladce anglicky je "druh očka", bývá to i v českých popisech. Ale Angličanky prostě jinak drží jehlice a nějak tak nemotají tu vlnu na ukazovák levé ruky. Když na ně koukáš, tak ony nepohybují oběma jehlicema, jako u nás, ale tu levou mají tak nějak opřenou, či co... Neumím to vysvětlit, ale pletou tak i jiné cizinky. Ne všude, třeba Polky, nebo holky z Turecka jsem viděla plést na vlastní oči, a pletou stejně jako já.

arrow
profile_image
hyena 02
od 10. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lorraine:
Máš pravdu, je asi jednodušší začít háčkováním, nakonec, třeba taková pěkně uháčkovaná šála vypadá moc hezky. Ale mám ve svém okolí pár žen, které pletou, ale háčkovat neumí.
Háčkování zvládl i můj taťka .

arrow
profile_image
Adluska
od 3. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pro začátek doporučuju takové ty encyklopedie pletení. Mě to mamka učila, ale nějak nemám trpělivost, tak jsem chodila do kroužku na základce, kde jsem se to naučila. Zkus to třeba tak, že ti babička kus ukáže a ty to budeš cvičit.

Jinak v těch encyklopediích a tlustých knihách s pletením bývají základy, videa můžou taky pomáhat. Jak říkám no, nejlepší je to vidět a zkoušet, dokud se to nepovede. Třeba babička ti to ukáže a ty to zkoušíš, hlavně se nenech opravovat za každým okem, to nedělá dobrotu. Prostě kus upleť a když to bude vypadat stejně, tak zkus něco dalšího.

Co se namotávání na prst týče, dříve jsem měla omotaný a úplně modrý prst, teď to dělám tak, že dvakrát kolem prstu hodím přízi a ona se mi po něm posouvá.

Holky, moc děkuji za užitečné rady. Nakonec jsem si půjčila v knihovně dvě knížky, pak dám echo, jak mi to podle nich jde.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené