arrow
profile_image
honolulu
od 20. 6. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, od září jdu studovat architekturu na vut a sháním teď notebook. Nevyznám se v tom ale poradili byste mi něco? dík

arrow
profile_image
Elleque
od 13. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Určitě se tady najde několik lidí, kteří by ti dobře poradili. Ale tohle fórum je "holčičí", na tyhle technické věci bych se sem moc neobracela. Navíc notebook není levná věc, záleží na konkrétních požadavcích, financích, ... a moc informací jsi neposkytla.

Vždy, když hledám něco konkrétního, něco si k tomu sama přečtu a případně se zeptám na webech, kde se tím přímo zabývají. K tvému dotazu doporučuju http://notebooky-forum.notebook.cz/
Když jsem já před rokem vybírala ntb, tak jsem tam našla dost informací a nakonec se i dobře rozhodla.

arrow
profile_image
Haniccino
od 19. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Rozhodně doporučuju co největší uhlopříčku. V kreslících programech je to pohodlnější než na malé obrazovce pořád zoomovat a posunovat. Grafické programy jsou taky náročné na paměť tak bych se zaměřila na výkon spíš než na jiné vychytávky. Já jsem si výkresy přenášela na USB takže jsem notebook nikam moc netahala a ono si tehdy s váhou nešlo moc vybírat, ale nepočítala bych s tím že ti bude vyhovovat nějaké tintítko určené k brouzdání po internetu.

Uhlopříčka min 15,6 palce, externí grafická karta (ne integrovaná na čipu procesoru) s vlastní dostatečnou pamětí, RAM čim víc tim líp, pod 2GB bych nešla, pokud jsou finance, tak 4 jádrový procesor, viděla bych to tak aspoň na i5 od intelu. K tomu jako bonus dobrá výdrž baterie.

15,6" ti stačí, s větším se ti nebude chtít tahat. spíš si kup druhý monitor 22+". Ono na 17" by to bylo stejně utrpení. Procesor bych ti doporučil 4-jádrovou i7 od intelu (označují se QM) + to chce i rychlý disk (ideální je mít systém na SSD). Vzhledem k tomu, že grafické programy nyní využívají i výkonu grafických karet, tak bych na ní taky nešetřil. Pro náročnější scény je ale stejně nej si nechat udělat výpočty externě.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené