arrow
profile_image
Barča155
od 7. 7. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Dobrý den chtěla jsem se zeptat jestli je normální že můj králíček ,kterého jsem si přivezla před týdnem domů strašně slintá. nejprve to začalo že byl jenom sem tam mokrý, ale teď má celou hlavu od slin. není nemocný? mám o něho docela strach. Na zoubky jsme se už koukali, ale má je normální. Nevíte co to je??

arrow
profile_image
Vexta
od 26. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Slitání určitě normální není! Koukali se i na stoličky? Chtělo by to důkladnější prohlídku a to u veterináře, který králíkům opravdu rozumí.

arrow
profile_image
Amour
od 28. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Není to normální! Honem k veterináři!

Nemáte doma extrémní vedro? Může to být i přehřátím. Pije hodně? Žere? Je aktivní nebo polehává? Každopádně veterinář je jistota - pokud ti na něm fakt záleží + doufám, že ho máte oočkovaného!

arrow
profile_image
yvonne_s
od 3. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Zrovna to, že by se králík záměrně celej poslintal jsem teda taky ještě nezažila. Co tak hledám, tak kromě různých přerostlých zubů a tak by to fakt mohlo být z vedra. Na to jsem někde viděla chladící podložky, který se dají do ledničky a pak si na ně zvířata lehnou (by se dalo nahradit asi čímkoliv v podstatě...) a někdo radil i petflašku se studenou vodou - ale tu můj králík upřímně nenávidí...

Ale taky se přikláním k prohlídce u veterináře - zvlášť pokud jste začínající chovatelé, co s králíkama nemají moc zkušeností. - Nakonec právě ti zkušení už také ví, že mnohdy je veterinář nejlepší řešení, než čekat až zvířátko dožije...

Ještě upozorním, že pokud králík přestane žrát, musí se to okamžitě! řešit. Vy se o tom nezmiňujete, ale králící mají žrát prakticky furt a je to jeden z hlavních ukazatelů pohody králíka. Jakmile sedí v koutě a kouká, případně je jakoby naježený, je to špatně!

arrow
profile_image
Barča155
od 7. 7. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

No poslední 2 dny žere míň než obvykle. K veterináři pojedu pro jistotu. zkusím i tu chladící podložku. děkuji všem moc za radu

arrow
profile_image
yvonne_s
od 3. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

To může být tím vedrem - ale i tak nepodceňovat Určitě zajdi a hlavně ho nech včas naočkovat, to je základ.
Ještě jsem našla, že někteří chovatelé dávají králíkům i obklady - mokrou hadru na tělíčko, když se přehřívají. A nevím jestli jste v bytě, nebo domě, ale je dobrý v takových teplech mu dát přístup na dlažbu - klidně i jen do bytu dát nějakou kachli studenou. Nebo tu ledovou petku aspoň (prý i z mražáku to dávají). Ono se to nezdá, ale tyhle vedra bývají pro králíky i smrtelný.

Ještě nevím jestli znáš stránky ifauna.cz ale tam jsou přímo pro králíkáře diskuse, kde najdeš spoustu odpovědí na otázky.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Barča155: Už to tu padlo a i já si myslím, že by mohl být králík přehřátý.
Ovšem příčin může být více, v každém případě to chce opravdu dojet s králíčkem k veterináři, ideálně tomu který se na ně specializuje, ale i "všeobecný" by si v nouzi měl poradit.

Rozhodně chladit, ale zase všeho s mírou. V každém případě by měl králíček ve stínu, mít dostatek vody a sena samozřejmě.

Ještě k tomu očkování....očkovat ano, i když to za určitých podmínek nepovažuji za přínosné, ale jako bych nic neřekla... ovšem ne v těchto vedrech a v žádném případě ne, když je nemocný nebo zkrátka jinak oslabený. V takovém případě vakcína udělá více škody než užitku.
Mělo by být samozřejmostí očkovat proti moru a "myxe" zvlášť, ne dohromady.... kombinace je velká zátěž.

Spokojený, zdravý a klidný králík průběžně žere celý den a rozhodně neslintá. Slintání obvykle znamená velký problém, často končící králíčkovou smrtí.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené