Ahoj, jaké zastínění byste volili pro okno, jehož fotku přikládám? Má trochu atypický tvar. Ideálně bych chtěla žaluzie, ale nevím, zda vertikální nebo horizontální, nebo rolety? Je to okno pracovny, které je na jih a dost tam svítí slunce, navíc mám pracovní stůl přímo u okna, tak bych potřebovala zastínění, které absolutně nepropouští světlo. Jedná se o byt v nájmu, tak se mi nechce ani investovat větší částky. Děkuji za radu, jsem v této oblasti absolutně nezkušená

arrow
profile_image
Tuxee
od 7. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Řekla bych, že na takové atypické okno bohužel moc levné řešení nenajdeš. Řešila jsem zastínění na normální střešní okno (chtěla jsem klasické rolety) a z té ceny se mi protočily panenky... Taky jsem to právě řešila v nájmu, takže jsem nechtěla moc investovat... Nejlevněji by tě vyšly určitě závěsy no..

Vertikální žaluzie bych nevolila - jsou příliš technické a myslím, že nejlepší léta už mají za sebou . Měla jsem je v pracovně v jasně žluté barvě a v délce téměř 5m - ale ráda jsem se jich zbavila. Mám ocelové lanko a v Ikee jsem si koupila nápaditý závěs a zatahuji. Cena cca komplet na stěně 6,5m (v každém případě vypadá lépe závěs až na zem a s přesahem okna na šířku alespoň 0,5m na každé straně) kolem 2500,- za vše.
Hezky a dekoračně vypadají tzv. římské žaluzie - ty jsou ale většinou průsvitné (nikoli průhledné) a skládají se horizontálně po cca 10 - 15cm dílech.
Ty bych ale do pracovny nevolila, zrovna tak klasické rolety - jedině je naistalovat pouze na velká okna - atyp bych zanechala bez.
Ovšem já osobně mám s roletami zkušenost, že občas pružinka nepruží a musím je ručně natahovat. Záleží na frekvenci stahování a vytahování. (nejlevnější bambusové roletky mají opět v Ikee ve barvě natural, tm. hnědá a tuším černá - to by vyšlo nejlevněji, ovšem za předpokladu instalace jen na velké tabule a vrtání do rámu okna, což by možná majitel bytu nekvitoval).
Další možnost je klasická dřevěná horizontální žaluzie (variabilita barev ve škále tvrdých nebo exotických dřev s přiznanou strukturou) nebo z umělé hmoty (lze i dřevo, ale je nepoměrně dražší) opět ve škále bílá - x možností - černá). Záleží na interiéru.
Dřevěné působí útulně a teple, barevné lišty lze zase přizpůsobit interiéru.
Možná by stálo za úvahu žaluzie volit pouze na dolní okna, kdy hornímu atypu nechat jejich luminitu - světlo by pronikalo do interiéru v jiné výšce a práci u stolu by nikterak nevadilo.
Navíc by to vyšlo nepoměrně levněji, neboť atypičnost horních rámů by se při uzpůsobení žaluzie prodražila a nejsem si jistá, zda-li by efekt stál za to.
Já osobně bych volila u takto "dominantního" okna horizontální žaluzie pouze na velké tabule nebo závěs

Ahoj souhlasím s avaa, vertikální žaluzie bych také nevolila. Doporučila bych Ti také klasické závěsy a nebo rolety Den a Noc. Máme je doma a jsou parádní. I barva a materiál je skvělé, mají dřevěný vzhled. Akorát bych je doporučovala dát pouze na dolní okna. Přikládám fotku těch, které máme doma

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené