arrow
profile_image
newjanie
od 2. 1. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli jsou tady nějaké zdravotní sestry, jaký mají názor na to, že bych šla po škole hned bez jakékoliv praxe pracovat do domova pro seniory. Práce se starými lidmi mi vyhovuje a baví mě víc, než práce v nemocnici, protože je tam na klienty více času a je tam celkově větší klid a já jsem spíše klidnější typ. Na druhou stranu se bojím, abych pak "nezakrněla" a nevím, jestli by nebylo lepší jít nejdříve aspoň na nějakou dobu do nemocnice, abych si zvykla na ten provoz atd. Přitom v poslední době přemýšlím, že by mě více bavilo dělat sestru v různých sociálních službách nebo treba nekde na ambulanci, kdyby se naskytla moznost, klidně i celý život a nemocnice mě už tolik neláká jako dřív. Jen nevím, jestli je to reálné, abych třeba ve 40 nemusela na oddělení a nebyla úplně bez praxe. Navíc mě od toho většina lidí zrazuje, že se tam nic nenaučím atd. Já si ale myslím, že by pro mě ta práce byla ideální a cítila bych se tam dobře. Myslíte, že neudělám chybu?

arrow
profile_image
Michaela18
od 2. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na newjanie:

Cituji newjanie: Já si ale myslím, že by pro mě ta práce byla ideální a cítila bych se tam dobře.

Je moc důležité dělat práci, o které tušíš, že v ní budeš spokojená. Já jsem dva roky po škole. Něco málo přes rok jsem dělala na lůžkách v nemocnici, teď pracuji v ambulanci a jsem moc spokojená. Neřeším řeči, "že je to škoda, když jsem mladá". Každému vyhovuje něco jiného. Některé sestry milují akutní péči, některé ne. Někdo chce být v ambulanci, další zase v domově pro seniory... Nikdo ti nemůže říct, co bys měla dělat... Jestli budeš někdy v situaci, kdy budeš nucená nastoupit do nemocnice, ti nikdo z nás neřekne... Pokud ale tato situace nastane, určitě se s ní dobře vypořádáš. Ne každé oddělení je pro všechny sestry. Každá má jinou povahu, jiné preference . Zbav se strachu a naslouchej své intuici. Ty sama víš, co je pro tebe nejlepší .

arrow
profile_image
Eliss0
od 23. 7. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, tak já jsem v roce 2015 dodělala bakaláře. Teď si dělám magisterské studium a jelikož do školy nechodím každý den, hledala jsem si práci na půl úvazku ke studiu. Nyní je to rok co při studiu dělám v domově pro seniory. Do nemocnice jsem taky moc nechtěla,ale k seniorům jsme nikdy moc blízko neměla, proto jsem šla dělat dětskou sestru. Jakmile jsem se zapracovala, zjistila jsem, že mě ta práce moc baví i když je pravda, že co se týče odbornosti, není to nic moc. Má to své pro a proti, ale práce je to fajn. Proto jdi dělat to, co tě baví než aby si se trápila někde u lůžka

arrow
profile_image
Sewerka
od 20. 3. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

no ja teda neviem ako inde, ale pracujem v domove dôchodcov (nie ako sestra) a väčší kľud tu teda nie je ani zďaleka ale to záleží na domove ... my máme veľa ťažkých prípadov, ležiakov a podobne ktorí nie sú schopní postarať sa o seba takže sestričky tu majú poriadne fofry a vôbec si nemyslím že sú na tom s praxou horšie ako iné zdravotné sestry ... držím palce až sa rozhodneš správne

arrow
profile_image
newjanie
od 2. 1. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Michaela18: Děkuju máš pravdu, uvidím, jestli mi to vyjdePro mě to určitě lepší bude. Na zdrávku jsem šla proto, abych mohla pomáhat lidem, věnovat se jim a mít na ně čas a viděla za sebou výsledky, ne proto, abych od rána do večera běhala, dělala tři věci najednou, nestihla se pomalu ani napít, natož najíst a připadala si jak někde na běžícím pásu. Navíc mám radši, když mám své klienty, které znám, mám s nimi nějaký vztah a ne, že se mi během dne komplet vymění celé oddělení. Sice by mě mrzelo, že se nenaučím pořádně odborné výkony, ale myslím, že bych na druhou stranu měla větší klid a nikdo neříká, že do té nemocnice jednou nepujdu.

arrow
profile_image
newjanie
od 2. 1. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na newjanie: Myslím, že práce v nemocnici a domově je úplně něco jiného. V domově jsem dělala několik let, teď jsem zase už nějakou dobu v nemocnici. Naše oddělení je nejakčnější, co jsem za svoji praxi zažila a to už jsem byla všude možně. Práce je to zajímavá a náročná, ale nepřipadám si moc, jako bych dělala sestru, pořád někde s někým běhám, jen co dovedu pacienta na pokoj, už musím zas letět jinde a není čas se jim věnovat, prohodit spolu alespoň pár slov a utvořit si nějaký vztah. V domově jsme měli pořád nějaké akce. Nemám to teď tak náročné fyzicky, ale je pravda, že co se týká odborných věcí v domově se píchají inzuliny, vyjímečně s.c. nebo i.m. injekce, odběry jsou jednou za měsíc, jinak sestra rozdává léky,objednává a zařizuje různé věci atd. Máme třeba stomii, peg, sondu, ale už tam nejsou třeba infuze nebo i.v. injekce jako v nemocnici a já mám strach, že by mi to mohlo třeba do budoucna chybět. Na druhou stranu znám sestry, které byly na podobném místě spoustu let a pak šly bez problému do nemocnice, asi do záleží na každém, kdo to zvládne a kdo ne.

arrow
profile_image
Michaela18
od 2. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na newjanie: Takže ty už jsi nějaký čas v nemocnici pracovala? Takže nejsi úplně bez praxe... Já si myslím, že sestřičky v domově pro seniory mají taky pořádnou lítačku, zvlášť, když jsou třeba na nočních samy na několik pater (jak jsem se doslechla), musí být dost samostatné a musí si umět poradit v kritických situacích, protože se tam nemohou opřít o lékaře... ale je pravda, že ti pacienti se ti tam nijak zvlášť nestřídají a máš možnost je lépe poznat, na rozdíl od např. chirurgie .

arrow
profile_image
newjanie
od 2. 1. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Michaela18: Reaguji na Michaela18: Ano pracovala, ale jako sanitářka ne jako sestra. Jako sestra jsem byla v nemocnici jen v rámci praxe a právě, že nemám v těch výkonech takovou jistotu, jakou bych chtěla. Já právě vím, že u nás v domově mají sestřičky práce sice hodně, ale ne tak stresové, jako v nemocnici. Na nočních nejsou vůbec, tak jsou jen pečovatelky a sestřička je vždy jedna na telefonu a rozhoduje vlastně za lékaře, takže samostatná být musí. Asi si rozhodím životopisy a co mě nejvíc zaujme to vyzkouším, snad je pravda, že je sester v dnešní době nedostatek a volná místa budou. Ten domov mě ale láká hodně už jen proto, že to tam znám a mám tam spoustu kamarádek a to nejen mezi personálem, ale i mezi klienty. No a navíc, je to skvěle placené.

arrow
profile_image
Michaela18
od 2. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji newjanie: en domov mě ale láká hodně už jen proto, že to tam znám a mám tam spoustu kamarádek a to nejen mezi personálem, ale i mezi klienty. No a navíc, je to skvěle placené.

No vidíš to, já bych neváhala. Výkonů bych se nebála, člověk to chytne do ruky poměrně rychle, pokud to má v sobě . Co se týče sester na nočních v domově pro seniory, bude to individuální - záleží na konkrétním zařízení... Někde jsou, někde nejsou . Když jsem byla na praxi v domově pro seniory, tak mi jedna sestřička říkala, že tam bývá jedna sestra a že to je někdy taky pěkný fičák.

Já sice sestra nejsem, ale chodím do domova důchodců jako dobrovolník z Adry a ty sestry tam teda jedou. Kolotoč šílený.

arrow
profile_image
Michaela18
od 2. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na EvaMendes: Sestry jedou všude, to si nevybereš.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené