Ahoj,

máme tříletou fenku německého ovčáka. Je jen...hrozně hyperaktivní a chová se furt jak štěně, je prostě prdlá . Poslouchat, tedy základní povely-ke mně, sedni, to celkem ovládá, ale ne na 100%,někdy neuposlechne. Vím, že problém byl v tom, že jsem se jí moc nevěnovala ve výcviku, ale chtěla bych to napravit . Sice chodím na střední, ale žádný kroužek nemám a chtěla bych si na ni udělat více času.
Myslíte, že by šlo ji ''znovu'' vycvičit,''zlepšit'' její poslušnost? A jak nejlépe začít?

Děkuji moc za rady

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Musíš ji pozitivně motivovat - a to nejen nějakým pamlskem v ruce. Pokud je tak hyperaktivní, tak podle mne bude s tebou spolupracovat líp hned, když si na ni uděláš víc času - protože bude šťastná, že s ní něco děláš.
Já mám malého psa, takže nějaký extra výcvik nehrozí , ale pokud ji potřebuji naučit něco užitečného ( třeba sbalit se na povel do tašky nebo do batohu a dělat, že tady žádný pes není ) , tak se velice osvědčilo : když udělá, co chci, tak se tak jakože strašně přehnaně těším a chválím ji Budeš mít vycvičeného psa, ale sousedi si holt budou myslet, že jsi magor

arrow
profile_image
bonnie90
od 7. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Try: musíš jí věnovat maximum času, ovčáci cvičí rádi a čím více ji bereš ven se socializovat a věnuješ se jí, tím je poslušnější... Pořád cvičit, chválit, mazlit. Po výcviku si s ní vždy hraj bez ohledu na tvou spokojenost s průběhem když tě poslechne v náročnější situaci (nechá se odvolat od kočky, psa) pochval přehnaně, dej pamlsek, buď důsledná!

arrow
profile_image
Johanita
od 28. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak to je super že máš do toho takhle chuť určitě se s tím dá něco dělat. Nemáte v okolí nějakýho cvičitele, ke kterýmu bys mohla s čubou docházet do skupinky na cvičení? Když jsem k panu cvičitelovi docházela se štěnětem, tak tam normálně chodili i lidi s odrostlýma a dospělýma pejskama, i lidi co si vzali pejsky z útulku začínali cvičit (často začínali od nuly - dospělý pes neuměl zhola nic) - a to byli kolikrát problémový nebo nějak poznamenaný psi a i ti dělali velký pokroky. Člověk si mohl volit, kdy a jak často chce docházet, platilo se po každé hodině. Tam je výhoda, že tě zkušená osoba naučí jak s tím psem zacházet podle povahy psa, naučí tě šikovný zásady, naučí tě jak psa cvičit sama - já si předtím myslela jak všechno umím a pr*lajs. Co platí na jednoho psa, nemusí platit na druhýho. Taky ji můžeš cvičit sama, hraj divadýlko jak píšou holky nade mnou. A hlavně buď důsledná, dotahuj každý povel do konce, nesmí se stát, že neuposlechnutí mlčky přejdeš, nesmí se to stát ani jednou jedinkrát, čubajs musí vědět, že ty určuješ a vynucuj si to.

arrow
profile_image
sarlotka1
od 31. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Věřím, že převychovat se dá každý pes. Jen bych se na to asi zeptala nějakého skutečného odborníka, co ti s tím třeba pomůže. Je plno lidí, co psům skutečně rozumí a umí to s nimi. Nic ve zlém, ale pokud se ti nepodařilo psa vychovat, těžko se ti podaří ho "převychovat".

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené