arrow
profile_image
ajka86
od 27. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj holky,
chci znát váš názor... Přítel má strejdu (jelikož je jeho jediným příbuzným, je přítel psaný jako dědic baráku). Strýc si vzal nyní půjčku 150000,- na nějakou renovaci a přítele (bez jeho vědomí) prý do úvěru uvedl. Bohužel je to popleta a neví, v jaké pozici ho uvedl (může to být třeba jenom nějaká kontaktní adresa nebo já nevím - s úvěrem zatím nemám zkušenosti ). Proto se Vás, které se trošku vyznáte v právu, ptám a moc prosím o radu - je možné stát se ručitelem, aniž by přítel něco podepsal (tudíž bez jeho vědomí)? Nerada bych jednou řešila problém splácení úvěru, který jsme si my nikdy nevzali Máme z toho teď dost těžkou hlavu... Předem moc děkuji za odpovědi

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Pokud jde o půčku u bankovní instituce, ručitel musí smlouvu o ručení podepsat, tudíž by o ručení měl vědět, pokud to není problém, poproste strejdu ať Vám smlouvu o úvěru ukáže ať máte jistotu, jak tam přítel případně figuruje..

Ustanovení občanského zákoníku:

§ 546
Dohodou účastníků lze zajistit pohledávku ručením. Ručení vzniká
písemným prohlášením, jímž ručitel bere na sebe vůči věřiteli
povinnost, že pohledávku uspokojí, jestliže ji neuspokojí dlužník.

§ 547
Věřitel je povinen kdykoli a bez zbytečného odkladu sdělit ručiteli na
požádání výši své pohledávky
.

§ 548
(1) Ručitel je povinen dluh splnit, nesplnil-li jej dlužník, ačkoli byl
k tomu věřitelem písemně vyzván.
(2) Ručitel může proti věřiteli uplatnit všechny námitky, které by měl
proti věřiteli dlužník.
(3) Uznání dluhu dlužníkem je účinné vůči ručiteli, jen když s ním
vysloví souhlas.

§ 549
Ručitel může plnění odepřít, pokud věřitel zavinil, že pohledávka
nemůže být uspokojena dlužníkem.

§ 550
Ručitel, který dluh splnil, je oprávněn požadovat na dlužníkovi náhradu
za plnění poskytnuté věřiteli.

sečteno podrženo, přítel by s tím musel souhlasit, jinak ručení nevznikne...a sám si to může ověřit u té banky, kde si strýc vzal úvěr...pokud mu banka odmítne sdělit současnou výši dluhu úvěru toho jeho strýce, tak není ve smlouvě uveden jako ručitel

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Přesně tak, ručení vzniká písemným prohlášením jimž na sebe ručitel bere povinnost,že pokud pohledávku uspokojí, jestliže ji neuspokojí dlužník. Předpoklad pro vznik ručení je dohoda věřitele a ručitele tj. pokud by byl přítel uveden jako ručitel tak o tom musí jednak vědět tak musí podepsat ručení

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji ajka86: je možné stát se ručitelem, aniž by přítel něco podepsal

Není to možné. Kdyby ano, tak by se nevědomky mohl stát ručitelem každý

arrow
profile_image
nnicool
od 11. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

tady je možné všechno

arrow
profile_image
nnicool
od 11. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

myslím,že kdyby někdo moc chtěl tak se mu to povede ale určitě ne ,že by ho tam strýc jen tak nahlásil..Prošla jsem tím nedávno a ručitel vyplnuje úplně stejnou žádost jako dlužník.Takže to jsou udaje z OP ale taky zaměstnání, a celkově dost údajů

arrow
profile_image
Darbujana
od 27. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No podle toho co zakladatelka píše bych odhadla že její partner zdědí po strýčkovi jednoho dne jen dluhy,respektive zadlužený dům...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené