arrow
profile_image
berolina
od 15. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jaro se blíží kvapem a tak by mě zajímaly vaše zkušenosti s jarní detoxikační či omlazovací kůrou. Máte nějaké tipy jak si pročistit tělo a dodat mu novou energii?

arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj já se očišťuju pomocí javorového sirupu a kajenského pepře. Za dva týdny se na tuto očistu chystám znova. Tato očista spočívá v pití šťávy, která se připraví z javorového sirupu, kajenského pepře a citronové štávy. Tento nápoj se pije klidně několik dní, nejí se vůbec žádné jídlo, povoleno je pouze pít vodu nebo mátový čaj. Člověk netrpí absolutně vůbec hlady, ale to pouze tehdy pokud se na tento očistec alespoň dva dny připravuje. To znamená třeba první den jíst už jen ovoce a zeleninu, maximálně nějakou polévku, druhý den to samé v menším množství a třetí den se začíná s pitím toho nápoje. Nemůže se ze dne na den přejít na tento očistec, prtž je to pro žaludek šok a pak má člověk samozřejmě hlad. Já ten nápoj piju tak tři čtyři dny. Nejdřív jsem měla strach, že budu KO prtž nebudu moct pít kávu, ale já byla naopak strašně aktivní. Ten sirup v kombinaci s tím pepřem právě dodává člověku energii, takže je to úplně v pohodě. No a když se rozhodnu že ten očistec ukončím, tak první den po piju jen šťávu z čerstvých pomerančů, další den už zkusím sníst polívku z čerstvé zeleniny, třetí den už i nějaké ovoce a čtvrtý den už se stravuji normálně. Během očistce se pije čaj s projímavými účinky, takže se člověk každý den vyprázdní a skvěle vyčistí. Já se po tomto očistci méně potím a necítím se tak vyřízená, ale naopak úplně skvěle. Tato očista není určena k hubnutí ale k pročištění, ikdyž se může stát že člověk něco zhubne. Pak to ale většinou z půlky nabere zpět to už záleží jak se pak člověk opět stravuje. Já zhubla 4kg a 2 jsem pak narbrala zpět.

Kdyby jste některá měla zájem, tak pisněte meil a pošlu víc informací.

Nikdy jsem žádné čisticí kúry nedělala. Nemám pocit, že bych byla špinavá a potřebovala se čistit. Fungující tělo takové šoky nepotřebuje a nefungující se musí léčit, ne "čistit".

arrow
profile_image
berolina
od 15. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji ada: Nemám pocit, že bych byla špinavá a potřebovala se čistit

no já myslím, že každý si svou potravou zanášíme organismu, běžnou stravou tělo přijímá éčka, antibiotika, pesticidy a já nevím, jak všechno se to jmenuje, ale určitě to tělu dlouhodobě neprospívá. léčit tělo, až začne být nemocné, mi přijde jako chodit s křížkem po funuse, podle mě je prevence mnohem účinnější. už jsem slyšela hodně o výhodách detoxikace, člověk se prý cítí lehčí a vyrovnanější, strava totiž hodně ovlivnuje i naší psychiku.

arrow
profile_image
berolina
od 15. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji gazdinka: Já ten nápoj piju tak tři čtyři dny.

kolik toho sirupu vypiješ tak denně? a piješ ho jenom čerstvý nebo se dá připravit dopředu? každopádně to musí mít zajímavou sladko-kyselo-ostrou chut.

Cituji berolina: no já myslím, že každý si svou potravou zanášíme organismu

Tohle právě odmítám. Když je jídlo taková špína, nebylo by lepší nejíst vůbec, přestěhovat se do hor a živit se tamním čistým vzduchem? Celá móda detoxikačních kúr, výplachů střev, bio života a důkladné dezinfekce a parfemace všeho kolem mi přijde ujetá.

arrow
profile_image
berolina
od 15. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji _Ada_: nebylo by lepší nejíst vůbec, přestěhovat se do hor a živit se tamním čistým vzduchem?

to by asi lepší bylo, otázka je, jestli ten vzduch tam je čistý dostatečně a hodně lidí by to tak i udělalo, ale ... pokud máš práci ve městě a nechceš se vzdát určitého standardu, tak hledáš alternativa. Ono se jídlo za posledních 50 let dost změnilo a už s tím opravdovým pokrmem nemá moc společného, ovoce a zelenina ze skleníku chutnají prostě jinak, méně zdravě než pěstované ve zvyklých podmínkách. např. pesticidy sice odrazují hmyz aby neohlodávaly pěstované produkty, ale konzumováním těch produktů si jimi zaplavujeme organismus. nebo si myslíš, že jsou neškodné i když bylo několikrát studiemi prokázáno, že některé pesticidy jsou karciogenní?

je to tvůj názor a tvoje tělo a tvoje věc jak k němu přistupuješ, na druhou stranu, já si myslím, že dát tělu odpočinek alespon jednou v roce od těchto látek mu minimálně neublíží, spíš prospěje.

Já si zase myslím, že ses nechala moc ovlivnit trendem a skutečně praktické a užitečné znalosti o stravě, životním prostředí a vlastním těle nemáš. Detoxikační kúra ti pomůže psychicky, protože si budeš libovat, jak ses krásně vyčistila a jsi zase na rok v bezpečí. Že je daleko lepší pravidelná a kvalitní strava po celý rok tady nikdo nechce moc slyšet, protože to není tak vzrušující jako šlehnout si párkrát do roka půst na šťávičkách.

arrow
profile_image
Maaya
od 16. 8. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

_Ada_
I když se snažíme jíst sebezdravěji, neubráníme se spolu s jídlem konzumaci i škodlivých látek, protože dnes se už bez chemie nepěstuje a nevyrábí v podstatě nic. Abych toto eliminovala, musela bych jíst jen jídlo výhradně ze surovin pěstovaných bez chemických hnojiv a v půdě, která není zasažená žádnou chemií ani ze vzduchu, maso ze zvířat, která jsou krmená výhradně krmivem opět bez chemických přísad a antibiotik, nepoužívat žádnou kosmetiku, prací prostředky a saponáty a žít v prostředí, kde je naprosto čistý vzduch...
Oni už naši předkové podstupovali půst a očistu těla, a to nejen z důvodu duchovních, ale i zdravotních. Je známo dost způsobů a bylinek, které k očistě používaly už naše prababičky, a to naše životní prostředí rozhodně nebylo tak zasažené škodlivinami jako dnes.
Snažím žít zdravě, ale nejsem žádný ortodoxní poživatel výhradně bio produktů. Jarní očistu těla beru jako takové probuzení po zimě, kdy se cítím unavená a bez energie. Jasně, že má i psychologický efekt, ale určitě prospěju i tělu, když mu na pár dnů odlehčím. Nevidím na tom nic špatného ani zbytečného.

Vzhledem k tomu, jak se lidský život neustále prodlužuje, to mezi našimi předky asi nebyla taková idylka, škodliviny neškodliviny. Detoxikace mi opravdu přijdou zbytečné, až na ten psychický efekt. Někomu můžou i uškodit (požívání pochybných čistidel, projímadla, likvidace střevní mikroflóry, rozkolísání metabolismu).

arrow
profile_image
Kvetena
od 22. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Taky si myslím, že detoxikace spočívající v denní či několikadenní změně stravy mají spíš psychický efekt. Protože jestli je v těle něco usazené, nezbavíme se toho tak snadno. Pokud člověk zdravě jí a celkově zdravě žije, není potřeba nic čistit.
Ale samozřejmě mě to taky láká - zázačné detoxikační kůry a budu mít tělíčko vevnitř jako nové
Piju kopřivový čaj, to je asi to jediné. Teď zrovna mám 14denní kopřivový maraton (2 hrnky denně) a na pleti vidím, že opravdu čistí.
Už delší dobu se chystám na pití slané vody, ale ještě nebyla vhodná příležitost. A taky z toho mám trochu strach, přece jen se kromě těch usazenin odstraní i celá střevní mikroflora a bojím se že pak budu mít několik dní problémy s jídlem.

arrow
profile_image
Maaya
od 16. 8. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji _Ada_: Někomu můžou i uškodit (požívání pochybných čistidel, projímadla, likvidace střevní mikroflóry, rozkolísání metabolismu).

To je pravda, nic se nemá přehánět.
Já osobně jsem momentálně odlehčila stravu, jím o něco méně a piju zmiňovaný kopřivový čaj a čistou vodu bez bublin. Půst pro mě není, hladovět bych nevydržela.

arrow
profile_image
berolina
od 15. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji _Ada_: daleko lepší pravidelná a kvalitní strava po celý rok tady nikdo nechce moc slyšet

to je mi jasné, ale i když se budeš stravovat bez konzervačních látek a v bio kvalitě (kdo z nás to opravdu dělá, že?) tak jsou různé vedlejší faktory, které neovlivníš (např. špatné ovzduší) a tvé tělo prokazatelně na sebe váže tyto negativa. stačí, když jezdím z města ven, plet se mi rapidně změní. stejný effekt má mít i detoxikace. tím, že s těla vyloučíš škodlivé látky, tak nejen že si libuješ, jak ses krásně pročistila, ale výsledky by měly být i viditelné např. na pleti nebo kvalitě vlasů. Já zatím žádné zkušenosti s detoxikací nemám, proto jsem přece založila toto forum

Cituji Kvetena: Piju kopřivový čaj, to je asi to jediné. Teď zrovna mám 14denní kopřivový maraton (2 hrnky denně) a na pleti vidím, že opravdu čistí.

no a právě o tom to je. taky nečekám od detoxikace zázraky, ale určitý viditelný efekt by to mít mělo

Cituji _Ada_: že ses nechala moc ovlivnit trendem a skutečně praktické a užitečné znalosti o stravě, životním prostředí a vlastním těle nemáš.

no abych ti řekla pravdu, tak si myslím, že se určitě stravuju o dost zdravěji než průměr populace. určitě nejsou moje znalosti na úrovni někoho kdo tuhle tématiku studoval, ale zajímám se o ni v rámci možností. ale pokud ty jsi expert, ráda od tebe 'užitečné znalosti o stravě, životním prostředí a vlastním těle' získám

quote=_Ada_]Vzhledem k tomu, jak se lidský život neustále prodlužuje, to mezi našimi předky asi nebyla taková idylka, [/quote]
hm, tak pokud mi je známo, průměrná délka lidského života se prodloužila díky lékařství,možnosti léčit dříve neléčitelné choroby a pak především pak kvůli snížení kojenecké úmrtnosti a v neposlední řadě kvůli zvýšené hygieně. Přesto se ted vyskytují civilizační choroby, které se dříve nevyskytovaly, nebo vyskytovaly méně často, včetně nádorových onemocnění.

Cituji Maaya: Jarní očistu těla beru jako takové probuzení po zimě, kdy se cítím unavená a bez energie. Jasně, že má i psychologický efekt, ale určitě prospěju i tělu, když mu na pár dnů odlehčím. Nevidím na tom nic špatného ani zbytečného.

přesně tak

Cituji Kvetena: A taky z toho mám trochu strach, přece jen se kromě těch usazenin odstraní i celá střevní mikroflora

Ve střevech žádné usazeniny nejsou. Viděla jsi někdy videozáznam z kolonoskopie? Stačí normální příprava na vyšetření (=takový silnější průjem) a střívko je jako z alabastru. Pohádky o kilech usazenin ve střevech jsem četla mockrát, vždycky následovala nabídka zázračného prostředku na jejich odstranění.

arrow
profile_image
Kvetena
od 22. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji _Ada_: Ve střevech žádné usazeniny nejsou.

No nevím, mám dost známých, kteří tuhle metodu dvakrát do roka praktikují a lezou z nich na jaře pecky třešní. A cítí se po ní moc dobře. Četla jsem dost pozitivních zkušeností a názorů. Ale to je zase na jiné téma (které tu mimochodem už je).

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené