Cituji mikkýsek: Většina lidí si to dává jen proto, že se jim to líbí žádnou symboliku ani nic jiného bych v tom nehledala.

"Bohužel" ...

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Ciiicaaa: A proč by v tom nutně měla být symbolika? Navíc životní postoje se mění a to, co je např. ve 20 letech "životně důležité" a je nutné si to nechat vytetovat na tělo, se může ve 40 letech jevit malicherným až směšným. Nechci nijak znevažovat vývoj osobnosti, ale vím, co jsem "řešila", když mi bylo kolem zmiňovaných 20... Takže pokud se někdo nechá tetovat prostě "jen" pro ozdobu a jedná se o vkusný obrázek, nepovažuju to za něco méněcenného jen proto, že nebudí dojem hlubšího významu.

arrow
Neprodává v Bazaru

No právě to "jen pro ozdobu" přejde rychleji než ta symbolika.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Ciiicaaa: souhlasím s tím, že je nejlepší najít si tatéra, u kterého se ti budou líbit jeho práce, bude to styl tvé představy, a s ním doladit konečnou verzi tetování.

přesně tak,nehledě na to dobrý tatér pak na místě umí tetování skvěle doladit a upravit.

Cituji mikkýsek: Většina lidí si to dává jen proto, že se jim to líbí žádnou symboliku ani nic jiného bych v tom nehledala.

Tak to my máme tetování všichni takové,že to něco značí,je to kus z nás....musí to mít symboliku,ne jen obrázek...to by podle mě nebylo pak ono.

Cituji Lucie06: A proč by v tom nutně měla být symbolika? Navíc životní postoje se mění a to, co je např. ve 20 letech "životně důležité" a je nutné si to nechat vytetovat na tělo, se může ve 40 letech jevit malicherným až směšným.

No,i v těch dvaceti to přece může pro člověka hodně znamenat,buď to pořád bude mít ten stejný význam a pokud ne,dá se vše časem řešit tak,aby v tom zase po x letech bylo to,co si přeji...ta symbolika,kus tebe..

Ale chápu,že někdo chce prostě jen obrázek,ač náš případ to nenía nikdy nebude,tetování právě musí pro nás znamenat něco osobního..

Cituji Lucie06: Takže pokud se někdo nechá tetovat prostě "jen" pro ozdobu a jedná se o vkusný obrázek, nepovažuju to za něco méněcenného jen proto, že nebudí dojem hlubšího významu.

Cituji Lucie06: životní postoje se mění a to, co je např. ve 20 letech "životně důležité" a je nutné si to nechat vytetovat na tělo, se může ve 40 letech jevit malicherným až směšným.

Pokud si něco vytetuješ z nějakého důvodu, po určitých zkušenostech, myslím, že ve většině případů se ti to jevit malicherným nebude.

Cituji SOLU: Tak to my máme tetování všichni takové,že to něco značí,je to kus z nás....musí to mít symboliku,ne jen obrázek...to by podle mě nebylo pak ono.

Cituji SOLU: No,i v těch dvaceti to přece může pro člověka hodně znamenat,buď to pořád bude mít ten stejný význam a pokud ne,dá se vše časem řešit tak,aby v tom zase po x letech bylo to,co si přeji...ta symbolika,kus tebe..

Ale chápu,že někdo chce prostě jen obrázek,ač náš případ to nenía nikdy nebude,tetování právě musí pro nás znamenat něco osobního..

Přesně tak. Jedno mé tetování vzniklo ve 20ti z "povrchního" důvodu, ale pořád tam ten důvod je, připomíná mi tu dobu a ten důvod proč jsem si to nechala vytetovat a pořád je to pro mě krásná a silná vzpomínka. Druhé tetování je mnohem "duchovnější" co se týče motivu i důvodu a pochybuji, že by mě někdy omrzelo. Naopak nechat si vytetovat motýlka na nárt jen proto, že se mi ten motiv na někom někde líbil, to by se mi asi hodně omrzelo možná dřív než za rok ...

Pokud máš prostě důvod PROČ si zrovna TENTO motiv nechat vytetovat, nepředpokládám, že by tě to omrzelo.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lucie06: Ahoj,pročítám tu tvé téma a ráda bych ti napsala,že jsem také mamina od 2 dětí pomalu se blížící ke 40tce...,minulý rok pro mne byl v soukromém životě obzvláště těžký a tak jsem se rozhodla,že pokud se dožiju 14.ledna letošního roku,udělám něco pro sebe,něco,čím bych si udělala radost.... Nikdy se mi nijak zvlášť tetování nelíbilo,ale v mém případě jsem k němu tak nějak dozrála. Přála jsem si,aby pro mne bylo nadějí a symbolickou lepší budoucností... -chtěla jsem tam mít jména mých dětí a něco,co by znamenalo čistotu/naději. Jen jsem pořádně nevěděla,jak to skloubit.
Také nejsem exibicionista,takže jsem nechtěla místo,které je na těle hned vidět.
Kamarádka mi dala číslo na moc šikovnou tatérku-dlouho jsem hledala,jaký obrázek jí ukázat jako předlohu a tak a nakonec stačilo najet na FB na její stránky a přesně jsem věděla,že tahle holčina je přesně to,co hledám ! Má tam takových krásných obrázků,že jsem nevěděla,který si vytisknout dříve.
Když jsem k ní přišla,dala mi vybrat písmo,kterým budu mít vytetované děti,zeptala se na místo a velikost a fixou mi načrtla obrázek.
Je to úplně podle mých představ,slečna je hrozně šikovná a já jsem opravdu spokojená! Mám květ lilie,jména mých dětí a tetování mám na bedrech.
Slečna taterka je z Litomyšle/nevím,jak to máš daleko/ a na FB je jako Tatoo Artep.
Přeji ti,aby jsi byla maximálně spokojená jako já!!

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Kacak77: Tatoo Artep

Ahoj, díky moc za tip, ale Litomyšl mám hodně z ruky. I když... kdybychom mohly konzultovat motiv třeba emailem a pak bych přijela jen jednou na samotný zákrok, dalo by se to. Jen nevím, jak bych se pak odvezla 200 km domů. Našla jsem i jednu excelentní uměleckou tatérku (dle fotek), ale je ze Vsetína a to bych fakt nedala. Tak uvidíme, zatím jsem ve fázi úvah, jestli vůbec, ale už se mi začíná hodně tříbit motiv - jen ho finálně zhmotnit a hlavně sehnat opravdu kvalitní tatérku (asi bych raději holku). Můžeš sem nebo do SZ hodit fotku? Děkuju.

Tetování přece nemusí být omezeno věkem - kamarád/tatér nedávno kéroval svého nejstaršího klienta - 69 let
Určitě to chce si najít nějakého tatéra, který vyhovuje stylem, v tomto případě se například specializuje na flóru/nápisy a podobně. Pohlaví v tom roli zas tak moc nehraje, znám dost tatérů - chlapů jako hora, kteří dělají nesmírně jemné motivy. Navíc pro tatéra je vždycky větší radost a výzva, když dostane zadání a spolu s klientem pak na něm pracuje až k oboustranné spokojenosti, než když jen přenáší předem přinesený motiv...
A k tomu hledání na internetu - ještě mě napadla jedna cesta - já sama hrozně nemám ráda takové ty příliš klasické motivy, tribálky, kytičky a podobně. Hrozně rychle se to podle mě okouká, zejména, když pak člověk potkává lidi s něčím podobným :/ Ale dost tatérů má svůj specifický rukopis, nepodléhající tolik módě - a v zásadě podobnou myšlenku dokáže udělat velice originálně, a přitom krásně. Kamarádka si nedávno nechala udělat květy sakury (klišé) s bambusem a pandou - ale tatér to vystihl tak neuvěřitelně, že jsem na tu ruku koukala asi dvě hodiny s otevřenou pusou. Bohužel, ještě to nemají hotové, takže to není nikde na internetu :/ ale dělal to Lukáš Solík z Tribo tattoo, což je zrovna podle mě jeden z těch nesmírně jemných tatérů

arrow
Neprodává v Bazaru

A odkud jsi? ;-)

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Petruszka: A odkud jsi?

Z Jablonce nad Nisou. Takže pro mě je ideální Jablonec, Liberec, Turnov, případně Mladá Boleslav... prostě do 50 km. Samozřejmě můžu dojet i dál, ale jde o to, že by to asi bylo na několikrát. Nejdříve samotná konzultace a potom realizace, kdy nepředpokládám, že to bude uděláno najednou. Našla jsem v Liberci 2 tatérky, jejichž práce se mi celkem líbí. Tak asi zkusím, co mi navrhnou podle mých představ. Jinak další díla opravdu dle mého gusta dělají až holky ve Vysokém Mýtě nebo ve Vsetíně (podle dosud shlédnutých fotogalerií). Kdyby měl někdo tip na šikovnou tatérku/tatéra v Libereckém kraji, případně ještě v přilehlých, budu moc ráda.

Tahle oblast je co se fakt kvalitních tetování týká docela na mrtvém bodě :/ Vím, že někde tam je Tattoo Szabi (Horní Branná, ale já jsem na zeměpis levá), skvělej talent na new school, ale to je stylově úplně o něčem jiném :/ Ale viděla jsem ne úplně špatné kérky od Káči z Tattoo Boa v Mladé Boleslavy

Já si vždycky říkám, že tetování je na celý život - tak že se mi vyplatí šetřit o pár měsíců déle, vzít si dovolenou, čekat rok, než přijede... Jeden můj vysněný tatér je v Berlíně, druhý v Kanadě a třetí ukončil oficiální kariéru... tak mám aspoň čas si vše promyslet

Reaguji na Petruszka: koukala jsem na ten tvůj sleeve, ty šípky mi jsou hrozně sympatické, kdo to dělal?

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji truksajda: Tattoo Szabi (Horní Branná

Díky za tip. Je to hodinu cesty od nás, ale to je v pohodě.

Cituji truksajda: od Káči z Tattoo Boa v Mladé Boleslavy

Taky zkusím... Jen se mi nechce všechny objíždět na konzultaci. Po telefonické dohodě emailem ale asi návrh posílat nebudou, co?

Cituji truksajda: Jeden můj vysněný tatér je v Berlíně, druhý v Kanadě

No, v porovnání s Tebou mám i druhý konec republiky za rohem.
Nejsem ale až takový "fajnšmekr", aby pátrala za hranicema, teprve začínám (jestli vůbec), ale představu začínám mít stále jasnější. Zakomponovala jsem do návrhu (prozatím virtuálního v mé hlavě) i to, co je pro mě důležité, jak jste navrhovaly, nejen "pouze" zdobení...
Taky mám čas, nic mě netlačí, snad jen roční období - pokud se rozhodnu, že tetování opravdu chci, tak ho chci HNED. Protože ale ještě nemám návrh, těžko říct, jestli to stihnu do jara, abych v létě mohla na sluníčko. Ještě uvidím, ale každopádně moc děkuju za tipy!

Reaguji na Lucie06: ono se s nimi dá často domluvit i po mailu ke kamarádovi jezdili i lidi z jižní ameriky, takže tam bylo jasné, že nějaká osobní konzultace je nemožná Já jsem vlastně na osobní konzultaci předem nebyla nikdy, a zatím mi to nevyšlo pouze jednou (ale zase je v té nepovedenosti taková duše) Se Szabim jsem dělala rozhovor a je to neskutečný pohodář, i když zpočátku trochu nemluva
No, já se o tetování dost zajímám, píšu o něm svojí bakalářku a tak, navíc mám poměrně specifickej vkus, takže mi jde hodně právě o styl a osobnosti vybranejch tatérů. Ale to se u mě vyvrbilo všechno až časem, jednak díky přednáškám antropologie umění ve škole, kdy jsem pochopila, že tetování je něco jiného než ozdoba a památka pod kůží. Nejvíc mi pak otevřel oči můj druhý tatér. Než jjsem ho potkala, tak jsem sice jeho práce obdivovala, ale říkala jsem si, že něco takového si může nechat udělat jen totální nezodpovědnej psychopat

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na truksajda: Ještě to není hotové Dělala to Anet z Tattoo Dragoon u nás v Brně. Na barvy je skvělá. Já moc ty nové věci nemusím. Chystám se teď k ní ještě na kérku psa na nárt v old schoolu.

V okolí Jablonce taky teda nevím - to bych asi vyrazila už rovnou do Prahy.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené