arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji imoen: ...celkově bych řekla, že to je víc radosti, ale i víc starosti

Souhlasím, ještě bych dodala, že strašně záleží, jak velcí pesani jsou a jak jsou vychovaní....každopádně sebevědomá plemena při počtu dvou už tvoří smečku........a pak může být starostí víc....ale pokud jsou vychovaní, není to problém....jinak počítat s tím, že doma, pokud jsou v bytě, se musí častěji uklízet, protože vše se násobí....počet chlupů. počte slintů a kapající vody, když se vytře, začnou tapkat všude.....a podobně.......ale každopádně pozorovat dva pesany, když si spolu hrají, to je super a pro mě je to třeba ten nejlepší tv program.....

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Bona
jeee, majitelka dobrmaní smečky

ano, to je pravda, dva a více velkých, možná ale i menších psů, už jsou smečka, která má vlastní hlavu, rozděluje si úkoly, a myslí víc, než když je pes jen jeden. taky se můžou pěkně servat kvůli nějaké hlouposti, kterou někde najdou.
my měli jen jeden, ale zato velký problém...ve dvou nám psi začali lovit ježky, a neodnaučili jsme je to. utíkali za nima, a vraždili je jinak to byli naprosto zlatí psi, kteří by snad ani člověku, který by vlezl do jejich teritoria, neublížili, jen by běhali okolo, hlídali ho a vyštěkávali páníčka.

arrow
profile_image
Zanet96
od 26. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Bona: že strašně záleží, jak velcí pesani jsou a jak jsou vychovaní....každopádně sebevědomá plemena při počtu dvou už tvoří smečku...

To jo
V jednu chvíli,pár měsíců jsem v bytě měla Tosa Inu a Lhasa Apso,to byla teprve sranda.Tera ale byla na Míšana strašně hodná.
U nás je vždy vůdce smečky ten nejstarší,

arrow
profile_image
Vločka
od 13. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Izu: kolik máte vy doma pejsků a proč

2 holky v bytě, jedna byla vysněná, získaná od chovatele a druhá se k nám časem přidala, původně nepozvána, a už zůstala. Každá je úplně jiná, jedna ranařka, temperamentní, svéhlavá, umí se urazit, druhá je "šprtka", poslechne, ještě než povel vyslovím, vyrovnaná, přítulná až vlezlá. Mají se rády, ale taky soutěží, jak píše Zanet, žalují na sebe, nebo se navzájem poučují, jak se mají chovat, jakmile ale venku narazí na problém, brání jedna druhou, pokud je oddělím, okamžitě se hledají. Každá má jiné oblíbené místo, hračky, jídlo - osobnosti. Nalezenec k nám přišel ve věku 6ti let první fenky a zvládla to docela dobře, snad proto, že šlo o malinké štěně (netušila, že do půl roku to bude u nás šéfovat)
Už bych to nechtěla jinak. Vzhledem k tomu, že rozdíl mezi nimi je asi 20kg, malého přírustku jsme si v nákladech skoro nevšimli, protože přistěhovalec je pouliční směs, je zdravá a na veterině platíme jen prevenci. Problém je trošku s hlídáním, jinak nevýhody nevidím.

arrow
Neprodává v Bazaru

Imoen....my se nervem, ani když hlídáme další....jen občas jsou dvě ruce málo.......mám problém s lovením, tedy snažíme se ho odstranit a docela zatím ťuk, ťuk úspěšně....problém byl v tom, že lovec jde a druhý se přidá a ani vlastně není proč....ale jako hlídači naprosto nekompromisní, až když já dovolím, v tomhle zatím nezklamali....
Zanet...u nás jsem vůdcem já....

arrow
profile_image
Izu
od 24. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Pinky:
S tím zásadně nesouhlasím,ve smečce rozhodně nikoho nezvýhodňovat,pravidla přeci určuju já,a řídím jak se k sobě budou psi chovat.

arrow
profile_image
Izu
od 24. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak už jsem si zamluvila druhé štěndo, budu mít dvě labutěnky.

my jsme měli patnáct let jednu fenku - bolonačku. když stářím umřela, pořídili jsme čivavu a už dopředu jsme počítali, že až trošku povyroste a vychováme ji, pořídíme ještě jednu, aby jí nebylo doma smutno....
taky jsem se toho trochu bála, je pravda, že když je pes jeden, věnuje se jenom vám všude za náma chodila, pořád se mazlila....
ted , když jsou dvě, je to už trošku rozložené , není to tak intenzívní , nebo aspon mi to tak přijde, ale pro ně je to naprosto skvělé, že jsou dvě. chodíme do práce, takže bývají osm - devět hodin samy, ale uplně v pohodě, pořád si hrají, nahánějí se, olizujou, očichávají - je to lepší než televize. a mazlí se pořád - jedna chodí spíš za mnou a druhá spíš za manželem - pěkně si nás rozdělily
už bych to jinak nechtěla, protože jsou maličké, nepříjde mi to vůbec složitější, než jenom s jednou. ještě tak trošičku koketuju s myšlenkou, že pořídíme ještě jednu, nějakého malého voříška třeba z útulku , ale manžel nechce zatím ani slyšet.

Cituji Izu: ve smečce rozhodně nikoho nezvýhodňovat,pravidla přeci určuju já,a řídím jak se k sobě budou psi chovat

To není můj výmysl, ale doporučení cvičitele s 30letou praxí. Ve smečce musíš být samozřejmě vůdcem ty. Jak se psi budou chovat samozřejmě řídíš ty, ale nemůžeš řídit, který pes se stane dominantním a který submisivním a z toho plynoucí jejich chování vůči sobě ve tvé nepřítomnosti a ani nemá cenu se o to pokoušet (snad jen pokud jsou oba psi stejně dominantní a nemohou najít své místo ve smečce, pak je dobré se poradit se cvičitelem a ten ti pomůže, jak na to). Porušováním určitých pravidel jim toto zařazení a vzájemný vztah narušuješ, stejně jako někteří pejskaři narušují své postavení vůdce ve smečce (př. spaní psa v posteli, psovi je povoleno vyskakovat na gauč, pes jí současně, když jí pán,...)

arrow
profile_image
Izu
od 24. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Pinky:
Každá máme na tuto věc rozdílný názor,ty se řídíš jiným psím psychologem a já zase vychovávám psy podle Desenského.

arrow
profile_image
Piňa Colada
od 28. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

U nás naštěstí ani jedna čuba neni nijak dominantní. Třeba jedna hodně rychle bagruje granule a tak když je krmíme, musíme u nich stát, aby je té druhé nesežrala, protože ona by si tu misku neohlídala. Hih, ale tuhle jí do misky lezl potkan a to na něj teda vyštěkla Což je v jejím podání fakt vtipné.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Máme doma tři bullteriery. Jedna hluchá - vřele doporučuji, pokud máte rádi adrenalin. Hluchá je velmi dominantní a často to projevuje. Nedávno se mi do sebe pustili feny a docela hnusně. Běžela jsem z prvního patra, z posledních schodů jsem skočila a vzala jsem to hlavou přes futra. Takže bych založila pro mě na olympiadě novou disciplínu - skok do futra))

arrow
profile_image
Izu
od 24. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji tyweee: Takže bych založila pro mě na olympiadě novou disciplínu - skok do futra))

arrow
profile_image
Izu
od 24. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak po zvážení všech pro a proti jsem druhého pejska zamítla.S těžkým srdcem.Plánuji do budoucna rodinu a s dvěma pejsky bych to prostě nezvládla,navíc často jezdíme pryč a občas je můj psík když tam s námi nemůže u rodiny,ale dva psy už by mi nikdo nechtěl hlídat.Musela jsem si přiznat,že zatím mi stačí jeden jediný pejsek.Nebo možná líp řečeno:zvládnu zatím jednoho.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené