Ahoj holky, potřebuji poradit. Už si nevím rady, jak důkladně vyčistit velmi hustý štětec na make up. Mám od Sigmy F80, na líčení je perfektní, nicméně je tak hustý, že make up v něm zůstává. Pro upřesnění - na první pohled je po vyčištění čistý, ale jakmile rozhrnu štětiny od poloviny dolů směrem k rukojeti, je tam stále nános make upu. Dokonce když v tom místě přejedu prstem, make up na něm pak vidím. Možná řeším jen detail, ale mě to prostě vadí, nechci mít ve štětci sbírku vrstev make upů.
Dříve jsem měla Stipple brush od Elfu, ten ale tak hustý nebyl a tím pádem se to nestávalo.
Ještě teda pro upřesnění - čistím kosmetickým mýdlem Da Vinci, zkoušela jsem i tekuté mýdlo, výsledek nijaký. Napadlo mě, ponořit ho na hodinu do nějaké lázně, ale bojím se, ať se nerozpadne.
Máte někdo F80? Jak ho čistíte? Máte ho po rozevření čistý i "uvnitř"?

arrow
profile_image
Jayla
od 25. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já mám teda štětec od Hakuro na makeup, ten hodně hustý a je zajímavé, že když jsem ho myla obyč mýdlem (po přečtení na omlázku ), tak mi to tam taky zůstávalo a jakoby se to pak slepovalo na trsy, takže se s tím makeup nedal pořádně nanášet. Už teda nevím, co to bylo za značku, ale tuším, že Fa. A pak jsem si koupila další obyčejné mýdlo Palmolive a to to umylo úplně krásně, až jsem koukala, jak je to možný, že vlastně oboje to byla obyčejná tuhá mýdla, jenom jiná značka a takový rozdíl. Tak třeba ti taky pomůže

arrow
profile_image
mishka
od 8. 7. 2005
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

admin

23

Měla jsem stejný problém s podobně hustým štětcem a ještě k tomu voděodolným makeupem. Napadlo mě zkusit gelový prostředek na špinavé prádlo v tubě (na cesty), nějaký obyčejný za 30 Kč, šlo to jedna báseň. A myslím, že už jsem někde viděla i ten postup s ponořením štětce do jakési lázně s příměsí alkoholu (jakože čistého z lékárny, né nějaké whiskey).

Vyčistit olejem. Dát si do dlaně olivový olej a štětec v tom "šmrdlat", pak ho opláchnout a znovu máchat v oleji dokud se makeup nerozpustí a olej není čistý. Potom alespoň čtyřikrát vymýt obyč mýdlem. Sprcháče nebo šampony to z těchto štětců na makeup nedostanou. Olej nejlépe rozpouští šminky.

Cituji Jayla: obyčejné mýdlo Palmolive a to to umylo úplně krásně

Fakt jo? Já doma klasické mýdla nevedu, takže tohle jsem ani nezkoušela...
Reaguji na mishka: Reaguji na marsse7:
Tak jsem teda nakombinovala Vaše postupy, děvčata, a hurá štětec je čistý Nejdříve jsem několikrát nalila olivový olej do středu štětce, šmrdlila prstem uvnitř, ať se dostane všude. Vypláchla a znovu několikrát. No čuměla jsem jak blázen, kolik tam toho bylo Nakonec jsem štětiny omyla tekutým práškem na jemnou vlnu.
Štětec je teda jako nový, rovnou jsem takhle umyla i Sigmu P88 (hustý štětec na korektor). A dávám si předsevzetí, že aspoň ten štetec na MU budu prát mnohem častěji, fakt si tam nechci takové "překvápka" skladovat. Ono podle mě - tím jak štětcem MU zapracovávám do pleti, stejně tak ho pak zapracovávám i hloub do štětce.

Tak jen abych to doplnila, po slavném olivovém oleji se mi štětec rozpadl . Oliváč evidentně rozpouští kromě MU i lepidlo, díko kterému štětiny drží v rukojeti. Jsem naštvaná, jelikož nebyl zrovna za pár kaček, a teď fakt nevím co je horší - líčit se špinavým štětcem nebo co pár měsíců utratit nemalé peníze za nový štětec

Reaguji na zazushka:
nedávala bych vinu úplně tomu oliváči.. přeci jenom si určitě pak musela mýt ten štětec něčím na odmaštění, takže je možné že to tomu také dopomohlo. Ale je to každopádně divné, já si svůj Hakuro takto čistím pravidelně a nikdy se mi s tím nic nestalo.

Cituji marsse7: nedávala bych vinu úplně tomu oliváči.. přeci jenom si určitě pak musela mýt ten štětec něčím na odmaštění,

No jak jsem psala, oliváč jsem pak umyla tekutým práškem na jemnou vlnu. Což se mi zase nechce věřit, že by jemný prášek na vlnu rozpustil lepidlo

arrow
profile_image
mishka
od 8. 7. 2005
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

admin

23

Reaguji na zazushka:
A jak jsi pak štětec sušila? Většinou za rozpadnutí štětce může právě sušení, pokud se štětec například vloží do sklenice štětinami nahoru a všechno to vlhko, které v něm zůstalo, pak vteče dovnitř právě tam, kde je lepidlo.

Reaguji na mishka:
Sušila jsem ho jako vždycky - vytřít vodu do kuchyňských utěrek a položit vodorovně na další kuchyňskou utěrku. Dělám to tak již léta a žádnému štětci to zatím nijak neublížilo, tak proto usuzuji, že na vině je spíš ten olivový olej...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené