Ráda bych změnila svůj stravovací režim,což se mi částečně daří,ale stále to není ono.
Je tady někdo kdo je vitarián ? Pomohlo vám to odstranit zdravotní potíže,popř. zhubli jste ?

arrow
profile_image
Lucrezia
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

vitariánství není cesta ke zhubnutí, ale životní styl

Reaguji na Basa90:
Myslím, že 14ti denní vitariánská strava může velice dobře restartovat organizmus, očistit ho a samozřejmě pomůže shodit přebytečná kila. Jako životní styl je vitariánství celkem problémové, ale právě jako dieta je super.

Na zkoušku na nějaký týden, dva je to dobré na pročištění organizmu a zdravé zhubnutí, ale dlouhodobě nedoporučuji...

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

dnes, 08:50:07 - Připojeno během spojování:
Vitariánství jako dieta

Ahoj holky,

narazila jsem úplně omylem na způsob stravování, kterému se říká Vitariánství.
Dá se touto cestou zhubnout? Máte s tím nějaká zkušenost ?

Předem děkuji.

Reaguji na Gogelka17:
V létě jsem se tak stravovala často a myslím, že to přirozeně dělá hodně lidí.
Je jasné, že když člověk např. 14 dní jí hlavně ovoce a zeleninu, tak pochopitelně zhubne.
Myslím si, že není žádný problém se tak nějaký čas stravovat a snížit váhu.
Nejhorší je návrat k původní stravě a následné přejídání se.
Ovšem to je bolest všech diet.

arrow
profile_image
Káča88
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Gogelka17:
Po delší době určitě zhubneš, ale není správné to brát jako dietu. Je to spíš pročištění. Zkoušela jsem to kdysi na čtrnáct dní v létě. Nejím zeleninu, takže jsem byla jen na ovoci. První týden mi nebylo dobře, cítila jsem se slabá a na omdlení. Druhý týden byl lepší, ale dál se to vydržet nedalo (bez čokolády žít prostě nemůžu). Jak to bylo s kily netuším, šlo mi o očistu organismu. Věřím tomu, že zpátky to nabereš hned, leda bys to vzala jako svůj nový životní styl.

Vitariánství není dieta, ale způsob života. Nejde jen o zeleninu a ovoce, ale o potraviny, které nejsou tepelně zpracované, tudíž jsou tzv. "živé". Je to návrat v přírodě alespoň ve formě potravin. Tato strava léčí mnoho neduhů v těle, ale přejít z normální stravy na čistě vitariánskou není krok, který se dá udělat ze dne na den, přechod může trvat pár měsíců, protože naše těla na to nejsou zvyklá.
Jinak ano, zhubnout se tím dá, a to hodně. Dokonce hodně vitariánů má problém spíše s tím, že jsou moc hubení, přitom se necítí být nemocní. V této stravě se přijímá málo bílkovin, zato více sacharidů, a přesto jde váha ohromným způsobem dolů.
Já se takhle stravovala asi 3 - 4 měsíce a váha šla dolů hodně rychle. Nebyla jsem 100% vitarián, ale tak cca ze 70-80 %, protože jsem zařazovala i vařené potraviny jako je rýže, pohanka, jáhly, asi 1 x za týden - 14 dnů maso. Živila jsem se mj. ořechy, semínky, naklíčenými mungo fazolemi, sušeným ovocem atd. A pořád jsem hubla. No a zrovna já to tedy moc nepotřebuji
Když jsem se postupně začala vracet k normálu, protože do mě okolí hučelo, že jsem děsně vychrtlá, tak se to projeví - vařené potraviny = přibírání na váze. Hlavně v dnešní době člověk přijímá nesmyslné množství bílkovin. Takže myslím, že váhový úbytek znamená taky ztrátu svalů. Postupně je člověk takový ten šlachatý střízlík, ale plný energie a života. Napravuje to hodně i psychické problémy, zabýváš se víc přírodou, dáváš si pozor na to, co jíš a hlavně jídlo nebereš jídlo jako prioritu č. 1 ve svém životě. Taky se musíš snažit jíst co nejpestřeji a dávat si pozor na to, co mícháš dohromady. Nejvíc jsem milovala ty snídaně - nakrájené banány, jablko, pomeranč, do toho trošku mletého máku, zasypat skořící, je to mňamka.
Nejvíc mi činilo potíže vypustit jogurty a sýry, ale i na to se dalo zvyknout.
Ovšem myslím, že nic se nemá přehánět. Někteří vitariáni mi - s prominutím - připadli jako sekta.

arrow
Neprodává v Bazaru

Mám osobní zkušenost.Před lety jsem tak měsíce žila.Při výšce 164 jsem měla 43 kilo.Stačilo mi spát méně hodin a měla jsem energii.Měla jsem krásnou plet',cítila jsem se výborně.Jediná nevýhoda byla:neustála šílená zima.Taky jsem působila vyzáble.
Přestala jsem s tím proto,že tělo se stane tak hodně čistým,že jakákoliv normální potravina vás pak div nepoloží.
Dodnes chodim občas na vitariánské stránky ale pouze pokud chci vyřešit nějaký akutní zdravotní problém.Příroda totiž léčí lépe než prášky.

Cituji Edge: Měla jsem krásnou plet'

to potvrzuji!!

Cituji panda08: mám dojem, že to vitariánstvím se údajně dá léčit i rakovina, i třeba cukrovka že?

Jsou případy, kdy se lidé údajně vyléčili. Jde o to, že když se soustavně čistí tělo od toxinů, tak se odplavují i ty vzniklé. Když to řeknu zjednodušeně, tak správnou (přirozenou) stravou se tělo opravuje a je schopno uklidit nádory, spravit cukrovku, dokonce i těžké depresivní stavy a tisíc dalších neduhů, které jsou léčeny dlouhodobě klasickou medicínou a přitom nemají výsledky. Vitariánství dokáže údajně vyléčit všechny nemoci. Osobně jsem se s tím nesetkala, naštěstí tyto nemoci řešit (zatím) nemusím, ale ve vitariánství jde o celkovou pohodu mysli, živé enzymy ze stravy, nepřejídání se ničeho (ani syrové - vitariánské stravy). Vyléčit takto rakovinu, to už je alchymie, ale jsou lidi, kteří v tom údajně umí chodit a ví, čím začít, aby se nádory postupně vyklízely. V těle na sebe všechno navazuje a pokud špatně funguje jedna věc, tak se postupně poláme celý stroj.
Osobně můžu potvrdit, že jsem měla pleť jako dětskou prdelku, a to už od 12 let trpím na pupínky Někdy víc, někdy míň. Tak pěknou pleť jsem nikdy jindy neměla. A jak říkám, na hubnutí to (pro mě nechtěně) fungovalo, kila šla sama dolů.
Jde taky o to, jak se člověk s touto stravou ztotožní. Jestli bude jíst syrovou stravu s odporem, tak sotva bude tento životní styl zdravotním přínosem. Mně občas chybělo dát si pizzu nebo čokoládu, ale prý když si člověk odvykne, tak ho tyto věci prý už ani nelákají.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Meggy: Vitariánství není dieta, ale způsob života

Jasně. Vím, že je to životní styl stejně jako třeba veganství. Mimochodem u toho jsem docela dlouho vydržela, akorát potom mi začaly chybět ryby takže jsem začala opět jíst sushi, občas kousek kuřecího .....
Jinak jsem jím relativně zdravě až na sladký, to je prostě moje vášeň ..... No spíš hřích . A za poslední dobu jsem celkem dost stloustla a i tělo zaneřádila.
Tak jsem hledala nějakou detoxikace a narazila právě na stránky vitarian.cz a nadchlo mě to. Už od rána to pročítám a vážně bezva.
A jelikož chci i zhubnout ne jen pročistit tak mě to zajímalo.
Všem vám moc děkuji za odpovědi. .

arrow
profile_image
Lucrezia
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji panda08: Navíc jsem si jistá, že tento styl nese špatně okolí a častuje dotyčného nemístnými poznámkami.

a proč řešit blbý kecy okolí. Pokud bych se pořád měla na někoho ohlížet, tak nedělám nikdy nic... a věř, že je to časem přestane bavit. My s manželem nejíme mléčné výroby (to že se jíst musí není pravda), vyřadili jsme z jídla veškerý rafinovaný cukr a naopak přidali potraviny jako pohanky, cizna, kroupy, jáhly, bulgur...jo, ze začátku na to lidi koukali divně, ale je to náš život a kecat si do toho fakt nenechám

Cituji panda08: A propo.myslíš, že to má přeci jen nějaký význm v dnešní době, kdy se i do zeleniny a ovoce cpe tolik chemie?

právě proto jsem si řekla, že nic se nemá přehánět. V létě mám svoje výpěstky (jahody, ostružiny, okurky, rajčata papriky), všude roste plno třešní, jablek, hrušek, švestek, ořechů, ale vůbec si nedělám iluze, co je v těch zimních okurkách nebo ledových salátech za aditiva
A abych celé léto sušila zeleninu, ovoce, sbírala oříšky apod., abych měla z čeho v zimě žít, tak to pro mě asi moc nebude. Takže ano, já si dám k obědu pohanku s plátkem masa nebo s kouskem kvalitního kozího sýra a k tomu salát s olivovým olejem, ale že bych si odepřela čokoládu nebo zmrzlinu, to se mi moc nechce

Cituji Gogelka17: A jelikož chci i zhubnout ne jen pročistit tak mě to zajímalo.

Na pročištění i zhubnutí jedno velké ANO. Výsledky zaručeny. Ale s návratem k vařené stravě už opatrněji a pomalu.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené