arrow
profile_image
Berda
od 4. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,
před týdnem jsem byla s dcerou u oční lékařky na kontrole po prodělaném zánětu rohovky a duhovky. Během vyšetření jsem jí požádala o přeměření očí z důvodu nákupu nových kontaktních čoček. Oči jí změřila, ale naměřené hodnoty nám odmítla sdělit, protože jsem čočky nechtěla nakupovat u ní, ale v e-shopu. Je naší povinností čočky nakupovat v ordinaci a má lékařka právo odmítnout podat informace o naměřených hodnotách ? V ordinaci jsme čočky nakupovaly z počátku, ale v e-shopu čočky nakupujeme již nějakou dobu a jelikož je používá i druhá dcera i já, je to přeci jenom finanční úspora, oproti nákupu v ordinaci.

arrow
profile_image
macek2019
od 6. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Berda: Ahoj, nezůstala vám krabička od čoček, které jste koupili u lékařky? Já si kupovala čočky v optice, kde mi předtím oči přeměřili, ale to vyšetření jsem si platila.Pak jsem si tam objednávala čočky, než jsem zjistila, že na netu vyjdou dost levněji. Na té krabičce byly psány dioptrie a "typ" zakřivení.

arrow
profile_image
Berda
od 4. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na macek2019:
Krabičku od minulých čoček máme, ale dceři se oči mírně zhoršily a tak si myslím, že potřebuje jiné dioptrie.

to je teda dost sprostý od tý očařky! určitě nemáš povinnost si to kupovat u ni! normalně bych ji nekde napraskala
oční vyšetření je navíc hrazeno ze zdravotního pojištění,ne? takže ona má povinnost jí je změřit a samozřejmě ty hodnoty vám říct...hned bych změnila očařku.
A cos jí na to vůbec řekla?

arrow
profile_image
Berda
od 4. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Je to očařka a současně v ordinaci provozuje kontaktologii. Dcera nosí brýle po vetšinu roku, čočky jen příležitostně. Asi před třemi lety jsme tam byly na zaučení, které jsem platila a následně asi dvakrát čočky nakupovala v ordinaci. Na netu jsem pak ale čočky našla podstatně levněji a nakupovala tam. Dioptrie na čočky jsou trochu jiné, než dioptrie na brýle a tak si sama netroufnu odhadnout, jaké koupit.

arrow
profile_image
Jelena
od 4. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Helena: ale že na předpis na čočky mám ze zákona nárok

to si nemyslím, na brýlová skla jo, ale na čočky podle mě ne.
Jinak já jsem u kontaktoložky platila za vyšetření a sdělení dioptrií plus hodnoty zakřivení 500,-- , podle toho pak objednávám na e-shopu. Když jsem si čočky kupovávala přímo u ní, tak jsem jako stálý zákazník měla tato vyšetření zdarma.

arrow
profile_image
Jelena
od 4. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Helena: myslím že by to mohlo vadit pojišťovně

Jo, to si myslím taky. Každopádně si myslím, že jestli má Berdy očařka smlouvu s pojišťovnou a pojišťovně to vyúčtovala, tak je její povinností sdělit naměřené hodnoty klientovi. Pakliže smlouvu nemá, tak by si měl zákazník tato vyšetření hradit jako samoplátce anebo si vybrat jiného doktora, který má smlouvu např. s VZP.

arrow
profile_image
Berda
od 4. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Smlouvu s pojišťovnou, u které je dcera pojištěna, očařka má. Přesto odmítla naměřené dioptrie sdělit z důvodu, že kupujeme čočky v e-shopu. Doktorka byla hodně nepříjemná, sprdla nás, že musí léčit oči, které si kazíme nákupem nevhodných čoček v optice, které nemají odpovědnost za naše zdraví. V optice jsme čočky nikdy nekupovaly a ani oči nenechávaly měřit, dioptrie nám měří pouze očařka. Za týden tam jdeme na kontrolu a tak jsem chtěla znát váš názor, protože jsem jednáním očařky byla hodně zaskočena a nedokázala správně reagovat.

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Dle mého máš právo si čočky koupit kdekoliv, záleží na Tvém rozhoodnutí. Nejde, aby si očařka takhle dělala monopol......ama bohužel zkušenost nemám, nosím pouze brýle, ale myslím si, že by se to taky dalo řešit přes lékařskou komoru či svaz pacientů......A ta pojišťovna taky není špatný nápad.....

arrow
profile_image
Berda
od 4. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na panda08:
Čočky opravdu není dobré nosit krátce po prodělaném zánětu, o tom jsme s lékařkou mluvily a dcera ani neměla v úmyslu je hned používat. Problém byl skutečně v tom, že jsme čočky nechtěly koupit v ordinaci.

Před nedávnem jsem začala příležitostně nosit čočky. Nejlepší optika je podle mě Aleš Žejd (u nás v Brně je třeba v centru na Nových sadech, nevím jak u vás, ale to můžeš dohledat na internetu). Přinesla jsem si papírek od své očařky s naměřenými dioptriemi, ale odmítli ho s tím, že mě pro jistotu ještě přeměří, protože za správnost dioptrií v mých čočkách odpovídají oni. Dioptrie mi měřili jednak na refraktoru a potom ještě na jednom přístroji, který jsem u své očařky nikdy neviděla, ale bylo na nich vidět, že skutečně vědí, co dělají. Kontaktoložka mi pak dioptrie přepočetla, z důvodu, že čočka sedí přímo na rohovce a brýle ne. Ovšem každé čočky nemusí sedět, takže jsem zaplatila 600 kč a oni mi naobjednali vzorky čoček v mých dioptriích na různou dobu, s cylindrem a bez, abych si je mohla vyzkoušet. Nakonec mi nejlépe sedí ty poslední, měsíční. Dostala jsem je domů na testování spolu s roztokem a pouzdrem a bylo mi řečeno, že si mám za 2 týdny zavolat a domluvit si návštěvu, aby mi zkontrolovali kvalitu vidění s nimi a případně si je můžu objednat zase, ale prý samozřejmě nemusím, pokud nebudu spokojená .

co je to za megeru? tak snad když jdu k doktorce, tak by mě měla informovat o mém zdravotním stavu ne? jak neřekne co naměřila? to nechápu, změň doktorku, pokud to jde, co je toto za přístup. no já vážně jen čučím, ani nevím co sem napsat

No to teda, co to je za blbost aby ti to neřekla? zlatej můj doktor ve Vyškove tyjo...

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

To je teda koza...
Ale nijak bych se tím netrápila, protože diptrie na brýle jsou jiné než na čočkách. Prý je to proto, že čočka je blíž oku než sklo.
U mě činí rozdíl 3 dioptririe (brýle 11 a čočky Jednou ža čas pro ně zajdu do optalmocentra, kde berou co je změřeno u očního pouze orientačně. Mají svého doktora, který se věnuje jen čočkám. Jinak objednávám na netu.
Doktorka to ví a neprudí, stejně nemá v ordinaci pro mě potřebnou sílu ani od jednoho výrobce...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené