Ahoj holky, mám takový dotaz.

Koncem měsíce jdu na operaci, ale potřebovala bych příští týden posunout menses. Myslíte, že je bezpečné si takhle před zákrokem posunovat celý cyklus? Možná budu za blbce....ale prostě se trochu bojím..jako každý asi před operací..

Děkuji moc

arrow
profile_image
Tears
od 19. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Příští týden začíná šestým a do toho termínu už Ti MS skončí nebo ne? Jinak určitě bych neoddalovala pomocí HA, před operací se má vysazovat z důvodu možného zvýšeného rizika trombózy..

Reaguji na Tears:
Menstruace by mi normálně měla přijít 9. nebo 10. O vysazování jsem slyšela, ale minulý rok jsem podstoupila dvě operace a proběhly v pořádku a lékaři se o vysazení nezmiňovali. Spíše se bojím, abych vysazením neudělala ve svém těle nějaký "maglajs" a aby si na to tělo zvyklo, že vlastně by přišlo o hormony, které dostává několik let (zní to divně, ale napadlo mě to a nejsem doktor, abych to zhodnotila vědecky).

arrow
profile_image
Tears
od 19. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji jennynka001: lékaři se o vysazení nezmiňovali

To je divné, neptali se, jestli nebereš HAK nebo jaké léky bereš?

Cituji jennynka001: Spíše se bojím, abych vysazením neudělala ve svém těle nějaký "maglajs"

Větší ****** než rozhasené hormony bezprostředně po vysazení je rozhodně trombóza, mohla by jsi dostat plicní embolii (nebo mrtvičku). Takže bych radši volila vysazenou antikoncepci a tím pádem nižší riziko často smrtelné trombózy, než antikoncepci a nerozhozené hormony..

Reaguji na Tears:
No jako o nějaké hormony mi nejde, jde o to, že tělo je na ty hormony zvyklé a když vysadím, tak se můžou objevit i jiné problémy (jak je známo po vysazení).

Cituji Tears: To je divné, neptali se, jestli nebereš HAK nebo jaké léky bereš?

Ano, ptali, a nebrali to jako nějaké minus. Samozřejmě o riziku embolie a trombozy vím, ale co jsem četla i zde ve fóru, tak holky také většinou nevysazovaly.

arrow
profile_image
Tears
od 19. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ono asi hodně záleží, jak který doktor a na jakou operaci jdeš, také jakou antikoncepci bereš, jestli jsi kuřák, atd. Ona sama anestezie je velkou zátěží pro tělo a ochabnou Ti při ní dýchací svaly, atd.. Já od té doby, co psala holčina na Omlazení, že prodělala embolku, brala HAK a má doživotní zákaz, že jí zjistili Leidenskou mutaci, tak mám z toho respekt a vysadila bych, ikdyž nevím, jestli to k něčemu bude, protože se mi zdá, že by se mělo vysadit asi 6 týdnů před operací..

Cituji Tears: Ono asi hodně záleží, jak který doktor a na jakou operaci jdeš, také jakou antikoncepci bereš, jestli jsi kuřák

Teď jsem mluvila s doktorem, jdu na septoplastiku, a řekl mi, že u těchto operací to většinou nevadí, že spíše u závažnějších (např. ortopedických,atd.). Antikoncepci beru nízkohormonální, jednu z těch "lepších" bych řekla a kuřák jsem příležitostný.

Cituji Tears: Já od té doby, co psala holčina na Omlazení, že prodělala embolku, brala HAK a má doživotní zákaz

O tom jsem taky četla asi rok zpátky, je to doopravdy příšerné...o vysazení jsem už také přemýšlela, ale dost se bojím nežádoucích účinků, jelikož před zahájením užívání jsem měla MS třeba tři týdny v kuse.

Cituji Tears: protože se mi zdá, že by se mělo vysadit asi 6 týdnů před operací

Jj, kdybych to věděla, tak vysadím, ale jelikož mi o operaci řekli dneska, tak s tím moc nenadělám.

arrow
profile_image
Tears
od 19. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji jennynka001: jdu na septoplastiku

Cituji jennynka001: (např. ortopedických,atd.

To má pravdu, větší riziko je u ortopedických, neurologických, cévních ad. operací.

Cituji jennynka001: nízkohormonální

Cituji jennynka001: kuřák jsem příležitostný.

Tak to bych se pak toho zas až tolik nebála, samozřejmě, čert nikdy neví, ale něco jiného by byla třeba ta ortopedická operace ještě v kombinaci s kuřáctvím, to už bych se bála hodně.. Ono všeobecně operace kde hodně dlouho máš sníženou pohyblivost, zvlášť DK, je rizikovější.

Cituji jennynka001: o vysazení jsem už také přemýšlela, ale dost se bojím nežádoucích účinků

Ono je to spíš vyjímka, dostat v tak mladém věku trombózu jen při braní HAK, ale stát se může.. Důležité spočítat pro a proti..

Reaguji na Tears:
Jojo, já jsem tedy ještě mluvila s doktorem odpoledne a říkal, že pro svůj dobrý pocit ji můžu vysadit, tak jsem o tom přemýšlela a udělám to tak. Je to plus pro mé zdraví a aspoň se nemusím bát. Antikoncepčních metod přeci dnes již je, takže to problém snad nebude
Každopádně děkuji moc za Tvé příspěvky

arrow
profile_image
Tears
od 19. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na jennynka001: Přeji ať Ti operace dopadne dobře a hezky se Ti potom dýchá.. Fajn, že budeš o něco klidnější..

Cituji Tears: Přeji ať Ti operace dopadne dobře

Děkuji

Cituji Tears: a hezky se Ti potom dýchá

No, to by chtělo, právě přesně před rokem mi také operovali septum, ale opět se mi to vychýlilo, tak musím znovu je to fakt k vzteku

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené