arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Siiri: Neřeš to.. Diskuze je o tom zda a jak si jde zvyknout na to jíst bez masa ne polemizovat o tom co kdo jí a co je špatně. Její volba.

Cituji drazula: Podobně mně přijde dost nevegariánské dávat si k něčemu šťávu z masa, protože kam se asi dostaly některé ty proteiny z masa - do té šťávy od masa.

Reaguji na Siiri: probora, to chceš rýpat nebo co? Je mi fakt srdečně jedno co ty uznáváš nebo ne, a vlastně kdokoliv jiný..

arrow
profile_image
Siiri
od 18. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lintu: Její volba.

Ale mě je jedno co jí a nejí...ja jen říkám, že to jak se chce stravovat není vegetariánství.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na vourara: No, zase to strhává k nečemu jinému, ach bože.
Zkus to marinované tofu, stojí kolem 30kč a dá se koupit v prodejnách se zdravou výživou, třeba ti zachutná.
Reaguji na Siiri: Ok. Není.

Cituji Lintu: Zkus to marinované tofu, stojí kolem 30kč a dá se koupit v prodejnách se zdravou výživou, třeba ti zachutná.

jj měla jsem to bílé, takže možná proto mi to nejelo, ani jsem vlastně nevěděla jak to ochuttit tak díky za tip

Cituji Lintu: No, zase to strhává k nečemu jinému, ach bože.

no jo to je u ní dost častý jev jsem si tak všimla

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji Vourara: Máš pravdu, to jseš

Reaguji na Sandí: můžeš mi říct důvod? po pravdě nevím co tady ťápeš o tom že si dáš steak za mě, klidně si sňez svoji ruku

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji vourara: jj měla jsem to bílé, takže možná proto mi to nejelo

Aha, tak to se nedivím. To mi nechutnalo. Dá se koupit s různými příchutěmi, já si oblíbibila to marinované a na pánvičce ho osmažit skoro do křupava a hněda.

Reaguji na Lintu: Jsem ráda že nejsem sama. Nesnaším jak mě ostatní furt nutí ať už začnu jíst maso... Jim se to kecá ale jak ho mám snist když i z malinkého kousku je mi na bliti... Já teda nemužu ani kuřecí, ani hovězí a ani vepřové. Ale šťáva mi třeba nevadí, ani vývar. Je to se mnou zvlaštní

Reaguji na Lintu: a dá se to jíst třeba i s rýží?

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Verushkk: Taky to nesnáším, nebo ty řeči "kdy z toho vyrosteš?", moje nervy Jeste víc me vytaci kdyz prijdu k babi na obed a pokaždé se mě ptá jestli si dám to vepřové/bůček/.. a já ji vždycky řeknu "Babi, od asi 10 let tohle nejím, mam ti opakovat při každé navsteve?"

Cituji Verushkk: Ale šťáva mi třeba nevadí, ani vývar.

Tak to mě taky ne. Mě jde o to samotné maso, o chuť, kousání, konzistenci:X
Reaguji na vourara: Jj já když už tofu tak: osmažím cibulku, přidám to marinované tofu a třeba porek, papriku a mezitím vařím rýži, pak to smíchám a baštím.

arrow
profile_image
drazula
od 10. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na vourara:
nejsi trochu ,,vztelká", proč tě zlobí, když ti někdo řekne pravdu, že ten kdo jí výpeky z masa, různé masové vývary nebo ryby prostě není vegetarián. Je to asi kdybych se párkrát pomodlila a řekla, že jsem křesťan.
Je jedno, co jíš, ale nemůžeš se nazývat vegetariánem, pokud prostě nevyřadíš maso a produkty z něj a nezapomenout, že v potravinách jsou různé emulgárory živočišného původu, nejčastěji želatina z prasete a tak a to i v potravinách, ve kterých bys to nečekala
Vím, že tohle už je extrémní případ, ale jeden zavilý vegetarián se živil oscilloccocinem, tak jsem mu s radostí řekla, že se dělá z kachních srdcí a jater

arrow
profile_image
drazula
od 10. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dá se koupit seitan, tempeh, sojové salámy, nářezy - s řasou, žampiony, existují různé pomazánky z fazolí, soji, čočky..., jogurty, kefír, šmakoun
Chlazená jídla jako třeba Zelňáčky, ďobáčky, cibuláčky - stačí ohřát nebo jíst studené
Je toho prostě hodně, stačí si spíš najít stránku nějakého výrobce - Veto, Sunfood atd. a tak se podívat, co vše nabízejí a není toho málo

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na drazula: Každý to asi vidí trochu jinak. Pro mě vegetarián znamená, že nejí samotné maso a nenapadlo by mě do toho zahrnout i šťávy k příloze, vývar a nějaké potraviny kde jsou různé emulgárory živočišného původu, jak píšeš. To je už moc. Věřím, že to tak někdo má a bere ale určitě ne všichni. Nevím no, tak to vidím já.

Hele nic proti, ale vegetariánství není o tom nejíst maso, to je o tom aby neumíraly zvířata a ryba je zvíře...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené