Ahoj holky,
potřebovala bych poradit. S přítelem si chceme koupit byt v osobním vlastnictví, moc se nám líbí, ale realitka nám řekla, že je v součastné době v exekuci, ale že právník vše vyřeší a byt dostaneme čistý. Co si o tom myslíte? Je vůbec možné, aby někdo prodával byt, když je na něj exekuce? A myslíte, že když zajdu na exekutorskou komoru a zeptám se třeba i na přesnou adresu, že mi to řeknou? Všem moc děkuji za radu.

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji BlondGirl: ale že právník vše vyřeší a byt dostaneme čistý.

To ti nikdo nezaručí. Proto my nechceme kupovat starý byt. Ale máte kliku, že se o té exekuci ví. Já bych do toho nešla. Ta exekuce nemusí být jediná.

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji BlondGirl: Je vůbec možné, aby někdo prodával byt, když je na něj exekuce?

Je to možné.

Cituji BlondGirl: A myslíte, že když zajdu na exekutorskou komoru a zeptám se třeba i na přesnou adresu, že mi to řeknou?

Ty dluhy se můžou vynořit až za měsíce nebo roky a teď o tom nikdo nemusí vědět.

Reaguji na smarny: No prvně jsme nevěděli, když jsme tam byli poprvé sami s přítelem. Potom jsme tam šli podruhé na prohlídku s mými rodiči (jelikož jsme mladší a je lepší vzít s sebou starší zkušenější) a rodiče se na rovinu zeptali zda je na byt exekuce a makléřka to potvrdila. Jenže ten byt je tak krásnej s nádherným výhledem, že to až člověka láká ale zas zadělat si na problémy..

arrow
profile_image
kilken
od 7. 5. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

řekla bych, že v exekuci bude spíš majitel bytu, to znamená že věřitelé půjdou po jeho majetku jak movitém tak nemovitém. Jakmile ale byt prodá, není jeho majitelem tudíž jeho věřitelé nemůžou chtít od nových majitelů nic. Dále budou vymáhat dlužníkův majetek, ne jeho bývalý majetek. Jinak samozřejmě nejsem právník, takže v první řadě bych se poradila s ním, protože koupě bytu není každodenní záležitostí, takže se vyplatí opatrnost. Ale to, co píšu výšše mě přijde "selským rozumem" jasné...

Reaguji na BlondGirl:
ano, je možné prodávat byt v exekuci. V praxi to pravděpodobně bude vypadat tak, že má stále lhůtu pro vyplacení se, tzn. že pokud se někdo zaváže, že ten byt koupí, realitka poskytne majiteli peníze na vyplacení se a exekuce nebude vykonána. Problém ale je ten, že nikdo neví, zda tím bytem neručil u více závazků a mohou se postupně objevovat věřitelé apod.

Reaguji na kilken:
máš pravdu, ale vlastnictví vzniká až vkladem do katastru a to je až po zaplacení. Může se stát, že se ještě před vkladem objeví další věřitelé a to už je pak problém

arrow
profile_image
kilken
od 7. 5. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na aubinka: koukám je to nějak složitější, na to asi můj "selský rozum" nestačí.
Každopádně být Váma najmu si právník a zjistím všechny detaily, protože pak mít problémy by nestálo za to, ani kvůli sebekrásnějšímu výhledu!
tak držim palce!

Reaguji na kilken:
to je jen špička ledovce, je toho mnohem víc

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

No, ale pak může být i problém, pokud si ten člověk tam třeba nahlásil trvalé bydliště - to si zjistěte, aby tomu tak třeba nebylo. Asi bych se vážně poradila s právníkem, na co si máte dát pozor, ať pak na to nedoplatíte.

ano, bez právníka bych to neřešila, nejen jeho trvalé bydliště, ale je dost možné, že tam ještě bydlí, může být problém s vystěhováním, jestli platí vodu, elektřinu atd. atd.

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na aubinka: Tak tak. Tohle je zlo. Teď vím, že je to OT, ale pozor i na developery, kteří neprodali byty a teď je chtějí pronajímat, protože pak je nabídnout vám ke koupi a přitom vy nebudete vědět, jestli před váma tam už někdo nebydlel, nemá tam nahlášené trvalé bydliště a taky exekuce a dluhy atd. Je to OT, ale my právě budeme kupovat nový byt, takže už i tyhle věci zkoušmáme a vyhledáváme.
Dneska je klika někomu nenaletět.

Reaguji na aubinka: Právě takhle si myslím, že to je, že těmi našemi penězi splatí ten dluh. Ale otázkou je zda opravdu není víc závazků na ten byt. V dnešní době je všechno složitý, člověka můžou odrbat na všem a nikdo s tím nic nezmůže

Reaguji na BlondGirl:
on ale vašimi penězi exekuci vyplatit nemůže, protože aktuálně nemá k nemovitosti dispoziční právo, pozor na to! Dokud se nevyplatí, nemůže nemovitost na nikoho převézt

My chceme ten byt koupit na hypotéku a banka tam pošle odhadce, kterej ještě koukne na ten byt. To by to ta banka mohla taky nějak zjistit ne? přece by ten byt nemohli třeba vzít exekutoři když to v uvozovkách bude naše až za několik let a nemůžem platit hypotéku jen tak do luftu, kdyby to zabavili a nám žádnej byt nezůstal třeba ne?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené