arrow
profile_image
AnnieM75
od 26. 9. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Zdravím, vystudovala jsem střední ekonomickou školu, kterou jsem s odřenýma ušima prolezla, pracovala jsem jako administrativní síla, tak i jako nekvalifikovaný pracovník ve výrobě (delší dobu než v administrativě). Nyní je mi čtyřicet a přemýšlím co dál, jak se uplatnit na pr. trhu. Obstojně mluvím německy, ale to bohužel nestačí, neumím ovládat ms office a navíc si bohužel myslím, že jsem byla vždy tlačená do práce která mi nesedla, tím myslím právě práci v administrativě. Má někdo tip, v jakém oboru bych se mohla ve svém věku uplatnit, rekvalifikovat se? Další možnost je dělat nekvalifikovanou práci např. zase ve výrobě právě v Německu, kde bych se bez problémů domluvila. Mám už delší dobu dilema jakým směrem se profesně ve svém věku dát.

arrow
profile_image
Lilitha
od 28. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tak můžeš zkusit nějaký rekvalifikační kurz....ty počítače by pro tebe měly být podle mě zásadní, bez toho žádnou lepší práci nenajdeš.
I Německo by podle mě mohla být dobrá volba...už jen pro zlepšení němčiny a napsat si pak do cv dvouroční pobyt v Německu, už ti otevře více dveří. Vím, jak známý hledal asistentku (majitel firmy) a chtěl opravdu dobrou angličtinu a vyloženě šel po těch uchazečkách, co byly v zahraničí, nějaké kurzy ho nezajímaly....
Hlavní by pro tebe mělo být se zamyslet nad tím, kam chceš v životě dál jít a co by tě vlastně bavilo? Už bys ve svém věku měla mít jasno? Kdy jindy, než teď? Popřemýšlej, jaká práce by tě bavila....a třeba jestli chceš mít raději pevnou pracovní dobu, nebo flexibilní, jestli chceš mít pevný plat, nebo chceš být placená od výkonu, jestli jsi ochotná jít do rizika, jestli chceš mít své jisté, nebo potřebuješ jako motivaci možnost kariérního růstu apod...to jsou taky důležité faktory.....

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na AnnieM75:
Asi je zbytečný ptát se ostatních kam by se měla ubírat tvá profesní dráha , protože každý to má nastavený jinak. Pro někoho je ideál dělat v pěkné kanceláři pro jiného mít kreativní práci a pro dalšího zas něco kde hodně cestuje atd. atd.... Rozhoduj se podle toho co by tě naplňovalo a bylo to pro tebe zpestření ne jen nudná práce za mzdu. Jinak nechápu to zdůraznění ve svém věku ve 40 věk s tím přeci vůbec nesouvisí.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji mikkýsek: Jinak nechápu to zdůraznění ve svém věku ve 40 věk s tím přeci vůbec nesouvisí.

Přesně to mne při čtení hned napadlo - pokud se přece nechystáš udělat bůhvíjakou závratní kariéru, na kterou bys nejdřív musela x let studovat, tak věk není až tak podstatný, jak jej pořád zmiňuješ. Co nechceš, to už víš sama : pracovat v kanceláři, protože tě ta robota nenaplňuje ( ani se ti nedivím ) . Co chceš, na to si musíš odpovědet : Je pro tebe prioritní mít co nejvíc naplňující práci a nebo především vydělat co nejvíc peněz ?
Pokud řešíš peníze, je odchod do Německa určitě tou nejlepší volbou - akorát to je ta jediná situace, ve které možná věk bude hrát roli. Ne z profesní stránky, ale z psychické. Mladý člověk se v zahraničí nadšeně adaptuje téměř okamžitě, starší už třeba i s nechutí a velice ztuha. Ty máš výhodu, že umíš řeč, to je dobrý začátek - navíc bys to snad ani neměla tak daleko, mohla bys častěji jezdit domů, atd. Být tebou, tak zvážím nejdřív tuto možnost.

arrow
profile_image
sarlotka1
od 31. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A co úplně něco jiného? Třeba nějaké kosmetické služby, pedikúra, manikúra. Kurz je maličkost, a kdyby tě to bavilo...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené