arrow
profile_image
doro
od 23. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s tím, zda li se dá přejít z Voš na Vš? Studuji zatím tedy prvním rokem na Voš, ale nesplňuje to zcela mé představy. Škola je na tři roky, pak je titul Dis. raději bych titul Bc. Trochu jsem se o to zajímala a bylo mi řečeno, že to záleží na každé Vš zvlášť. Jde mi o to, jestli by se dalo např.po skončení 1.roku na Voš přestoupit na Vš podobného oboru s tím, že nebudu muset studovat ještě tři roky ale pouze dva pro získání titulu Bc. Máte tady s tím někdo zkušenosti? Popř.jestli víte o nějaké škole v okolí Středočeského kraje, popř. Praha s dálkovou formou studia.
Díky moc.

Jedna moje známá si udělala VOŠku, pak šla na rok na nějakou soukromou vysokou, kde si trošku předělala absolventskou práci jako na bakalářskou a je z ní Bc.
Jinak nevim, já chtěla přestoupit z VŠ na jinou VŠ s podobnýma předmětama, ale musela jsem udělat znova přijmačky a šla jsem od prváku.....
Jinak v Kolíně je soukromá vysoká politologická, nebo tak něco.

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji doro: Jde mi o to, jestli by se dalo např.po skončení 1.roku na Voš přestoupit na Vš podobného oboru s tím, že nebudu muset studovat ještě tři roky ale pouze dva pro získání titulu Bc.

nechci srážer úroveň VOŠ, ale většinou to mají hooodně zjednodušený oproti klasické VŠ, ale není to pravidlem. Podle toho, kam by jsi chtěla jít, tak bych měla spíš na tu danou VŠ zavolat na studijní oddělení a nejlíp jim poslat sylaby ze své školy a oni ti poradí. Spíš bych to ale viděla tak, že by nebyl problém s uznáním předmětů z VOŠ, které se učily i na té VŠ, kam by jsi ty ráda a zbytek by sis dodělala a nastoupila do dalšího ročníku rovnou.
Tak prvně zavolej nebo pošli mail na to studijní, kam chceš ty jít

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak to ti řekli správně, že to záleží na každé VŠ zvlášť. Dokonce i na každé fakultě zvlášť. Na MUNI to většinou funguje tak, že si požádáš o uznání konkrétních předmětů, které už jsi absolvovala jinde. Pak už to záleží na posouzení vyučujícího daného předmětu, nakolik se shodují sylaby. Takže je to zkrátka naprosto individuální a o "přestup" v pravém slova smyslu určitě nejde, spíš ti to může to další studium trochu ulehčit.

Znám teda jen případy, kdy někdo přecházel z jedné VŠ na jinou. Něco jim sice z předchozího studia uznali, ale dost často se ty osnovy úplně neshodovaly a oni si to museli zapsat znovu. Ale když už máš nějaké předchozí znalosti, tak toho zase můžeš za jeden semestr stihnout víc. Nevím teda, na jaké úrovni ty VOŠ jsou, ale s úplným přestupem bych moc nepočítala. Uděláš nejlíp, když obvoláš studijní oddělení tech škol, o které bys měla zájem, prostuduj sylaby předmětů oboru, o který máš zájem a srovnej to s tím, co máš zatím odstudováno.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Janicek:
Soukromé VŠ jsou ale kapitola sama pro sebe, jestli se zakladatelka chystá na státní, tak bych tuhle informaci vůbec nebrala jako relevantní.

Cituji Janicek: Jinak nevim, já chtěla přestoupit z VŠ na jinou VŠ s podobnýma předmětama, ale musela jsem udělat znova přijmačky a šla jsem od prváku.....

Však jo, většinou se nejedná přímo o přestup, ale o uznání předmětů z předchozího studia. Možná, že někde se i ten přestup dá domluvit, ale to opravdu záleží na přístupu. U větších fakult bych tomu moc nevěřila, tam mívají zavedena přesná pravidla. Ale u takových těch humanitních oborů by se možná něco takového mohlo podařit.

arrow
profile_image
doro
od 23. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na anaon: Jak to myslíš, ž soukromé školy jsou kapitalova sama pro sebe ? Já nevím někdo říká, že státní Vš jsou lepší než soukromé, že na soukromých máš vše zaplacené, nevím nemohou soudit. Každopádně to zkusím, zjistit si info a obvolat.

Cituji anaon: Soukromé VŠ jsou ale kapitola sama pro sebe, jestli se zakladatelka chystá na státní, tak bych tuhle informaci vůbec nebrala jako relevantní

No já bych ty soukromý školy moc nepodceňovala... ano, všeobecně se říká, že kdo má soukromou školu, má to zaplacený a vlastně nic neumí.... ale není to tak dávno, co jsem slyšela, že se obálky či auta darovali za diplom na VŠE. A co taková Právnická fakulta na ZČU? Nevim, co jsem tak hledala na netu, když jsem se tam chtěla hlásit, občas mi přišlo, že je tam lepší úroveň jak na státních, hlavně tam jsou často přitažlivější obory... Kamarád chodí na soukromou, konkrétně na ekonomicko správní a nemůže si jí vynachválit.

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji anaon: Soukromé VŠ jsou ale kapitola sama pro sebe, jestli se zakladatelka chystá na státní, tak bych tuhle informaci vůbec nebrala jako relevantní.

to bych netvrdila, odešla jsem ze státní na soukromou a jednají s námi ještě o dost tvrději, než na státní a to jenom proto, že si ostatní myslí, že to máme zaplacený.

Cituji Janicek: ale není to tak dávno, co jsem slyšela, že se obálky či auta darovali za diplom na VŠE.

asi tak nějak..podobně to chodí i v Ostravě na Báňské, co vím od ex-přítele, je to tam běžná praxe, ale soukromé školy jsou trnem v oku prostě...
Já chodím na soukromou a většina přednášejících i cvičících jsou právě z VŠE, učí nás i ekonomický poradce prezidenta Klause, takže bych netvrdila, že mají nízkou úroveň a nebo že by nám někdo něco odpouštěl..právě tihle nám to dávají ještě víc sežrat Ale nevadí, já tam šla pro vzdělání a ne se flákat
Každopádně zakladatelka tématu by to měla řešit přímo se školou, kam chce přejít, tady jsou jí o tomhle rady houby platné, jsou to jenom odhady

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji doro: Jak to myslíš, ž soukromé školy jsou kapitalova sama pro sebe ? Já nevím někdo říká, že státní Vš jsou lepší než soukromé, že na soukromých máš vše zaplacené, nevím nemohou soudit. Každopádně to zkusím, zjistit si info a obvolat.

Takhle jsem to vůbec nemyslela, spíš jsem chtěla říct, že ty podmínky ohledně přestupu se tam budou dost lišit a že se to se státními nedá v tomhle ohledu srovnat. Co se týče kvality, tak tam si netroufám nic tvrdit, nic o tom nevím. Jen u nás tyhle školy nemají moc velkou prestiž, nevím, jestli právem. Ale myslím, že by stát měl být s akreditováním škol a oborů trochu opatrnější, to se ale netýká jen těch soukromých. Jinak u nás diplom brzo úplně ztratí váhu.

Mám to podobně.Na voš jsem šla jenom z nouze,protože na vš mě nikam nevzali,ale je to na pěst .Opakování střední školy,celý půl rok se flákám,nic se neučím. Podávám si letos přihlášku na Vš,a doufám,že se to dostanu.A normálně nastupuji od prváku,no problemo.

arrow
profile_image
Michelle1
od 7. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem druhým rokem na jedné pražské voš. První rok jsem tam doslova chcípala nudou, jak už tady bylo řečeno - opakování střední školy. Jediná výhoda - ekonomický obor, ale žádná matika, což je nemožné - studovat na vš ekonomiku a nemít předmět matematika. Taky jsem se zajímala o ten přestup na vš, ten je prý možný pouze po řádném zakončení voš a ještě jenom na soukromou vysokou (za dva semestry Bc), bylo mi řečeno, že státní školy neuznávají předměty z voš. A myslím, že to platí na všechny Voš obecně.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené