arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahojky holky,
mám takový dotaz - možná trochu stupidní, ale nedá mi to .
Často tu čtu jak často někdo nedodržuje pitný režim, že vypije maximálně půl litru vody denně a vaše reakce, že je to nebezpečné, že si člověk odrovná ledviny, atd.
Já mám spíš opačný problém, piju pořád, třeba včera jsem do sebe nalila 2 velké lahve neperlivé vody a 3 litry ananasového džusu. Tedy 6 litrů za den, a to nepočítám 2 hrnečky zeleného čaje k snídani a jeden medunkový čaj před spaním.
Džusy tedy nepiju každý den, normálně spíš jen tu vodu, aloe tak 4 litry minimálně denně mi nedělají problém,
Chtěla bych vědět jestli to pro moje ledviny není stejně nebezpečné jako nedodržování?
Jestli zase třeba nemají moc práce, nebo tak ?
Děkuji za rady a odpovědi .

Cituji Gogelka17: nebezpečné jako nedodržování?
Jestli zase třeba nemají moc práce, nebo tak ?

Jojo to určitě nebude nejlepší, kort ted v zimě. Jednou jsem četla náký článek, že se paní upila k smrti, ale už si přesně nepamatuji jak to tam bylo nebo kolik toho vypila. Ale zas na druhou stranu jestli to takhle už piješ déle tak jsou asi ledviny zvyklý a snad ti nic nehrozí... To já bych se uběhala na wc vypít toho tolik .

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na quessi:
No já od mala, pořád jsem žadonila o pití , kamarádka zase nepije skoro vůbec, ale já všude tahám vodu, kamkoliv přijdu tam zase hned jdu pro vodu . Takže já od jakživa, ale na wc běhám tak jednou za dvě hodiny, no .
Asi jsem už zvyklá . Právě také jsem jednou četla, že se někdo jakoby utopil, ale ta paní o které, jsem četla já, prý začala s dietou a měla vypít asi 2,5 nebo 3 litry vody za den a ona to do sebe snad nalila najendou . To já teda opravdu od rána od 7 do večera tak do 23 vypiju tohle, najednou né

arrow
profile_image
Petulaa
od 1. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Gogelka17: Chtěla bych vědět jestli to pro moje ledviny není stejně nebezpečné jako nedodržování?Jestli zase třeba nemají moc práce, nebo tak ?

je to tak.....pokud nejsi vrcholová sportovkyně nebo nepracuješ někde kde je 40°C - tzn. nemáš i velké ztráty vody, tak jsou podle mě tebou uvedené množství tekutin přehnané a zatěžuješ tak svoje ledviny.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na quessi:
Ted zrovna jsem to psala , jdu si to přečíssst ))))

arrow
profile_image
Petulaa
od 1. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

...můžeš být zvyklá anebo to tvoje ledviny ještě drží - což ale nemusí být věčně.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Petulaa:
Aha děkuju, no právě když to púročítám tak mi to nepřijde tak nějak normální, že mě nedělá problém pít více méně pořád, pořád něco ucucávám. Přemýšlím, že si skočím k doktorce, bay to nevěstilo spíš nějaký problém, jinak děkuji za názor

arrow
profile_image
benjaminek
od 15. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nic se nemá přehánět i vodou se dá otrávit, ale jestli se ptáš na ledviny, tak ty by snad neměly být ohroženy, ta vydrží hodně, jde o to pít pokud možno průběžně a ne vypít toho moc najednou, pak by došlo k větší změně ve vnitřním prostředí a snížila by se Ti koncentrece plazmy, což by vedlo k otoku buněk, ale to by jsi už cítila, že Ti není dobře, bolela by Tě hlava a bylo by Ti nevolno. Jestli jsi na to tak zvyklá a nedělá Ti to problém, tak bych se nebála. I když je to asi zbytečné se takhle přelévat

Jinak džus není ve své podstatě pití, ale ovoce. A taky dost kalorické.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jojo dá se otrávit ted jsem četla nějaký články. No jinak najednou to nepiju, piju normálně když mám žízen . Takže skoro pořád, ale zase ne, že bych naráz vypila litr vody . A když už mám džus tak 100% ananas nebo jablko, občas pomeranč, ale vše 100%, když nic jinýho alespon se nebudu šidit .

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Wild Paula:
To sice jo, ale já to nepiju kvůli dietě, ani hubnout nepotřebuju, piju, o, když na to mám chut . Raději si dám džus než Colu nebo Fantu

Ahojky já mám jednu ledvinu a jelikož do mě hustili doktoři, že musím pít hodně vody, tak jsem jeden čas pila taky cca 6 litrů a pak jsem dostala vynadáno od doktorů, že si tu ledvinu de fakto odrovnávám, tudíž radím všeho s mírou. Ledvinám nadměrné pití rozhodně neprospívá. Být tebou poradím se s lékařem.

Cituji Gogelka17: Ted zrovna jsem to psala

a joo tak to jsme četli to samé.
Já ti naopak závidim, já kolikrát zjistim, že jsem vypila jen tak litr a z toho mě pak bolí hlava apod.
Tak kdyžtak až pujdeš na preventivní prohlídku ke své lékařce tak se o tom zmin a uvidíš její nároz, ale když už to piješ takhle od mala, tak to asi nebude snad tolik nebezpečné a spíš by asi byl pak problém přestat... no nevim...

Prý se hodně pije při cukrovce, ale to už by jsi asi pozorovala i nějaké obtíže...
U tebe mi připadá, že máš to pití spíš vypěstované, že jde o zvyk.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené