Cituji Sejkr: u...To už je trochu divný,jasně-ideál krásy,pes ale trpí.Strejda má jorka bez ocasu a vyděla jsem pani s velšk

existují výjimky. Na veřejné akce pes s kupírovaným ocasem může v ČR, ale ne například v Německu - ale například na výstavách je tím samozřemě dost handicapován. Babiččin pes (pudl) má zkrácený ocas o tři články - jako štěňátko přišel k úrazu, kdy se mu rozdrtil poslední 1,5 článku - byl mu zkrácen, jenže se mu do toho dostala infekce a muselo se zkrátit ještě víc. Má to samozřejmě napsané potvrzení od veta, že k tomu došlo ze zdravotních důvodů.
Co se týká uší, tak některá plemena, tkerým se dříve kupírovaly, ve velké míře trpí na záněty - což je důvod, proč někteří majitelé toužebně vzpomínají na léta uplynulá... Já osobně jsem teda za zákaz kupírování ráda. I když si samozřejmě uvědomuji i problémy, které to s sebou přináší (což je třeba důvod, proč se ocasy zkracovaly některým loveckým plemenům) - kamarádky vlkodav vždycky někde švihne ocasem... no a už ho měl šestkrát (!) zlomený - takže pak na něm nosí v době rekonvalescence takovou tu měkkou šedivou trubku

arrow
profile_image
Wensdy121
od 5. 7. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

kupírování ocasu u štěnat povoleno je,uší je ale zakázáno-u plemen s převislýma ušima hrozí mnohokrát větší šance na záněty a jinné nemoci(halvně teda SAO a podobná plemena-my máme doma kupírovaného ze zahraničí protože i přímo ve standardu FCI je napsáno že mají mít kupírované uši),v čr se ale samozřejmě provadí také,sice načerno pod záninkou zranění uší(nepř řeknou že pes se porval a už nemělo význam uši zachranovat)

arrow
profile_image
terikak
od 7. 7. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

u některých loveckých psů se ocásek zkracuje, aby při lovu neplašil zvěř ocáskem nebo se sám neporanil při průběhu houštím... uši jsou podle mě naprrostá blbost!

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené