arrow
profile_image
Twigy
od 3. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

ahojky krásky, otázka už je v podstatě v názvu tohoto tématu ) když jsem doma, tak piju raději uvařený ovocný čaj z konvice, než abych si každou chvilinku běhala ke kohoutku napustit čerstvou vodu. Splňuje pití ovocného čaje pitný režim? nebo se do pitného režimu dá zahrnovat pouze a jenom obyčejná čerstvá voda? Čaje vypiju denně klidně i více jak 2 litry, ale třeba jsem dehydratovaná, když to není "čistá" voda.... mám v tom zmatek ) zajímal by mě názor ostatních. Jak to máte s pitným režimem vy?

arrow
profile_image
M_martina mojeid
od 19. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

ovocný čaj se počítá do pitného režimu voda je ale prostě nejlepší
silný zelený a černý čaj ne, protože má antidiuterické účinky.

arrow
profile_image
quititek
od 28. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

tekutina jako tekutina, ne? když se do "pitného" režimu 3 litry na den zahrnují i polévky, ovoce, zelenina... tak proč ne čaj...

arrow
profile_image
Twigy
od 3. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

zelený čas di dávám tak maximálně 2 -3 šálky denně... je dobrý na metabolismus ale jinak ujíždím na tom ovocném čaji, tak jsem ráda, za Vaše názory, že je to plnohodnoutnou tekutinou. Nerada bych se prolívala čajem a pak zjistila, že se vlastně akorát dehydratuji a přísun tekutin není dostatečný

Osobně mám po čajích ještě "žízeň", takže denně alespoň sklenice obyčejné vody a cítím se líp.

arrow
Neprodává v Bazaru

Já piju také zelený čaj, ten by se měl počítat do pitného režimu. Do něj nepatří černý čaj a káva. Já si uvařím v práci 1,5l zeleného čaje a pocucávám ho celý den. Doma pak piju šťávu Yo, ta je přírodní a velmi dobrá.

Je pití ovocného čaje to stejné jako pití vody?
Ani v nejmenším. Aby byl čaj prospěšný, měl by se zmrazit a pít lehce roztátý.
Konečně totéž platí i pro pití vody. Nejprve zamrazit a poté pít.
Ono vlastně nejde o čaje, ale o vodu.
http://www.zdravi-az.cz/Hydratace_organizmu_05.php

arrow
profile_image
martinam
od 13. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ale třeba národy co pijí především zelený čaj mají mnohem menší výskyt rakoviny a dalších nemocí? A ten je přece prokazatelně zdravý, i když se jím určitě nedá nahradit voda....
Nejsem odborník, článek má celkem logiku....Ale vzdát se milovaných čajů?!

Cituji martinam: Ale třeba národy co pijí především zelený čaj mají mnohem menší výskyt rakoviny a dalších nemocí?

oni žijí celkově jinak.

Reaguji na Twigy: Klidně ujížděj, není to čaj v pravém slova smyslu, není v něm kofein ani tein. Narozdíl od vody je v něm trochu fruktózy (ovocný cukr) ale i tak je to jeden z nejzdravějších nápojů - dobře chutná i nepřislazovaný, není močopudný, narozdíl on klasického čaje, nemůžeš se předávkovat minerály.Reaguji na martinam:
Dobře připravený zelený čaj je zdravý. A článek je děs běs - "strukturalizoavná voda" - no, to tedy ! . Podle něj čaj vyplavuje z těla vápník a máme se zalévat destilkou...jenže voda z vodovodu naopak vápník obsahuje, protože se do ní přidává.

S čím lze souhlasit je, že sypané čaje jsou podstatně kvalitnější, než pytlíkové.

arrow
profile_image
martinam
od 13. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji MilySkritek: "strukturalizoavná voda" - no, to tedy ! . Podle něj čaj vyplavuje z těla vápník a máme se zalévat destilkou...jenže voda z vodovodu naopak vápník obsahuje, protože se do ní přidává.

No, já jsem fakt laik a člověk neví čemu má věřit. Jednou je to zdravé, pak zase div ne jedovaté....

Reaguji na martinam: Stačí používat zdravý rozum, logiku a fyziku na úrovni ZŠ. "Vodu nejdříve zmrazit a potom pít", šišmarjá !

Když někdo napíše "voda zbavená krystalické mřížky není zdravá..." tak je logické, že tomu nemůžeš věřit. Voda nemá krystalickou mřížku (ani převařená, ani ta, co bývala ledem). Voda s krystalickou mřížkou se jmenuje led. Nebo sníh. Dále pán dále pán doporučuje pití destilované vody. Co si takový "odborník" představuje pod takým slovem destilace .

Nicméně - pití přemražené destilované (tedy převařené a zchlazené) vody je celkem neškodná úchylka, pomineme-li energetickou náročnost takového procesu, jehož výsledkem je něco, co neškodí, ani neprospívá.

arrow
profile_image
tkanule
od 5. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji MilySkritek: pití přemražené destilované (tedy převařené a zchlazené) vody je celkem neškodná úchylka, pomineme-li energetickou náročnost takového procesu, jehož výsledkem je něco, co neškodí, ani neprospívá.

sice už tady diskuze o destilované vodě byla, ale já pro jistotu ještě zdůrazním, že destilovaná voda opravdu není vhodná k pití!! je to tzv. "hladová voda", která na sebe váže látky a tím z těla odvádí potřebné minerály!!

arrow
profile_image
llilian
od 23. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

V lázních vždycky upřednostňovali ovocný čaj, takže bych řekla, že je to jedině dobré.. navíc ovocný čaj bude mít ještě nějaké ty vitamíny navíc a převařením vody odstraňuješ chlor, který moc zdraví neprospívá. Osobně bych řekla, že tím pitný režim splňuješ ještě líp než vodou z kohoutku.

Reaguji na llilian: Chlór vyprchá, i když necháš sklenici jen tak stát, při vaření vyprchá rychleji. Nevím, kolik stupňů má mít voda na ovocný čaj, vařící voda ty vitamíny nejspíš zničí. Ale určitě to není nezdravé pití a navíc to dobře chutná a takového pití moc není

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené