Prosím o radu zkušené cestovatelky.

Vybírám dovolenou na letní prázdniny pro pět lidí - dva dospělí, tři děti. Pochopitelně procházím sama jednotlivé nabídky, pečlivě čtu diskuze, jsem v kontaktu se zprostředkovatelkami z invia nebo studenta.

Naše představa je kvůli dětem nejspíš Egypt, ideálně s akvaparkem, kvůli příteli korálové podloží v moři, čtyři - pět hvězd, AI.
Rádi bychom se vešli celá skupina do 70/80 tisíc, pokud by to bylo míň, pochopitelně se zlobit nebudeme Pár nabídek mi bylo zasláno, ale pořád to není ono.

Až doposud jsem vždycky lítala na last minute za perfektní peníze. Teď zvažuju, jestli jako pětičlenná rodina máme šanci nějaký LM sehnat? Pamatuju si, že když jsme lítali čtyři, častokrát už to byl problém. Buď bylo místo v hotelu a nebyly letenky, nebo naopak. Děti jsou 6, 11 a 11, takže ty starší už můžou bydlet v samostatném pokoji, nicméně jeden pravděpodobně vždycky pojede za plnou cenu.

Takže se ptám: Je lepší zájezd koupit teď za více méně plnou palbu (neb ty first minuty mi přijdou pouze jako slušnej marketingovej tah Aby se vlk nažral a koza zůstala celá), anebo to risknout a zkusit Last pro pět lidí?

Jen podotýkám, že nás v červenci a v srpnu neomezuje dovolená v konkrétním termínu a můžeme vyjet kdykoli.

Děkuju předem.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji BlackCoffee: letní prázdniny pro pět lidí - dva dospělí, tři děti.

Omezení tam bude hlavně ve velikosti pokoje,ne všechny hotely jsou schopné tak velkou rodinu ubytovat a pokud by jsi chtěla děti v pokoji zvlášť,tak je to za plnou cenu dospělého.
V době hlavních prázdnin Egypt pro skupinu pěti lidí bych last asi neriskla hlavně už nebudeš mít moc šancí si vybrat

Cituji BlackCoffee: ideálně s akvaparkem, kvůli příteli korálové podloží v moři, čtyři - pět hvězd, AI.

arrow
profile_image
Zlatula
od 7. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

pět lidí, last minute - pět letenek, dva pokoje ... neriskovala bych.

Loni jsem v tom pracovala, a věř, že ten kdo sehnal v tomto složení, tak měl sakra štěstí plus jak je napsáno výše, bylo už hooodně přebráno.

Cituji BlackCoffee: Děti jsou 6, 11 a 11, takže ty starší už můžou bydlet v samostatném pokoji, nicméně jeden pravděpodobně vždycky pojede za plnou cenu.

ne jeden, ale dva .. .někdy (ale opravdu výjimečně) má dítě na pevném lůžku slevu, ale ta je stejné minimální. A u lastu spíš žádná.

arrow
profile_image
Izzie007
od 27. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Řekla bych, že pokud budete mít dva pokoje, tak to budou 4 lůžka za normální cenu, jedno dítě na přistýlce se slevou. Tři přistýlky na pokoji jsou výjimka. Možná bych se koukla po suite pokoji, tak by vás mohli umístit všechny dohromady i se slevami na děti, ale každý hotel je taky nenabízí. Pokud máte specifické požadavky (hotel, moře) spíš bych se pokusila využít first minute. Last minute by šel pak určitě taky koupit, ale myslím, že v pěti už byste museli být trochu benevolentnější, co se výběru týče.

Cituji Zlatula: ne jeden, ale dva

Ano, máš pravdu, dva. Pokud hotel nenabízí rodinný hotel, a i ten bývá dražší než standardní pokoje, tak jedou čtyři lidi bez ohledu na věk za plnou cenu. Bohužel.
No, jsme velká rodina

Cituji Izzie007: Možná bych se koukla po suite pokoji

Sem tam je mají, ale žádná velká úspora to není. Jen máš děti u sebe, takže pod kontrolou. To ano.

Reaguji na Tiakia:
Děkuji , moc jsi mi pomohla.

arrow
profile_image
Sally Carrera
od 7. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já bych se tak nebála jako většina... v létě do Egypta nikdo moc nejezdí, takže podle mne to problém nebude.

Jedna otázka... už jsi někdy v Egyptě byla? Já osobně bych tam třeba s dětmi nejela, ale to je spíš člověk od člověka. Já to vidím z druhé strany (x roků jsem v cestovním ruchu podnikala a znám podmínky za jakých se třeba v Egypt připravuje i v luxusních hotelech jídlo a nebyla bych schopna tam něco pozřít).

Musíš počítat s tím, že pokud budeš chtít dva samostatné pokoje, budeš platit 4x plnou cenu. Rodinné pokoje nejsou zas všude. U jakých cestovek jsi hledala?

arrow
profile_image
schnauzer
od 14. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nevím, odkud jsi. Ale dobré zkušenosti máme s německými cestovkami. Jde to i přes internet. A spokojenost vždy cestami s po celém světě.

Děkuji za příspěvky. Jsem z jihu republiky, do Německa to mám z ruky. Nicméně stejnou možnost mám s rakouskými cestovkami, rozhodně to stojí za zvážení. Egypt jsem nakonec zavrhla, v létě by to byl asi opravdu masakr. Rozhodli jsme se nakonec pro tento hotel
http://www.ckneckermann.cz/paradise-beach-8613/let o-u-more.html?gclid=CIfY4trOr70CFXGWtAoddFMA9A
a i když není objednáván na LM, nevyšel vůbec špatně.
Téma tu nechám, kdyby chtěl někdo přispět, jak je to s lasty pro větší rodiny.

arrow
Neprodává v Bazaru

Jéé, tam jsme byli před dvěma rokama. Tak kdybys potřebovala nějaké konkrétnější info, můžu poradit.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené